Rubrika: Podnikání

Stáhněte si instruktážní video k sobě na notebook, než bude pozdě

by demaster.cz on / Podnikání

Instruktážní videa

Jak se chovat při bouřce – o tom, co máme a nemámě dělat, když se blíží bouřka, jste již možná četli nebo slyšeli z různých zdrojů, ale nejlepší informovanosti lze dosáhnout zejména tehdy, absolvujeme-li osobní přednášku nebo máme-li k dispozici instruktážní video. Něco jiného je totiž představovat si situaci na základě vyřčených slov, a jiné je to vidět v reálném módu. Pak velmi rychle a snadno pochopíte, co měli dotyční lektoři na mysli.

Velkou výhodou současné doby je možnost nahrávat instruktážní videa na sociální sítě, a skvělé je i to, že lze videa odtud bez problémů a bezplatně stahovat. Některá instruktážní videa jsou spíše informativní, ale jiná nám mohou doslova zachránit život. A právě kupříkladu to, jak se zachovat při bouřce.

stahování z YouTube

Máte-li možnost se někde ukrýt, udělejte to – neriskujte zbytečně pohyb venku, když to není nutné. Pravděpodobnost zásahu bleskem je sice velmi malá, ale pořád tu je, a pokud vás blesk zasáhne, obvykle je to ta poslední událost, kterou v životě prožijete.

Kam se schovat – nejlépe do obytných budov s hromosvodem, a v přírodě do hustého lesa, nikdy nezůstávejte na otevřeném poli, a už vůbec ne na odkrytém kopci. Vzdalujte se také od stožárů vysokého napětí a dalších kovových konstrukcí.

YouTube - sociální síť

Na instruktážním videu si můžete připomenout konkrétní situace, video vám je předvede, abyste měli lepší vizuální podnět a měli před sebou příklad, jak se zachovat, kdyby se vám něco podobného přihodilo. Na instruktážním videu se také můžete dozvědět, jak důležité je před hlášenou bouřkou vytahovat ze zásuvky spotřebiče, na kterých vám záleží, tedy zejména televize, výpočetní techniku, některá svítidla, akvarijní techniku a někdy i chladničku.

Vždy je tedy lepší si taková videa stáhnout například pomocí procesu YouTube mp4 converter download. A proč zrovna to o bouřce? Protože když dojde k výpadku elektřiny a nepojede vám router, potažmo Internet, budete offline, a hodí se mít video u sebe na notebooku, kde si jej můžete kdykoli podle potřeby přehrát.

Pokračovat ve čtení

Kvalitní řemeslo

by demaster.cz on / Podnikání

Co bychom dělali bez instalatéra? Myslím, že bychom doma měli pěknou potopu nebo všechno rozbité. Víte, i když se to nezdá, tak instalatér https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha je stále velmi podceňovaný. A já opravdu nevím proč. Víte, v dnešní době už moc nefrčí řemesla. Řeknu to tak, kvalitní řemeslo už není u mládeže dost cool, a tak raději všichni jdou na gympl nebo jinou střední školu. A potom nejlépe někam na vysokou školu. Jenže mi nyní řekněte, jak si nějaký teolog poradí s kapajícím kohoutkem nebo rozbitým sifonem? A věděl by vůbec co to je? Možná by ani někdo nemusel vědět, že má volat instalatéra. Myslím, že kvalitních a pracujících instalatérů je velmi málo. A za to jsou ale hodně šikovní. Navíc si mohou dovolit nasadit i vysokou cenu, protože sami o sobě ví, že jsou nepostradatelní a musejí být. Nikdy prostě nenastane doba, kdy nebudou instalatéři třeba. Ti budou nutní vždycky. Vždyť bez instalatéra by se nedal postavit ani dům!

S vodou vám pomůže instalatér.

A bez instalatéra se nedá ani žít. Jedině ten vám udělá pěknou změnu nebo přestaví potřebné kohoutky v koupelně nebo kdekoliv jinde. Navíc toto řemeslo bude třeba vždycky, a tak se žádný instalatér nemusí bát, že by někdy zkrachoval. To mohu říct, že se nestane nikdy. Pokud se bodu stavět domy a líbit nebudou bydlet pod zemí, tak instalatér bude nutný vždycky.

Bez instalatéra dům nepostavíte.

To vám mohu zaručit. Takže pokud by někdo nevěděl, kam jít po základní škole, tak vám doporučuji školu na instalatéra. Myslím, že pak budete mít rozhled všude. Nemusíte dělat jen toto jedno řemeslo, ale na to to pak navazují další a další řemesla. Můžete podnikat a být svým pánem. A jak to všechno vím? Protože můj bratr je instalatér a ten si žije na hodně vysoké noze. Má tolik zakázek, že ani nestíhá. A pokud vás to zajímá více, koukněte na naše webové stránky. A dámy. Někteří instalatéři i skvěle vypadají, tak pozor, aby manžel nebo partner nežárlil.

