Rubrika: Podnikání

Parádní dětská zábava

by demaster.cz on / Podnikání

Mít děti znamená často jim všechno uzpůsobit. Ale co bychom to byli za rodiče, kdybychom tak neučinili, vždyť tato doba se již nebude opakovat, dětství prožívají jenom jednou a my bychom se měli snažit, aby to bylo jejich nejkouzelnější období života, se vším tím dobrodružstvím, které k tomu patří a které se musí užít do sytosti. Pokud navíc bydlíte v rodinném domě nebo máte k dispozici velkou zahradu, kde si vaše děti mohou v letních měsících hrát co hrdlo ráčí, i tam je potřeba trochu na ně myslet, abyste se vy mohli oddávat například svému oblíbenému zahradničení.

pisek

Velice oblíbenou činností malých předškoláků nebo už i školáků je přesýpání různých věcí, nošení kamínků, nakládání na auta (v případě kluků) nebo vytváření krásných báboviček (v případě holek i kluků). Obojí ale vyžaduje, abyste měli pořádný koutek v zahradě, kde to mohou vykonávat a kde se tak sami mohou zabavit a vy budete mít klid na sebe a svoje činnosti, což určitě uvítáte. Ideální samozřejmě je pískoviště s krytem, kde každé ráno nebudete muset nacházet nějaké nepříjemnosti od kolemjdoucích koček, které rády vyhledávají právě tato místa pro vykonávání své potřeby. Navíc dětské hračky díky tomu nemusejí tolik vyblednout, jako kdybyste je nechali na přímém slunci, kde žhavé sluneční paprsky znehodnotí jejich vzezření.

piskoviste

Když takový kryt navíc odkryjete, můžete tím vytvořit pohodlné místo pro sezení pro vaše děti nebo i pro vás, když jim přece musíte jít také pomoci, abyste se také zapojili. Je to velice šikovné a i na pohled to vypadá parádně. Vyberte si rozměry, které vám budou vyhovovat u firmy Dětská hřiště.cz, kde navíc můžete rovnou zalovit i po dětském domečku na zahradu, který je také skvělý pro děti na jejich radostná letní hraní. A k tomu skluzavku a houpačku a už nemusíte chodit s dětmi za zážitky nikam jinam.

Pokračovat ve čtení

3 základní rady, jak vyniknout mezi nespočty aspirujících podnikatelů

by demaster.cz on / Podnikání


Na světě existuje určité procento talentovaných lidí, toto číslo se udává jako několik málo procent z populace. Tyto talenty se mohou pohybovat v různých sférách od přírodních věd přes umění až po marketing. Talent v marketingu je v těchto dnech nesmírně ceněnou komoditou, ale i přesto ještě stále platí, že nadání nerovná se instantní úspěch. Proto jsme pro vás dali dohromady tři základní rady, jak vyniknout ve světě podnikatelství.
plány v sešitě.jpg

1.    Zaujměte prvním dojmem

Vezmeme si pro příklad nejrůznější kadeřnická a nehtová studia. Mnoho z nich jsou v drobných úpravách jako přes kopírák. Návrhy, grafická propagace a interiérový design jako by byl vytržený z přelomu tisíciletí. Mezi výjimky se řadí především salony ve velkoměstech, ale ty bývají neskutečně předražené a pro obyčejné smrtelníky nedosažitelné.
Začněte u propagace. Najměte si zkušeného grafika a copywritera (klidně v jednom), kteří se vám budou starat o vztahy s veřejností. Divili byste se, co takový profesionál může udělat s vnějším dojmem daného kadeřnictví (restaurace, online magazínu, realitky atd…) a kolik zákazníků tím firma získá. Zpravidla se vyplatí investovat, ale je třeba pečlivě zvážit, kým tyto pozice obsadíte a brát ohled na reference a předchozí praxi s onou činností.

