Rubrika: Finance

Utrácíme za elektroniku

by demaster.cz on / Finance

Pokaždé, když se chystáme zainvestovat nemalou porci běžného rozpočtu naprosto normální české rodiny, měli bychom si velmi promyslet, do čeho vlastně peníze dáváme, co za ně chceme a co očekáváme. Pokud nesplní daná věc naše požadavky, měli bychom se možná „přeorientovat“ na nějaký jiný produkt či se vrátit k nekonečnému hledání. Nejhorší je skutečně najít alespoň nějakou malou rovnováhu mezi cenou a našimi očekáváními, které se mohou diametrálně odlišovat od reality.
anglicky peníze.jpg 

Počítač do domácnosti

Počítače a elektronika vůbec jsou něco, u čeho bychom měli zvláště dávat pozor, neboť cena je až příliš pohyblivá a nejen to, musíme si také dávat pozor na jednotlivé komponenty, zvláště pak u počítačů – a hlavně, nevěřit reklamě. Není totiž nic lehčího než nabulíkovat něco do popisu a potom sledovat, jak ubíhají produkty ve skladu do jednotlivých domácností. Nejdříve je třeba rozhodnout, co vlastně od investice jako je ta do elektroniky očekáváte. Například jiné peníze a jiné očekávání vrazíte do hracího počítače, pokud jste hráč a rádi si to doma roztočíte. Něco jiného je zase počítač pro běžné užívání nebo také pracovní počítač. Každý má něco do sebe a je přizpůsoben svému využití co možná nejlépe. Pokud tedy hledáte počítač, který utáhne nějaké ty hry, ale hodil by se i ke studiu a do práce, je možná lepší vybrat kompromis mezi pracovním a herním počítačem, které jsou sice levnější, mají horší „hrací“ aparatus, jsou však odolnější a vydrží déle. Zatímco pokud chci opravdu hrací počítač, raději se připravím na pořádnou investici.
přesýpací hodiny a peníze.jpg

Všechno je to o prioritách¨

Investování peněz by se dalo takto smrštit v jakémkoliv případu, nemusí se ani jednat o elektroniku. Pointa je taková, že když se chystáme za něco utratit jistou částku peněz, kterou dozajista pocítíme na našem rozpočtu, měli bychom se nejdříve trochu protáhnout, zamyslet se. Není vůbec od věci zjistit si něco více o daném produktu nebo ještě lépe podívat se, co jaký přístroj má a čím oplývá a jaké je třebas cenové rozpětí u jiných prodejců.

Pokračovat ve čtení

Vytvořte si vlastní pracovní místo na trhu a zvyšte své finance

by demaster.cz on / Finance

 Ať jste již zaměstnaný či nikoliv, existuje dnes možnost, kterou dřívější režim neumožňoval tak dalece jako nyní. Vytvořit si vlastní pracovní místo na trhu. Tento tah se hodí i řadě nezaměstnaných jedinců, kteří mají sice potenciál, jsou chytří, ve svém oboru se vyznají, ale stále nenalezli svého zaměstnavatele. Mnohdy mívají i vůdčí schopnosti a ve skutečnosti ani nepotřebují být zaměstnáni „pod někým“. Pro začátečníka to sice chce notnou dávku odvahy, ale bude-li dodržovat jisté zásady, nemá co ztratit. Určitě to za to stojí!
grafika pc

Jak na to?

 Nejprve musíte pochopitelně vědět, co byste chtěli dělat a pro co máte vlohy. Co Vám jde, případně, zda splňujete zkoušky, osvědčení a vzdělání pro oblast, ve které toužíte pracovat.
 Dalším krokem potom, co přijdete na to, jaké pracovní místo si chcete vytvořit (např. copywriter, produktový manažer, nezávislý finanční poradce aj.), je zacílit na skupinu Vašich potenciálních klientů. Můžete využít přitom jak již vzniklé kontakty, které máte, tak vytvořit strategickou internetovou reklamu. Založit si vlastní web sám či prostřednictvím nějaké firmy, kterých je dnes na trhu bezpočet.
 Na začátku musíte také budovat dobré jméno tomu, čemu se věnujete, své firmě. Plnit sliby, které zákazníkům dáváte, ověřovat si jejich spokojenost a neustále se snažit zvyšovat komfort Vašich služeb. Je tedy klíčové, aby Vás Vaše práce bavila.
  Vyplácí se také ukázat světu dobré reference Vašich zákazníků či podložit Vaši kvalitu odborností, zvýšenou kvalifikací apod. Proto se neustále vzdělávejte ve své profesy. Neznamená to však, že na počátku svého podnikání musíte investovat horentní sumy do odborných kurzů či školení. Díky všude přítomnému internetovému světu, to lze obvykle i zdarma. Využít sebevzdělání pomocí knihoven, kterých je dnes také výběr (např. v marketingu) není také nijak nákladné.

