Rubrika: Internet

Klidné stěhování bytu v Praze s dětmi

by demaster.cz on / Internet


Bydlíte například v pronajatém bytě a končí vám nájemní smlouva, takže si musíte najít nové bydlení? Anebo se stěhujete kvůli zaměstnání a měníte dokonce trvalý pobyt v jiném regionu? A jsou součástí vaší rodiny i malé děti nebo žáci školou povinní? Pak bude vaše stěhování vyžadovat určité kroky, které se jiných jednotlivců či rodin vůbec netýkají.

stěhování v Praze

Trpělivé vysvětlování – nejhorší přístup zaujímají ti lidé, kteří přistupují k dětem direktivně a nařizují jim, co mají dělat a k tomu jim zakazují to, co by dělat dle jejich názoru neměly. Takové počínání se vždy obrací proti tomu, kdo je jeho strůjcem a chcete-li naopak s vašimi dětmi vycházet v míru a pokoji, vyložte karty na stůl a vysvětlete jim, proč se musíte vystěhovat a přemístit jinam. Pro děti zejména starších ročníků to může znamenat zpřetrhání vazeb mezi kamarády a spolužáky a není vůbec snadné začít nový život v jiné škole. Náročné je to hlavně u druhého stupně základní školy mezi šestou a devátou třídou.

stěhovací rudl

Buďte s dětmi jako rovný s rovným – velmi malé děti snáší stěhování bytů v Praze celkem dobře, zvláště, pokud jsou předškolního věku a nechodí do školky, nebo teprve do školky půjdou. S dětmi staršími to chce vsadit na rovný přístup a zahrát si na to, že oni jsou dospělí, a že si s nimi rozdělíte zodpovědnost a úlohy, které dospělí při stěhování mají. Vhodné je například rozdělit práci při balení věcí – zatímco vy zabalíte dílenské nářadí a obuv, váš třináctiletý syn bude mít na starosti balení knih. Naučte děti systematické práci i odpočinku po práci odměňujte se a těšte například na návštěvy restaurací a cukráren. Dopřejte si častěji při balení věcí něco dobrého na zub, například zmrzlinu, dovezenou pizzu, kupte obložené chlebíčky a dejte si jako bonus smažený sýr. Děti, které se s vámi cítí jako rovnocenní partneři, k vám také mají důvěru, a ve vaší rodině pak vzniká dobrý partnerský svazek.

Pokračovat ve čtení

Co je naše?

by demaster.cz on / Internet

Seznam, najdu tam co neznám. Určitě všichni znáte. I když o seznamu jsou takové vtipy typu, že jediné, co seznam dokáže najít je Google, je to stále nejvíce používanou stránkou, která je původně z Čech.
Na seznamu můžeme najít spoustu dalších aplikací, jako e-mail, Tv program, Stream, Novinky, Mapy, firmy a obrázky.
Stream je internetová videotéka, kde jsou videa edukativní ale i vtipná a zábavná.
česká republika
Na novinkách najdete spoustu nových zpráv. Takové virtuální noviny, kde můžete i komentovat dané události. Podobnými odkazy jsou iDNES, iHNED nebo Blesk.
Další aplikace jsou velice podobné těm na google.
Pro milovníky filmů a seriálů tu máme dva velmi úspěšné weby, a to Ednu a csfd. Na csfd (československá filmová databáze) najdete skoro každý film, seriál, herce nebo režiséra. Jednotlivé filmy nebo epizody jsou komentované a hodnocené uživateli. Hodnocení pomáhá ve výběru filmu na večer.
Na Edně najdeme stejnou databázi, ale stejně je tu velký rozdíl. Edna není místo pro kritiky, spíše pro fanoušky. Je to místo, kde seženete novinky o seriálu, můžete se podělit o své dojmy nebo stáhnout titulky k nejnovějšímu dílu.
Novinkou na internetovém trhu jsou ty stránky, které zařizují dovoz jídla. Ne však pizzy nebo čínského jídla, ale obyčejného jídla jako například jogurtu nebo rohlíku. Podle tohoto pečiva se e-shop jmenuje a druhým podobným obchod je dáme-jídlo. Pokud se vám nechce čekat nekonečné fronty a rvát se o poslední máslo v akci je to pro vás to pravé. A když vás přepadne hlad, můžete využít urychlené služby a dostat jídlo v kratším časovém úseku.
ruka nad mobilem
                Ani o bazary není nouze. Svůj vlastní bazar má i seznam. Oblečení můžeme nakoupit na vinted.cz, téměř všechno seženeme na bazoši nebo na letgo. Možností je spousta a nabídek ještě více.
Zkrátka a dobře i my máme celkem užitečné stránky, které není radno opomíjet. Kromě mnou zmíněného výběru existuje spoustu dalších soukromých i nesoukromých webů.
 