2.    Odlište se

Chce to zkrátka a jednoduše svým zákazníkům nabídnout něco extra, něco, co nikde jinde nedostanou. Klidně se můžete inspirovat v zahraničí. V kadeřnictví nabídněte třeba fresh džusy nebo sklenici matcha tea zdarma. Anebo můžete spojit několik služeb naráz – pedikůru, manikůru a vlasová péče v jednom – na volitelné bázi samozřejmě. Zákazník nebo zákaznice jistě ocení časovou úsporu.
plány v sešitě.jpg

3.    Dělejte to naplno

Toto je velmi otřepaná rada, ale my bychom k tomu ještě rádi dodali následovné; ačkoliv do své práce investujete sto procent, neznamená to, že určitě uspějete do té míry, jakou si třeba právě teď představujete. Každopádně ale také nemůžete čekat, že budete pracovat sotva napůl a že to všechno nakonec nějak vyjde. Zkrátka dávejte tolik, kolik chcete získat.

Pokračovat ve čtení

Profesionální chůva

by demaster.cz on / Podnikání

V současné době klesá nezaměstnanost. Což je určitě dobrá zpráva. Přesto jsou určité skupiny lidí, které mají velké problémy najít si zaměstnání. Samozřejmě již tradičně ohroženou skupinou představují lidé nad 50 let. Existuje celá řada projektů, které mají podpořit zaměstnávání lidí po padesátce, ale situace se mění jen velmi pomalu. Co se týče žen, existuje jedno velmi užitečné řešení. Totiž profesionální chůva.
čtyři děti
Stát se profesionální chůvou může být cesta. Především profesionální chůva musí absolvovat povinné vzdělávání, které může ovšem uhradit Úřad práce. Kurzy profesionální chůvy se uskutečňují již řady let. Vyškolená profesionální chůva pak může:
·         Působit v mateřské školce nebo dětské skupině,kde může pomáhat odbornému pedagogickému personálu. Může pracovat třeba na Dohodu o provedené činnosti
·         Může si zřídit svou vlastní dětskou skupinu.Zde nejsou tak přísná pravidla jako při zřizování školky. Je ovšem nutné sehnat si vhodné prostory. Ideální je, když má například taková paní rodinný dům, kde část domu může upravit pro potřeby dětí. Rovněž i vlastní zahrada může nabízet dětem ideální možnosti. Zde je nutné vyřídit si živnostenské oprávnění.
·         Pracovat jako profesionální chůva v domácnostech klientů.I v tomto případě je nutné vyřídit si živnostenské oprávnění.
 rozcuchané děti

Starší mají přednost

Co se týče profesionálních chův, rodiny mají primárně zájem především o ty, které mají nad 50 let. Jednak mají zkušenosti s výchovou svých vlastních dětí a jednak tak trochu fungují jako babičky. Současné babičky jsou totiž jiné než ty v minulosti. Obvykle jsou ještě zaměstnané a celá řada babiček se hlavně necítí jako babičky a proto velmi často nenabízí dětem to pravé babičkovské. Velmi často se nejedná jen o profesionální chůvu, zaměstnavatelé mají zájem třeba i o práci v domácnostech, nad rámec péče o děti. Samozřejmě je zde rozhodně nutné to vymezit ve smluvních podmínkách, abyste se nenechali ošidit na penězích.

Pokračovat ve čtení

Reklama aneb způsob prodeje i nabídky

by demaster.cz on / Podnikání


Mnoho kupujících dá na ověřený způsob prodeje, kterým je reklama. Je-li vtipná, o to více lidí přiláká. Nezapomeňte na to, že zákazník může být pouhým obchodním partnerem, díky němuž se daný výrobek dostane k odběrateli. 
rozhlášení megafonem


O nabídce se musí vědět. A odběratele často zajímá ne to, kdo mu produkt prodal, ale zdánlivě nesouvisející věci s prodejem, jako je public relations, vztahy s veřejností nebo sponzoring i ochrana životního prostředí. Proto se nezapomeňte pochlubit s těmito maličkostmi, které zastřešují rozhodnutí v konečné fázi nákupu.
dolary v dlani


Pokud zákazník uvažuje nad doplňkovým prodejem, a sám se doptává, je to vhodná chvíle k tomu, abyste mu nabídli věrnostní program, bonusové body atd. Vaše rybka by se v tuto chvíli mohla chytit.


Chtě nechtě, reklamě nikdo neuteče.