Co je nutné?

 Nezbytností pro Vás bude samozřejmě živnostenský list. Stačí zajet na úřad a informovat se. Pravidelně si vést účetnictví. To vše lze však zvládnout. Nemusíte mít počáteční strach, i když budete odvádět daně ze své výdělečné činnosti a platit poplatky i na správě sociálního zabezpečení, živnostenský list lze vždy pozastavit.
hra scrabble
 Nemusíte si brát hned půjčky a zadlužit se. Nedáte nic za to, když si za nízkou cenu založíte web a zkusíte to. Pokud se připravíte, vše si s chladnou hlavou propočítáte a víte, kde a jak se zaměřit na své zákazníky, je to rozhodně lepší nežli čekat, zda nám někdy někdo místo dá. To přece můžete zkoušet i tak. Máte tak velkou šanci vytvořit si vlastní místo na trhu a získat opět pravidelný příjem a plat.

Pokračovat ve čtení

Korunka ke korunce

by demaster.cz on / Finance

Měnová politika a nastavování úrokových sazeb v současnosti ovlivňují samozřejmě i další úrokové sazby, ať už se jedná o úrokové sazby u bank nebo spotřebitelských úvěrů a hypoték. V současnosti se finanční zdroje zdražují a nepatrně se zvyšuje úročení vkladů. Pokud domácnosti mají dostatek volných peněz a nepotřebují si půjčovat, tak si peníze ukládají nebo investují například do podílových listů.
termostat na topení

Z různých sdělovacích prostředků se dozvídáme, že české domácnosti za poslední rok bohatnou. Přes 50% vlastní domácnosti majetek v nemovitostech a i v movitých věcech. Z toho tvoří přibližně jednu třetinu nemovitosti, které používají k bydlení.
Ale pro některé domácnosti, které už mají hypotéku, současná měnová politika může znamenat to, že splátky hypotečního úvěru budou vyšší, zde záleží i na tom, jakou mají fixaci. Některé domácnosti si dnes hypotéku nebudou moci dovolit.
Pokud vaše domácnost je jednou z mnohých, kde se musí počítat s každou korunou, nabízíme vám několik osvědčených rad, jak se při každodenním chodu domácnosti dá ušetřit dost peněz. Něco na starém pořekadlu „kdo šetří, má za tři“, je.
                         
       v  Úspora při vytápění
Nejdříve před topnou sezónou překontrolujte všechny ventily na radiátorech. Radiátory, ze kterých kape voda, nechte opravit nebo vyměnit. Pak jich před zprovozněním musíte odvzdušnit.
Termoregulační hlavice mechanické nebo elektronické, které si můžete jednoduše sami na radiátory nainstalovat, vám vyřeší bezstarostnou regulaci teploty. Je jedno, jestli žijete ve starším domě nebo v novostavbě. Příklad: pokud snížíte teplotu o 1°C v prostoru, který vytápíte, ušetříte přibližně 5 – 6 % energie. Správným nastavením regulace teploty si můžete ušetřit 25 až 45 % nákladů na vytápění.
 vodovodní baterie
       v  Úspora při vaření ve varné konvici
Ohřívejte pouze tolik vody, kolik v danou chvíli potřebujete. Ne více. Zůstaňte v blízkosti varné konvice, a jakmile se voda začne vařit, tak ji použijte. Když tu samou horkou vodu budete po chvíli ohřívat znovu, tak zbytečně mrháte energií a tím i svými penězi.
 