Pokračovat ve čtení

Jak je to s pravostí podpisu, který projde scannerem?

by demaster.cz on / Internet

Podpis premiéra Sobotky byl na Twitteru již několik dní, ale mezitím se mohl objevit na stovce dalších míst na Internetu a kdo ví, kdy y kde se ještě objeví. Situaci pochopitelně komentovala média, což se dalo očekávat, ovšem nikdo z nich, tedy až na jediný zdroj, čtenáře neupozornil na to, že by se jeho podpis mohl rozšířit po Internetu řetězovou reakcí. Prý je dokonce jeho podpis součástí databáze Wikimedia Commons.
spolupráce uzavřena

Zamysleli jste se však nad tím, oč se tu jedná? Nejde přece o nějaký scan podpisu, který je jen důvodem k zasmání, ale jde o zneužití podpisu ve smyslu právního účinku. On totiž obyčejný obrázek (scan) podle §7 odst. 1 zákona č. 297/2016 Sb. o službách tvořících důvěru v elektronické transakce může nabývat právních účinků jako vlastnoruční podpis na papírovém dokumentu.

Vztahy mezi soukromou a právnickou osobou deklarované scanem podpisu

Zákon totiž stanoví, že i tento obrázek, scan podpisu, má stejné právní účinky jako vlastnoruční podpis, ovšem ne k právním úkonům ve spojitosti s orgány veřejné moci, nýbrž výhradně pro vztahy soukromoprávní, tedy mezi právnickými a fyzickými osobami. To je obrovské faux pas, protože se jedná např. o elektronické právní ujednání mezi bankou, která poskytuje úvěr, mezi mobilním operátorem, atd. a mezi fyzickou osobou. Nebo vzájemně mezi dvěma fyzickými osobami.
rýsování grafů

Pochopitelně, že záleží na výkladu občanského zákoníku, speciálně v souvztažnosti k elektronické podobě právního jednání. A také záleží na ověřování pravosti podpisu, což se řeší až při sporu a důkazními břemeny obou stran. Ovšem když někde předložíte svůj podpis (s výjimkou přepážky v bance, kde si jej ověřují podle podpisového vzoru), neověřuje se u papírových dokumentů identita toho dotyčného a zkrátka se podpis bere jako platný.

Pouhý scan obrázku podpisu ve smlouvě u soukromoprávního vztahu jakožto platný podpis může být souběžně se změnou §565 nového občanského zákoníku ohledně změny v důkazních břemenech velmi nešťastný a pouze může nahrávat podvodníkům. Snad jedinou výjimkou je převod nemovitosti  do katastru, kdy ČÚZK zavčasu prosadil výjimku ze zákona, z §7 zákona č. 297/2016 Sb., aby nebylo možno jednoduše zfalšovat podpis na smlouvách o převodu nemovitosti a následným zápisem do katastru to ztvrdit.