Pokračovat ve čtení

Nechte si zrevidovat hromosvod

by demaster.cz on / Podnikání

Povinnost mít hromosvod se v kategorii rodinných domů vztahuje pouze na stavby, které jsou umístěny na samotách, na kopcích s dobrým výhledem a dalších podobných místech, která jsou oddělena od ostatní zástavby, a kde hrozí zvýšené riziko úderu blesku. Ostatní domy hromosvod mít nemusí, ale neznamená to, že by tato technika neměla význam.

Hromosvody brání úrazu elektrickým proudem a vzniku požárů velmi efektivně, svedou bleskový výboj z místa dopadu, tedy z nejvyššího bodu objektu, kterým je právě hromosvod, přímo do země, aniž by blesk putoval po vodivých předmětech stavební konstrukce, jako jsou okapy, okenní parapety, terasa, zábradlí, kovová schodiště atp.

bouřka nad městem

Tam, kde hromosvod není, může dojít k náhodnému bleskovému výboji, který pronikne až do interiéru objektu, a tam může doslova devastovat okolní prostředí. Velmi snadno může dojít k požáru, ostatně řada podobných případů je zdokumentována a o tomto nebezpečí se obecně ví již dlouho. Požár zaviněný bleskem vás pak může připravit o střechu nad hlavou, může shořet hospodářský objekt, stodola, sýpka, sklad, garáž, přístřešek, kůlna nebo rekreační chata. Nač tedy zbytečně riskovat, když existují hromosvody, a jejich instalace je velmi snadná a rychlá, a je za přijatelnou cenu.

bouřkový blesk

Hromosvody se musí revidovat

Hromosvod je vystavován neustálým povětrnostním jevům, měnícím se teplotám, větru, dešti, sněžení, ledovým krustám, ohrožuje jej koroze a různá mechanická poškození. Může se stát, že pak nesprávně plní svou funkci, a tehdy vzniká situace, jako kdyby na domě žádný hromosvod nebyl. Proto bychom měli občas hromosvody nechat zrevidovat elektrikářem s patřičným oprávněním, znalostmi a zkušenostmi. Četnost revize hromosvodů přitom záleží na místních podmínkách a u každého domu je to individuální.

Revizi hromosvodu lze pak spojit i s revizí elektrických rozvodů či spotřebičů, abyste měli jistotu, že doma využíváte elektrickou energii zcela bezpečně.

Pokračovat ve čtení

Profesionální grafika v Pardubicích

by demaster.cz on / Podnikání

Pokud podnikáte, a je vlastně jedno, v jakém oboru, jistě víte, že grafika je všude kolem nás. Grafika je součástí našich (profesních i osobních) životů, a často si toho ani nevšímáme. Denně narazíme na stovky log, poutačů, plakátů, a dalších propagačních materiálů, které mají za úkol upoutat naši pozornost. A právě tento způsob propagace bývá nejúčinnější, jelikož upoutat pozornost potencionálních zákazníků je základem úspěchu každé společnosti. Ovšem vytvořit funkční a kvalitní grafiku pro svou značku není lehký úkol, a právě proto se Vám vyplatí profesionální a odborný grafik!

grafika

Grafika Pardubice Vám takové grafiky může poskytnout. Ti Vám mohou poskytnout kompletní služby, které zahrnují například základní a nepostradatelnou tvorbu loga Vaší firmy. Samotné logo začíná jako skica a náčrtky, které se následně převedou do digitální, elektronické podoby. Poté, co je logo hotové a schválené, je Vám předáno včetně logomanuálu, který obsahuje veškeré nutné informace. Zde najdete například zakázané používaní loga, barvy, či font, který byl pří tvorbě loga použit, nebo také minimální a maximální velikost. Dalším krokem bývá korporátní identita, ta zahrnuje běžně známé a používané vizitky, polepy aut a výloh, hlavičkové papíry, nebo samolepky.

spolupráce

Grafici Vám mohou dále poskytnout také tvorbu tiskovin, http://www.studentske.cz/2010/09/1b-zuslechtovani-uprava-tiskovin-po.html jako jsou knihy, prospekty, časopisy, brožury, desky, bloky, apod. Dalším krokem může být také web design, který tvoří vizitku Vaší firmě, a měl by být tedy příjemným místem pro každého potencionálního zákazníka. V neposlední řadě je zde také grafika pro online marketing, kde Vám mohou grafici poskytnout například tvorbu bannerů pro displayové kampaně, nebo naopak vizuály pro sociální sítě. Ať už podnikáte v čemkoliv, grafika Vaší firmy je důležitým aspektem pro její prosperitu. Jistě tedy nebudete litovat, pokud využijete služeb zkušeného a profesionálního grafika!

