Google značně usnadňuje tvorbu VR videí

by demaster.cz on / Internet

.

Google minulý týden představil nový video formát – VR180. Ten přináší dobrou kvalitu i na počítačích a mobilních zařízeních, zobrazuje však jen přední část. S použitím VR brýlí či kartonů a Google Daydream sluchátek či Sony PlayStation VR náhlavní soupravy, to pak teprve začne.
„Pro tvůrce bude snadné pořídit VR video, nebudou totiž muset měnit ani své produkční techniky a styl natáčení.“ řekl mluvčí Googlu, Liz Markman. „YouTube tento formát podporuje, proto funguje všude, kde je i YouTube.“ VR180 podporuje i živé streamy.
lupa nad googlem
Tvůrci videí mohou pořizovat nahrávky stejným způsobem, jako doteď, bez potřeby jakékoliv speciální kamery. Stačí použít stávající vybavení. Brzy by mělo být možné videa upravovat pomocí běžných nástrojů jako je Adobe Premiere Pro.
„VR vybavení je stále velmi rušivé a těžkopádné.“ poznamenal Trip Chowdhry, výkonný ředitel výzkumného centra Global Equities Research. „VR průmysl stále ještě není úplně připraven.“
Společnosti, jako je Lenovo a LG souhlasily s výrobou kamer podporujících formát VR180. Na trhu by se měly objevit v zimě. Zaměřeni budou zejména na spotřebitele, kteří jsou integrování do služeb Googlu, jako je YouTube.
virtuální realita z krabice
„VR180 zmenšil viditelný úhel o polovinu, uživatelé tedy uvidí na každém oku 180°obrazy. Tento formát se dá aplikovat v mnoha segmentech, například umění či v tvorbě demo videí, jako produktivní nástroj pro dálkové pracovníky či v herním odvětví.“ řekl McGregor. „Jednoduchost používání umožňuje kdykoliv vytvořit VR obsah a to s relativně levným zařízením. To je mnohem lepší, než dlouho vyvíjené high-tech, které jsou tak nákladné, že jsou pro spotřebitele skoro nedostupné.“
„Je zajímavé, jak se tyto nové video formáty vždy adaptují v alternativních médiích jako je YouTube, místo v tradičních médiích. Nejspíš je to proto, že uživatelská základna je stále příliš malá.“ dodal McGregor.

Google značně usnadňuje tvorbu VR videí
4.7 (93.33%)3
.

demaster.cz