Pokračovat ve čtení

Google značně usnadňuje tvorbu VR videí

by demaster.cz on / Internet

Google minulý týden představil nový video formát – VR180. Ten přináší dobrou kvalitu i na počítačích a mobilních zařízeních, zobrazuje však jen přední část. S použitím VR brýlí či kartonů a Google Daydream sluchátek či Sony PlayStation VR náhlavní soupravy, to pak teprve začne.
„Pro tvůrce bude snadné pořídit VR video, nebudou totiž muset měnit ani své produkční techniky a styl natáčení.“ řekl mluvčí Googlu, Liz Markman. „YouTube tento formát podporuje, proto funguje všude, kde je i YouTube.“ VR180 podporuje i živé streamy.
lupa nad googlem
Tvůrci videí mohou pořizovat nahrávky stejným způsobem, jako doteď, bez potřeby jakékoliv speciální kamery. Stačí použít stávající vybavení. Brzy by mělo být možné videa upravovat pomocí běžných nástrojů jako je Adobe Premiere Pro.
„VR vybavení je stále velmi rušivé a těžkopádné.“ poznamenal Trip Chowdhry, výkonný ředitel výzkumného centra Global Equities Research. „VR průmysl stále ještě není úplně připraven.“
Společnosti, jako je Lenovo a LG souhlasily s výrobou kamer podporujících formát VR180. Na trhu by se měly objevit v zimě. Zaměřeni budou zejména na spotřebitele, kteří jsou integrování do služeb Googlu, jako je YouTube.
virtuální realita z krabice
„VR180 zmenšil viditelný úhel o polovinu, uživatelé tedy uvidí na každém oku 180°obrazy. Tento formát se dá aplikovat v mnoha segmentech, například umění či v tvorbě demo videí, jako produktivní nástroj pro dálkové pracovníky či v herním odvětví.“ řekl McGregor. „Jednoduchost používání umožňuje kdykoliv vytvořit VR obsah a to s relativně levným zařízením. To je mnohem lepší, než dlouho vyvíjené high-tech, které jsou tak nákladné, že jsou pro spotřebitele skoro nedostupné.“
„Je zajímavé, jak se tyto nové video formáty vždy adaptují v alternativních médiích jako je YouTube, místo v tradičních médiích. Nejspíš je to proto, že uživatelská základna je stále příliš malá.“ dodal McGregor.

Pokračovat ve čtení

Cesta k hezkému chrupu

by demaster.cz on / Internet

Pokud si člověk čistí zuby pravidelně a pořádně, má naději si uchovat chrup ve velmi dobrém stavu. K tomu ovšem patří pravidelné prohlídky u zubního lékaře, potažmo dentisty. Tyto návštěvy zabraňují rozšíření zubního kazu. A jsou skvělou prevencí.

Zubař Roudnice nad Labem by nám jistě mohl povyprávět a hodně barvitě vylíčit, jak to dopadne, zanedbal-li člověk pravidelnou údržbu svých zubů. Jeho líčení by jistě bylo velmi poučné. A dokonce by možná přinutilo další lidi k tomu, aby svému chrupu věnovali náležitou pozornost. Protože bez ní to prostě nejde. Ústní dutina bez ní chátrá a dostává se do stavu podobného notovému zápisu pro buben. A to není moc hezký pohled, což zajisté uznáte.

detail kartáčku

Přináší to i jiné potíže. Zuby odcházejí postupně, tedy ne najednou, ale po částečkách se odštipují, čímž vznikají skutečně ostré hrany. Takže věčně rozseklý jazyk je naprosto běžný jev. Při kousání potravy pak dochází k dalším řezným ranám, které se velmi špatně hojí, což je dáno neustále vlhkou ústní dutinou.