      A bohužel se dá konstatovat, že někdy udělá trapná reklama více užitku než ta fádní. Takže pozor, aby se z dobrého pána nestal špatný sluha. Reklama musí být originální plná nápadů a nepředvídatelné zápletky nebo s nečekaným koncem. Měla by upoutat pozornost širokého spektra diváků. Nutností je vtip s možností nadsázky. Měla by být uvedena v reálném světě, který je blízký a známým lidem. Rozhodně by neměla reklama nabádat k řešení problémů lživými formami. Což je u nás často problém. Reklamy na alkohol. Když už je povolena reklamní kampaň na alkohol, pak se domnívám, že by se měla nést v duchu pozitivního myšlení a být pouhým doplňkem v životě lidí. Nepřímo ukazovat na proplánovaný smysl užití.
nastavená dlaň


Jaká je rada pro vás jakožto člověka, který je ovlivněn reklamou?


Osobně příliš nevěřte na nejrůznější modely nákupu, nákupy v cyklech a algoritmy výpočtů prodeje či předpovídání vhodného kupujícího. S dodržováním základních zásad se spíše řiďte intuicí, kterého z prodejců si vybrat na pomoc, a tak je to u výběru perspektivního kupujícího. Udělejte tedy všechno proto, aby bylo docíleno tvrzení: Perspektivní kupující je ten, který se vrátí.


Pokračovat ve čtení

Začít podnikat není složité

by demaster.cz on / Podnikání

Ne každý je stavěný fungovat v pozici zaměstnance, nevyhovují vám každodenní pravidelné směny a neustálá honička či stres z nadřízených a jejich nesmyslných rozhodnutí a příkazů? Pak je možná vhodné uspořádat své priority a učinit zásadní životní rozhodnutí. Podnikání s sebou nese určitou volnost, ale také spoustu starostí a zodpovědnosti. Pojďme si v pár zásadních bodech povědět, co je potřeba udělat a nad čím přemýšlet v případě, že se rozhodnete stát osobou samostatně výdělečně činnou.
analýzy na tabletu
1.      Důležité je stanovit si plán
Mít sen ještě neznamená, že je reálný, je tedy vhodné objektivně a konstruktivně přemýšlet nad tím, zda zamýšlená činnost může být výnosná. Jednoduše řečeno, než podnikat začneme, je na místě rozhodnout se v jakém oboru, či jakou činnost budeme provozovat. Trh se dnes zdá být přeplněn, ovšem stále se objevují nové podnikatelské záměry, které se setkávají s velkým úspěchem, a na druhou stranu je i nadále velká poptávka po ověřených kvalitních službách.

2.      Vyřídit živnostenské oprávnění
Na živnostenském úřadě vyřídíme vhodné povolení pro výkon dané činnosti. Splňovat musíme základní podmínky a těmi je bezúhonnost, tedy beztrestnost, kterou doložíme výpisem z trestního rejstříku a plná svéprávnost, což zahrnuje plnou způsobilost k právním úkonům a věk starší 18. let.
Většina zřizovaných živností patří do tzv. volných živností, zahrnují celou řadu činností, které lze vykonávat jako osoba samostatně výdělečně činná a obecně se jedná o služby, obchod a výrobu v nejrůznějších oblastech. Tato živnost nepotřebuje průkaznost o naší způsobilosti pro její výkon. Správní poplatek za toto činí 1.000 Kč. Tímto úkonem již můžeme začít podnikat.
práce na PC a káva
3.      Povinnosti osoby samostatně výdělečně činné
V souvislosti se zřízením živnosti je nutné ohlásit tuto činnost také dalším institucím, zejména kvůli platbě odvodů pojistného a daní. Informace o živnosti tedy podáme příslušnému finančnímu úřadu, dále pak zdravotní pojišťovně, kvůli odvodu na zdravotní pojištění a okresní správě sociálního zabezpečení, to kvůli odvodu důchodového a nemocenského pojištění.
Každá osoba samostatně výdělečně činná je pak povinna podat v zákonem stanovené lhůtě daňové přiznání. S tímto může být nápomocen například daňový poradce.