Pokračovat ve čtení

The best beach for bachelorette party

by demaster.cz on / Podnikání

Bachelorette party is once in a lifetime event. You want to plan out everything to the finest details. From invitations, to food, music, games etc. But one of the most important things when it comes to bachelorette party is the place where it will happen. There is many places where to make a party. But one of the best places for partying are beaches. Mild breeze from the sea, hot weather even in the night, sound of waves… That is everything that can completely change your experience.

drink na pláži

Let´s start at the beginning. What do you imagine your bachelorette party to be like? Conservative party with the closest friends at the fire on your garden, or crazy party with loud songs, your own hotel and fun events? We all are different and we should make the party according to our imagination.

What to do if you decide for “crazy like” bachelorette party on the beach? First of all you should write down all the details, that you want to include on your party. Such as, who´s going to come, what types of drinks you like, what food to buy/ let prepare. Or even what dress to wear! These all things are up to you. When it comes to organizing where your party should take place, you should contact some resorts that can offer you what you require. You should definitely discuss places with your friends that will come with you. Be careful not to choose place too much far away. If you do, there is much lower chance, that all of your invited friends will come.

ubytování na moři

However if you decide for a place far away anyways and your friends approve it, then just go for it. Now, how should you choose the best beach for bachelorette party? It really depends on what you want. If you do not live close by any beaches, search for those with resorts and hotels near by. Where you can spend the night or maybe even whole weekend. It is much easier if you live close by any beach or beach resorts. You can just book it for your party and at night just go home with your friends.

You should be ready for big amount of money that you have to put in this kind of party. But as we mentioned earlier, it is once in a lifetime event and you should not hold yourself back.

Pokračovat ve čtení

Na co naráží vzduchotechnika v paneláku

by demaster.cz on / Podnikání

Každá vzduchotechnika je požehnáním pro toho, kdo potřebuje v letních měsících snížit teplotu v místnosti na únosnou mez. Extrémní vedra vyčerpávají organismus po psychické i fyzické stránce a nejhorší situace je v noci. Přes den se to dá ještě zvládnout, ale podmínkou je být dobře odpočatí a především vyspalí.

klimatizace v paneláku

Vzduchotechnika v paneláku se však může dostat do problémů. Je to přece jen citlivé zařízení, kam do hry vstupuje celá řada vlivů. Proto se také musí vzduchotechnika pravidelně čistit a revidovat. Na co se přitom musí apelovat?

Na bakterie – bakterie se usazují na všech površích a vzduchotechnika není výjimkou. O to je to horší, že tudy proudí vzduch, který vdechujeme, a spolu s ním i tyto patogeny. Záleží na tom, v jaké koncentraci, samozřejmě, ale pokud podceníte pravidelné revize, jste pak zbytečně zatížení potenciálními alergeny a organismy, které přetěžují imunitní systém.

Na prach – výskyt prachových částic v ovzduší je zcela přirozený jev, ale usazený prach ve vzduchotechnice je další zbytečný vliv, který na nás působí. Je to nepříznivé jak pro naše zdraví, tak i pro nebezpečí výskytu vzniku požáru. Mnoho lidí si neuvědomuje, že znečištěná klimatizace je vlastně takovou časovanou bombou, která může být obrazná i doslovná. Nahromaděný prach se může skutečně nejen vznítit, ale i vybuchnout.

rozvody vzduchotechniky

Na tuk – tukové částečky v ovzduší, které se tam vyskytují při vaření, se velmi rády usazují v digestoři, a totéž platí i o klimatizaci. V kombinaci s tukem je to perfektní zápalná směs, a to se netýká pouze velkokapacitních provozů, jako je např. potravinářská výroba. I v panelákovém bytě se časem může tuk a prach podepsat na vzniku požáru.

Na zápach – zápach z nevyčištěné klimatizace souvisí s bakteriemi, které rozkládají biologický materiál, a zároveň se žluklým tukem. Může vám to připomínat vysávání s vysavačem, kde je již plný sáček, a kde se bakterie již stačily důkladně rozmnožit.