Pokud si tedy tyto potíže nemíníte sami přivodit, doporučuje se právě proto časté použití kartáčku na zuby, včetně dentální nitě a popřípadě dalších pomůcek. Nu a samozřejmě ona návštěva dentisty. Ten z Roudnice nad Labem se vám bude snažit pomoci, jak jen to půjde. Nepomůže přímo vašemu strachu, ale to nedokáže žádný zubař na světě. Tento se však bude alespoň všelijak snažit, aby byla vaše návštěva u něj co nejméně traumatizující a abyste příště přišli již naprosto bez obav. A abyste také chodili naprosto pravidelně, protože tím snižujete riziko nějakého složitějšího zákroku. Například extrakce, nebo jiného.

hezký chru

Počítejte také s tím, že budete odeslán k zubnímu hygienikovi, kde se dozvíte spoustu podrobností, které jste zajisté dosud nevěděli. Budou to pro vás novinky a nebude jich málo.

Pro vás z toho plyne to, že budete spokojeni sami se sebou nad tím, že jste pro své zuby udělali, co jste mohli.

Pokračovat ve čtení

Jak se shání návštěvníci

by demaster.cz on / Internet

Když se má provozovatel webu dočkat splnění toho, co od něj požaduje, je v první řadě nezbytné zajistit mu dostatečně vysokou návštěvnost. Bez lidí, kteří by se o dotyčnou nabídku zajímali, totiž nelze logicky dosáhnout toho, aby se realizovaly záměry, a to proto, že se v takovém případě nedonese takové sdělení nebo nabídka, respektive poptávka, těm, jimž je toto určeno. A když se o něčem neví, logicky se to ani nevyužije.

Ovšem shánět pro nějaký web návštěvníky není vůbec jednoduchý úkol. Zatímco web se zřídí klidně i snadno a rychle, s návštěvníky je to docela jiná. Těch nikdy není dost, zato jich je velmi často málo. Natolik málo, že si provozovatel webu nejednou přímo říká, zda by nebylo lepší s tímto skoncovat.

internet a mrakodrapy

Ovšem rušit podnikání nebo jinou činnost provozovanou na internetu jenom proto, že se nedostává návštěvnosti, je přece jenom špatný nápad. Protože ono naštěstí existuje řešení, jak si postrádané návštěvníky sehnat a tím nakonec úspěchů dosáhnout. Jmenuje se SEO Zlín Seolight, a jeho smysl spočívá v tom, že si lidé ze Zlína, ovšem pochopitelně nejenom z tohoto města, mohou zařídit optimalizaci pro internetové vyhledávače.

Odborníci tu zajímajícím se majitelům webů mohou nabídnout významný posun odkazu na jejich web v internetových vyhledávačích vpřed. Což je v dnešní době a na dnešním internetu nezbytné. Protože většina lidí hledá to, co je zajímá, právě s pomocí vyhledávačů. Tito tu zadají klíčové slovo, které je zajímá, a z vyhledané nabídky si vyberou vesměs jen pár prvních odkazů, které jim vyhledávače nabídnou. A který odkaz není na takové optimální pozici, má smůlu.

kancelářský stůl

Díky optimalizaci dosáhne web optimální pozice ve vyhledávačích, a rázem je zajištěno, že na něj zamíří dostatek návštěvníků. I těch, kteří by ho jinak nikdy v moři dalších internetových prezentací nenašli. A to je nezbytné nakročení k úspěchům.

Pokračovat ve čtení

Půjčka, se kterou můžete podnikat, co vás napadne

by demaster.cz on / Internet

Když si člověk půjčí peníze a splní kvůli tomu celou dlouhou řadu podmínek, nemluvě o tom, že s půjčkou bude splácet ještě nemalé úroky, tak by přece bylo spravedlivé a přirozené, aby s těmito penězi mohl dlužník naložit podle svého mínění. Jenže světe div se, ono to tak ve skutečnosti vůbec není! Je to divné, ale ve skutečnosti to funguje tak, že banka, kde si peníze půjčujete, musí schválit účel, na co je použijete, jinak vám žádné peníze nepůjčí.

euro bankovka

Jestliže jste to nevěděli a jste právě zklamaní, tak nezoufejte. Existuje zde jedno chytré řešení v podobě nebankovní americké hypotéky. To je vlastně ta jediná možnost jak zajistit, abyste s půjčenými penězi mohli naložit podle svého mínění. Tato půjčka je totiž bezúčelová.

