3 základní rady, jak vyniknout mezi nespočty aspirujících podnikatelů

by demaster.cz on / Podnikání

.


Na světě existuje určité procento talentovaných lidí, toto číslo se udává jako několik málo procent z populace. Tyto talenty se mohou pohybovat v různých sférách od přírodních věd přes umění až po marketing. Talent v marketingu je v těchto dnech nesmírně ceněnou komoditou, ale i přesto ještě stále platí, že nadání nerovná se instantní úspěch. Proto jsme pro vás dali dohromady tři základní rady, jak vyniknout ve světě podnikatelství.
plány v sešitě.jpg

1.    Zaujměte prvním dojmem

Vezmeme si pro příklad nejrůznější kadeřnická a nehtová studia. Mnoho z nich jsou v drobných úpravách jako přes kopírák. Návrhy, grafická propagace a interiérový design jako by byl vytržený z přelomu tisíciletí. Mezi výjimky se řadí především salony ve velkoměstech, ale ty bývají neskutečně předražené a pro obyčejné smrtelníky nedosažitelné.
Začněte u propagace. Najměte si zkušeného grafika a copywritera (klidně v jednom), kteří se vám budou starat o vztahy s veřejností. Divili byste se, co takový profesionál může udělat s vnějším dojmem daného kadeřnictví (restaurace, online magazínu, realitky atd…) a kolik zákazníků tím firma získá. Zpravidla se vyplatí investovat, ale je třeba pečlivě zvážit, kým tyto pozice obsadíte a brát ohled na reference a předchozí praxi s onou činností.

.

2.    Odlište se

Chce to zkrátka a jednoduše svým zákazníkům nabídnout něco extra, něco, co nikde jinde nedostanou. Klidně se můžete inspirovat v zahraničí. V kadeřnictví nabídněte třeba fresh džusy nebo sklenici matcha tea zdarma. Anebo můžete spojit několik služeb naráz – pedikůru, manikůru a vlasová péče v jednom – na volitelné bázi samozřejmě. Zákazník nebo zákaznice jistě ocení časovou úsporu.
plány v sešitě.jpg

3.    Dělejte to naplno

Toto je velmi otřepaná rada, ale my bychom k tomu ještě rádi dodali následovné; ačkoliv do své práce investujete sto procent, neznamená to, že určitě uspějete do té míry, jakou si třeba právě teď představujete. Každopádně ale také nemůžete čekat, že budete pracovat sotva napůl a že to všechno nakonec nějak vyjde. Zkrátka dávejte tolik, kolik chcete získat.

3 základní rady, jak vyniknout mezi nespočty aspirujících podnikatelů
3.5 (70%)4
.

demaster.cz