Pokračovat ve čtení

Multilevel marketing

by demaster.cz on / Podnikání

A teď ve vší vážnosti. Multilevel marketing, známý pod zkratkou MLM, v překladu síťový marketing, je takový druh podnikání, kdy jedna zakládající osoba prodávající určitý druh zboží, zainteresuje do prodeje další lidi, kteří taktéž prodávají produkty. Tito lidé mají samozřejmě možnost pod sebe získat další lidi, jež budou zase prodávat a rozšiřovat firmu o další prodejce. Tak vlastně vzniká síť, která se stále zvětšuje o nové a nové prodejce. Zisky plynou jednotlivým prodejcům jednak z vlastního prodeje, jednak profitují z prodeje lidí, které získali do firmy.
tvrdě pracující žena
Z jejich prodeje jim plyne určité procento. Největší zisk z prodeje všech ostatních má samozřejmě první, zakládající distributor, prodejce.  Těm, kteří do podnikání získávají další prodejce, se říká sponzoři. V okamžiku, kdy pod sebou mají dostatečně velký tým lidí, mnohdy sami přestávají prodávat produkty a pouze si nechávají vyplácet procenta z prodeje ostatních – provize. Sponzor má funkci „rádce“ pro své podřízené a především pro nováčky. Je to konec konců v jeho zájmu. Čím lepší bude mít v týmu prodejce, tím větší provize získá.

Nepleťte si s pyramidou

Ačkoliv se může na první pohled zdát, že multilevel marketing je jen jiné označení pro nechvalně známou pyramidu, nenechte se zmást. Pyramida je sice také založena na rozšiřování týmu o nové členy, ale produkt k prodeji zde tak nějak úplně chybí. Za „vstupenku“ k prodeji zde totiž zaplatíte registrační poplatek v domnění, že od teď už budete jen vydělávat peníze. Jenže tento poplatek putuje z části do kapsy vašeho sponzora, tedy člověka, který vás pro prodej získal a část putuje do kapsy zase jeho sponzora a tak dál, až se peníze dostanou do rukou toho nejvýše postaveného v celém systému.  I v multilevel marketingu se můžete setkat s registračním poplatkem, tam ale skutečně máte zboží k prodeji.
podání ruky

Kdo uspěje?

O tom, zda v tomto druhu podnikání uspěje skutečně každý, se dá úspěšně polemizovat. Přímý prodej není vhodný pro každého. Musíte oslovit rodinu, přátele, ale i naprosto cizí lidi a přesvědčit je o důležitosti koupit váš produkt. To, že si od vás maminka koupí šampon, vás opravdu nepředurčuje k úspěchu. Ve skutečnosti je velice těžké naučit se efektivně prodávat a je to běh na dlouhou trať. Jen malé procento z celkového počtu prodávajících v síti MLM si vystačí pouze s příjmem z prodeje. Většina z nich má MLM jako formu zábavy vedle svého klasického zaměstnání.

Pokračovat ve čtení

Usnadněte si své dny

by demaster.cz on / Podnikání

Milé dívky a ženy, opět se blíží vaše každoměsíční dny trápení a vy kontrolujete, zda máte dostatečné zásoby hygienických pomůcek, ať už vložek nebo tampónů? A co zkusit něco úplně nového, co si k mnohým zákaznicím teprve hledá cestu, i když už je to pořádně prověřené nejednou spokojenou ženou. O čem že mluvíme? No přece o menstruačních kalhotkách, které jsou takovou malou revolucí, co se hygienických pomůcek pro ženy týká.

žena

Tvarově obyčejné kalhotky několika běžných střihů a barev, které ale vůbec nejsou obyčejné, protože jsou vyrobené z několika vrstev savých materiálů, které jsou českým vynálezem a které nahradí klasické hygienické pomůcky, které jste zvyklá používat. Že tomu nevěříte? Že byste byla nervózní a stále byste chodila na záchod kontrolovat, zdali skutečně fungují? Můžete si přečíst menstruační kalhotky recenze https://myfemini.cz/, ale není nad vlastní zkušenost.