Sjednat si americkou nebankovní hypotéku je snadné, a to o to více, že kvůli tomu nemusíte vůbec nikam chodit. Nemusíte vystrčit paty z domu a obíhat celé město, bohatě vám postačí, pokud se připojíte na internet a najdete si zde webové stránky nebankovní společnosti. Přesně té, která vám dá tu nejlepší férovou nabídku. Zde najdete online formulář, který stačí během několika málo chvil vyplnit a ideálně k němu přiložit i několik fotografií nemovitosti, kterou se za svou půjčku zaručíte. Jestliže to takto uděláte, tak uvidíte, že vás velice rychle kontaktuje zástupce nebankovní společnosti, vše důležité s vámi obratem zařídí a již za pár dní budete mít požadovanou sumu na stole.

drobné mince

Možná si ovšem nyní lámete hlavu s tím, co můžete dělat, když žádnou nemovitost nevlastníte. Tato situace má samozřejmě také řešení. Stačí, kdy oslovíte někoho druhého, kdo vhodnou nemovitost vlastní a požádáte ho, aby se vás zaručil. Můžete to být váš známý, někdo z vaší rodiny anebo klidně i někdo, koho vidíte poprvé, jde jen o to, aby vám důvěřoval a zaručil se za vaši půjčku svým majetkem. A je to, můžete podepsat smlouvu a těšit se na peníze!

Pokračovat ve čtení

Stačí i malá změna a výsledek se dostaví

by demaster.cz on / Internet

Slyšeli jste o SEO optimalizaci a rádi byste využili těchto služeb? Víte, že jde o důležitou záležitost především z hlediska úspěšnosti celého webu, a proto se nebojíte zainvestovat do toho nejkvalitnějšího řešení? Pokud ano, bude dobré nechat si poradit, komu svůj web svěřit. Na trhu najdete mnoho firem, které se těmito službami zabývají, avšak jenom některé dokážou dosáhnout opravdu uspokojivých výsledků.

šedé nápisy, modrý nápis

Pokud nechcete nic riskovat, neváhejte se obrátit na firmy, které si vezmou vaše peníze až za hotové výsledky. Díky tomu budete mít stoprocentní jistotu, že pokud se nepodaří specialistům dosáhnout požadovaných výsledků, vás to nebude stát ani korunu. Tohle řešení se vyplatí především osobám, které nemají vzhledem k SEO optimalizaci ještě přílišnou důvěru. Je však dobré vědět, že právě internetové službyhttps://www.seolight.cz/opava jsou základem mnoha webů.

Tvorba webu na té nejvyšší úrovni

Nejlepší je, když si necháte založit web, jehož programátor bude již dopředu počítat s tím, že web bude někdy optimalizován. To nejenom, že dovolí specialistům využít svůj čas na maximum, ale vám to dá ještě větší jistotu, že dosáhnete vámi požadovaných výsledků. Z tohoto důvodu se není třeba obávat toho, že byste byli s tímto neřešením jakkoli nespokojení. Naopak, můžete očekávat maximálně kvalitní služby a řešení splňující veškeré vaše požadavky.

monitor, barevné vlnky, seo

Proč zainvestovat do SEO optimalizace?

Získáte navštěvovanější web
Celá stránka bude lépe organizovaná
Budete mít převahu nad konkurencí
Zajistíte si větší výdělky skrze svůj web

Existují ještě další výhody, pro které byste se měli v této oblasti rozhodnout. Mějte vždy na paměti, že SEO optimalizace jsou komplexní činnosti, k jejichž realizaci je nutné mít k dispozici to nejlepší vybavení, ať už personální, tak vědomostní.

Pokračovat ve čtení