Pokračovat ve čtení

Mějte vhodnou vchodovou stříšku

by demaster.cz on / Podnikání

Pokud je něco, co by rozhodně měl mít každý, pak je to vhodná vchodová stříška https://www.kmkdesign.cz/strisky. Na něčem takovém opravdu více než záleží. Jistě i vy jste si již všimli, že takové stříšky nemají pouze rodinné domy, ale i administrativní budovy. Není se také čemu divit, protože taková stříška se skutečně více než hodí.

Jestliže vchodovou stříšku nemáte, nebo ta vaše již není dostačující, pak byste měli zainvestovat do stříšky, která vám bude vyhovovat. Možná vás překvapí, že existuje celá řada materiálů, ze kterých je možné takovou stříšku nechat vyrobit. Věřte, že i vy můžete být více než spokojeni.

stříška a dům

Lidé si v dnešní době nechávají udělat stříšku z bezpečnostního skla. Výjimkou ale nejsou ani stříšky z polykarbonátových desek. Je opravdu na vás, který materiál si zvolíte. Jestliže ale skutečně takovou stříšku nemáte, pak byste to měli co nejdříve napravit. Každý vstup by měl být nějakým způsobem chráněn a to i ten váš.

Neváhejte a příliš dlouho a nechejte si takovou stříšku udělat a to společností, která něco takového bez problémů zvládne. Existuje jedna společnost, která umí vytvořit stříšky, na které se můžete spolehnout. Pokud byste chtěli využít společnost, která se pro vás bude snažit udělat takovou stříšku, se kterou budete spokojeni, pak byste měli zavítat na stránky jedné společnosti, která udělá vše proto, aby klienti, kteří si takovou stříšku objednají, byli opravdu spokojeni. I vy můžete být se svou novou stříškou spokojeni.

ulice a domy

Zkuste i vy kontaktovat společnost, která by vám mohla zhotovit stříšku podle vašich přání. Rozhodně se něco takového vyplatí. Věříme, že budete spokojeni. Stačí jen využít toho, že je zde společnost, která pro vás něco takového zařídí. I vy můžete mít stříšku zhotovenou podle vašeho přání. Estetika hraje roli v celé řadě věcí a to dokonce i v něčem takovém. Vsaďte na společnost, která se něčemu takovému věnuje již dlouhou dobu a se kterou budete jistě spokojeni.

Pokračovat ve čtení

Ani vy nemusíte být sami na mytí oken

by demaster.cz on / Podnikání

Jestliže je činnost, kterou nemají lidé v oblibě, pak je to mytí oken. Něco takového je pochopitelné, pokud bydlíte v domě či bytě, který má velké množství oken. Víte ale o tom, že na něco takového nemusíte být sami? Existuje společnost, která mytí oken nabízí. Pokud dané společnosti využijete, pak pevně věříme, že budete více než spokojeni. Opravdu si můžete na něco takového najmout firmu, která okna umyje za vás.

Vyzkoušejte i vy mytí oken Praha 5 Uklid-namiru. Pokud byste chtěli, můžete zavítat na oficiální stránky dané společnosti a podívat se na informace, které se s něčím takovým pojí. Možná, že právě vy se také rozhodnete danou společnost využít. Pokud tomu tak bude, pak věříme, že nebudete litovat.

mytí velkých oken

Jestliže skutečně tuto činnost nemáte v oblibě nebo už se necítíte na to, abyste myli okna, pak zkuste do dané společnosti zavolat. Jistě vám sdělí odpovědi na vaše otázky a následně se s vámi domluví na termínu, kdy přijde někdo, kdo vaše okna umyje.

Nebojte se dané společnosti věřit. Pracovníci udělají vše proto, abyste byli maximálně spokojeni. V dnešní době je možné naprosto vše a to dokonce i něco takového. Věříme, že opravdu nebudete litovat.

mytí oken ve výšce

Zkuste si i vy něco takového promyslet. Možná, že se na konec rozhodnete do dané společnosti zavolat a domluvit se na termínu, kdy k vám někdo na něco takového dorazí.

Je běžné, že se v dnešní době myjí okna dvakrát do roka. Něco takového pro danou firmu rozhodně není problém. Pokud budete chtít, bude možné domluvit se, že k vám bude někdo ze společnosti chodit pravidelně a pravidelně bude vaše okna umývat. Skutečně i vaše společnost může mít krásně čistá okna.

Je pravda, že se najde mnoho lidí, kteří na něco takového v dnešní době neberou ohled. Pokud i vy k těmto lidem patříte, pak byste měli změnit svůj přístup. Něco takového může mít vliv na celou řadu věcí.