Prožít oněch každoměsíčních pět dní bez toho, abyste se musela jakkoli omezovat, přemýšlet jaké si vzít oblečení, aby náhodou nebyla rozeznatelná hygienická vložka, myslet na to, abyste měla s sebou dostatek hygienických pomůcek na celý den a spoustu dalšího. To vše vám odpadne, pokud si zvyknete nosit menstruační kalhotky a to si zvyknete rychle, protože jsou pohodlné a kdo by si nepřál chodit každý den bez hygienických pomůcek a přitom být chráněná.

žena

Menstruaci zvláště mladé dívky, často ještě na základní škole, těžce nesou. Stydí se nosit v aktovce hygienické potřeby a nenápadně je vytahovat o přestávce, aby si mohli zajít na záchod. Toto jim můžete značně usnadnit, pokud jim koupíte menstruační kalhotky, které jsou odstupňované podle síly menstruace, a určitě se najdou ty správné pro ně, i střihem či barvou. Určitě s menstruačními kalhotkami se budou cítit komfortněji a usnadní jim řešení s hygienou během oněch dnů.

Pokračovat ve čtení

Stáhněte si instruktážní video k sobě na notebook, než bude pozdě

by demaster.cz on / Podnikání


Instruktážní videa

Jak se chovat při bouřce – o tom, co máme a nemámě dělat, když se blíží bouřka, jste již možná četli nebo slyšeli z různých zdrojů, ale nejlepší informovanosti lze dosáhnout zejména tehdy, absolvujeme-li osobní přednášku nebo máme-li k dispozici instruktážní video. Něco jiného je totiž představovat si situaci na základě vyřčených slov, a jiné je to vidět v reálném módu. Pak velmi rychle a snadno pochopíte, co měli dotyční lektoři na mysli.

Velkou výhodou současné doby je možnost nahrávat instruktážní videa na sociální sítě, a skvělé je i to, že lze videa odtud bez problémů a bezplatně stahovat. Některá instruktážní videa jsou spíše informativní, ale jiná nám mohou doslova zachránit život. A právě kupříkladu to, jak se zachovat při bouřce.

stahování z YouTube

Máte-li možnost se někde ukrýt, udělejte to – neriskujte zbytečně pohyb venku, když to není nutné. Pravděpodobnost zásahu bleskem je sice velmi malá, ale pořád tu je, a pokud vás blesk zasáhne, obvykle je to ta poslední událost, kterou v životě prožijete.

Kam se schovat – nejlépe do obytných budov s hromosvodem, a v přírodě do hustého lesa, nikdy nezůstávejte na otevřeném poli, a už vůbec ne na odkrytém kopci. Vzdalujte se také od stožárů vysokého napětí a dalších kovových konstrukcí.

YouTube - sociální síť

Na instruktážním videu si můžete připomenout konkrétní situace, video vám je předvede, abyste měli lepší vizuální podnět a měli před sebou příklad, jak se zachovat, kdyby se vám něco podobného přihodilo. Na instruktážním videu se také můžete dozvědět, jak důležité je před hlášenou bouřkou vytahovat ze zásuvky spotřebiče, na kterých vám záleží, tedy zejména televize, výpočetní techniku, některá svítidla, akvarijní techniku a někdy i chladničku.

Vždy je tedy lepší si taková videa stáhnout například pomocí procesu YouTube mp4 converter download. A proč zrovna to o bouřce? Protože když dojde k výpadku elektřiny a nepojede vám router, potažmo Internet, budete offline, a hodí se mít video u sebe na notebooku, kde si jej můžete kdykoli podle potřeby přehrát.

Pokračovat ve čtení

Kvalitní řemeslo

by demaster.cz on / Podnikání

Co bychom dělali bez instalatéra? Myslím, že bychom doma měli pěknou potopu nebo všechno rozbité. Víte, i když se to nezdá, tak instalatér https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha je stále velmi podceňovaný. A já opravdu nevím proč. Víte, v dnešní době už moc nefrčí řemesla. Řeknu to tak, kvalitní řemeslo už není u mládeže dost cool, a tak raději všichni jdou na gympl nebo jinou střední školu. A potom nejlépe někam na vysokou školu. Jenže mi nyní řekněte, jak si nějaký teolog poradí s kapajícím kohoutkem nebo rozbitým sifonem? A věděl by vůbec co to je? Možná by ani někdo nemusel vědět, že má volat instalatéra. Myslím, že kvalitních a pracujících instalatérů je velmi málo. A za to jsou ale hodně šikovní. Navíc si mohou dovolit nasadit i vysokou cenu, protože sami o sobě ví, že jsou nepostradatelní a musejí být. Nikdy prostě nenastane doba, kdy nebudou instalatéři třeba. Ti budou nutní vždycky. Vždyť bez instalatéra by se nedal postavit ani dům!