Pokračovat ve čtení

Profesionální chůva

by demaster.cz on / Podnikání

V současné době klesá nezaměstnanost. Což je určitě dobrá zpráva. Přesto jsou určité skupiny lidí, které mají velké problémy najít si zaměstnání. Samozřejmě již tradičně ohroženou skupinou představují lidé nad 50 let. Existuje celá řada projektů, které mají podpořit zaměstnávání lidí po padesátce, ale situace se mění jen velmi pomalu. Co se týče žen, existuje jedno velmi užitečné řešení. Totiž profesionální chůva.
čtyři děti
Stát se profesionální chůvou může být cesta. Především profesionální chůva musí absolvovat povinné vzdělávání, které může ovšem uhradit Úřad práce. Kurzy profesionální chůvy se uskutečňují již řady let. Vyškolená profesionální chůva pak může:
·         Působit v mateřské školce nebo dětské skupině,kde může pomáhat odbornému pedagogickému personálu. Může pracovat třeba na Dohodu o provedené činnosti
·         Může si zřídit svou vlastní dětskou skupinu.Zde nejsou tak přísná pravidla jako při zřizování školky. Je ovšem nutné sehnat si vhodné prostory. Ideální je, když má například taková paní rodinný dům, kde část domu může upravit pro potřeby dětí. Rovněž i vlastní zahrada může nabízet dětem ideální možnosti. Zde je nutné vyřídit si živnostenské oprávnění.
·         Pracovat jako profesionální chůva v domácnostech klientů.I v tomto případě je nutné vyřídit si živnostenské oprávnění.
 rozcuchané děti

Starší mají přednost

Co se týče profesionálních chův, rodiny mají primárně zájem především o ty, které mají nad 50 let. Jednak mají zkušenosti s výchovou svých vlastních dětí a jednak tak trochu fungují jako babičky. Současné babičky jsou totiž jiné než ty v minulosti. Obvykle jsou ještě zaměstnané a celá řada babiček se hlavně necítí jako babičky a proto velmi často nenabízí dětem to pravé babičkovské. Velmi často se nejedná jen o profesionální chůvu, zaměstnavatelé mají zájem třeba i o práci v domácnostech, nad rámec péče o děti. Samozřejmě je zde rozhodně nutné to vymezit ve smluvních podmínkách, abyste se nenechali ošidit na penězích.

Pokračovat ve čtení

Reklama aneb způsob prodeje i nabídky

by demaster.cz on / Podnikání


Mnoho kupujících dá na ověřený způsob prodeje, kterým je reklama. Je-li vtipná, o to více lidí přiláká. Nezapomeňte na to, že zákazník může být pouhým obchodním partnerem, díky němuž se daný výrobek dostane k odběrateli. 
rozhlášení megafonem


O nabídce se musí vědět. A odběratele často zajímá ne to, kdo mu produkt prodal, ale zdánlivě nesouvisející věci s prodejem, jako je public relations, vztahy s veřejností nebo sponzoring i ochrana životního prostředí. Proto se nezapomeňte pochlubit s těmito maličkostmi, které zastřešují rozhodnutí v konečné fázi nákupu.
dolary v dlani


Pokud zákazník uvažuje nad doplňkovým prodejem, a sám se doptává, je to vhodná chvíle k tomu, abyste mu nabídli věrnostní program, bonusové body atd. Vaše rybka by se v tuto chvíli mohla chytit.


Chtě nechtě, reklamě nikdo neuteče.


      A bohužel se dá konstatovat, že někdy udělá trapná reklama více užitku než ta fádní. Takže pozor, aby se z dobrého pána nestal špatný sluha. Reklama musí být originální plná nápadů a nepředvídatelné zápletky nebo s nečekaným koncem. Měla by upoutat pozornost širokého spektra diváků. Nutností je vtip s možností nadsázky. Měla by být uvedena v reálném světě, který je blízký a známým lidem. Rozhodně by neměla reklama nabádat k řešení problémů lživými formami. Což je u nás často problém. Reklamy na alkohol. Když už je povolena reklamní kampaň na alkohol, pak se domnívám, že by se měla nést v duchu pozitivního myšlení a být pouhým doplňkem v životě lidí. Nepřímo ukazovat na proplánovaný smysl užití.
nastavená dlaň


Jaká je rada pro vás jakožto člověka, který je ovlivněn reklamou?


Osobně příliš nevěřte na nejrůznější modely nákupu, nákupy v cyklech a algoritmy výpočtů prodeje či předpovídání vhodného kupujícího. S dodržováním základních zásad se spíše řiďte intuicí, kterého z prodejců si vybrat na pomoc, a tak je to u výběru perspektivního kupujícího. Udělejte tedy všechno proto, aby bylo docíleno tvrzení: Perspektivní kupující je ten, který se vrátí.


Pokračovat ve čtení