S vodou vám pomůže instalatér.

A bez instalatéra se nedá ani žít. Jedině ten vám udělá pěknou změnu nebo přestaví potřebné kohoutky v koupelně nebo kdekoliv jinde. Navíc toto řemeslo bude třeba vždycky, a tak se žádný instalatér nemusí bát, že by někdy zkrachoval. To mohu říct, že se nestane nikdy. Pokud se bodu stavět domy a líbit nebudou bydlet pod zemí, tak instalatér bude nutný vždycky.

Bez instalatéra dům nepostavíte.

To vám mohu zaručit. Takže pokud by někdo nevěděl, kam jít po základní škole, tak vám doporučuji školu na instalatéra. Myslím, že pak budete mít rozhled všude. Nemusíte dělat jen toto jedno řemeslo, ale na to to pak navazují další a další řemesla. Můžete podnikat a být svým pánem. A jak to všechno vím? Protože můj bratr je instalatér a ten si žije na hodně vysoké noze. Má tolik zakázek, že ani nestíhá. A pokud vás to zajímá více, koukněte na naše webové stránky. A dámy. Někteří instalatéři i skvěle vypadají, tak pozor, aby manžel nebo partner nežárlil.

Pokračovat ve čtení

Nechte si zrevidovat hromosvod

by demaster.cz on / Podnikání

Povinnost mít hromosvod se v kategorii rodinných domů vztahuje pouze na stavby, které jsou umístěny na samotách, na kopcích s dobrým výhledem a dalších podobných místech, která jsou oddělena od ostatní zástavby, a kde hrozí zvýšené riziko úderu blesku. Ostatní domy hromosvod mít nemusí, ale neznamená to, že by tato technika neměla význam.

Hromosvody brání úrazu elektrickým proudem a vzniku požárů velmi efektivně, svedou bleskový výboj z místa dopadu, tedy z nejvyššího bodu objektu, kterým je právě hromosvod, přímo do země, aniž by blesk putoval po vodivých předmětech stavební konstrukce, jako jsou okapy, okenní parapety, terasa, zábradlí, kovová schodiště atp.

bouřka nad městem

Tam, kde hromosvod není, může dojít k náhodnému bleskovému výboji, který pronikne až do interiéru objektu, a tam může doslova devastovat okolní prostředí. Velmi snadno může dojít k požáru, ostatně řada podobných případů je zdokumentována a o tomto nebezpečí se obecně ví již dlouho. Požár zaviněný bleskem vás pak může připravit o střechu nad hlavou, může shořet hospodářský objekt, stodola, sýpka, sklad, garáž, přístřešek, kůlna nebo rekreační chata. Nač tedy zbytečně riskovat, když existují hromosvody, a jejich instalace je velmi snadná a rychlá, a je za přijatelnou cenu.

bouřkový blesk

Hromosvody se musí revidovat

Hromosvod je vystavován neustálým povětrnostním jevům, měnícím se teplotám, větru, dešti, sněžení, ledovým krustám, ohrožuje jej koroze a různá mechanická poškození. Může se stát, že pak nesprávně plní svou funkci, a tehdy vzniká situace, jako kdyby na domě žádný hromosvod nebyl. Proto bychom měli občas hromosvody nechat zrevidovat elektrikářem s patřičným oprávněním, znalostmi a zkušenostmi. Četnost revize hromosvodů přitom záleží na místních podmínkách a u každého domu je to individuální.

Revizi hromosvodu lze pak spojit i s revizí elektrických rozvodů či spotřebičů, abyste měli jistotu, že doma využíváte elektrickou energii zcela bezpečně.

Pokračovat ve čtení