       v  Úspora při umývání nádobí
Pokud nemáte myčku nádoby, umývejte nádoby ve dřezu s napuštěnou teplou vodou. Až pak nádoby oplachujte pod tekoucí vodou. Tak si můžete průměrně ušetřit až 120 l vody. Abyste vodou neplýtvali, namontujte si na sprchovou hadici a vodovodní baterie v kuchyni i v koupelně úsporné perlátory. Ty vám dokážou ušetřit 40 až 70% vody. Při mytí nádobí, rukou nebo sprchování, perlátory díky usměrněním proudu tekoucí vody redukují průtok vody tak, že nepoznáte žádný rozdíl.
 
 
       v  Úspora energie
Pokud si plánujete pořídit chladničku, mrazničku nebo troubu, zvolte si je vždy s nejvyšším hodnocením energetické náročnosti: A++ nebo A+++.
Těmito spotřebiči efektivně snížíte spotřebu energie.
 
Každá domácnost může být úsporná. Stačí, když si zvyknete na některé každodenní úkony, které zabrání zbytečnému plýtvání. Stačí se zamyslet a popustit trochu fantazie, aby bydlení nebylo velmi nákladné.

Pokračovat ve čtení

Staré pozlátkové časy

by demaster.cz on / Finance

style=“text-align:justify; ; margin:0cm 0cm 8pt“>Ukázkovým příkladem toho, jak se dá vládnout lidem metodou cukru a biče, byla minulá vláda. Tedy samozřejmě nejen minulá vláda, protože obdobné máslo na hlavě měly i mnohé vlády jiné, ale tato to zatím to táhla k největší dokonalosti. K dokonalosti naprosté nedokonalosti.

Lidem se tu zavládlo hlavně metodou biče. Byla tu koronavirová pandemie, která určitě nějaké ty změny a tedy i zásahy shůry vyžadovala, ale zmíněná vláda postupovala snad už od první chvíle tak, jako by byl český národ nesvéprávný. A v zásadě jenom přikazovala a zakazovala. Čímž mimo jiné připravila mnohé z lidí i o jejich příjmy a existenci.

jeden dolar

Jenže to by se nelíbilo. Stačilo přece, jak byl náš lid rozezlen, když vládní politici vodu kázali a víno pili, když se svými zákazy sami neřídili. A kdyby ještě lidu chyběly chléb a hry… Her se moc nenabídlo, nepočítáme-li škatule, hýbejte se na ministerstvu zdravotnictví, ale peníze dostal každý. Sice jen almužnu, ale na existenci těch, kdo byli zbaveni možnosti se uživit, to mělo stačit. Aby se dotyčným ucpala ústa.

Pak se přidávalo penzistům, a to nad rámec povinností a k tomu i jednorázově, na své si přišli se zvýšenými platy státní zaměstnanci… To se to rozdávalo, když to bylo na dluh! A to se to bralo, když za to po lidech nikdo nic nechtěl! Kromě toho, aby drželi ústa a krok.

A dnes? Máme tu jinou vládu. Tu, která zdědila po vládě ANO jen státní kasu plnou oněch dluhů. Pak se k tomu přidala situace na Ukrajině, přetrvávající problémy v dopravě, nedostatek způsobený dřívějšími výpadky ve výrobě, vyšší poptávka po skončení neoblíbených protipandemických opatření a blokáda Ruska.

pár centů

A naši lidi? Ochotně zapomněli na to, co stálo ve většině případů za našimi problémy. A nadávají na současnou úspornější vládu, protože tolik nerozdává. Mají ji za hamižnou, nelidskou. Protože za jistého pana premiéra prý bylo líp. A bylo. Protože on a jeho vláda dělali dluhy a kašlali na budoucnost, která teď nadešla. Kdežto dnešní vláda nechce tolik rozdávat, když ani nezůstalo nic, co by se rozdávat dalo.

Ale co je lidem po státu? Americká hypotéka tu přece nabízí peníze všem, tak proč ne stát?

Jak málo lidí si je jenom dnes ochotno připustit upřímnou odpověď! Že u té nebankovní hypotéky je kde brát a poskytuje se jenom těm, kdo se za ni zaručí a splatí ji. Kdežto to, co chtějí naši lidé tak často od státu, je nesmysl. Protože stát nemá kde brát a není tu mnoho těch z nás, kdo by byli připraveni dobrovolně splácet to, čím si je minulá vláda hýčkala. Na dluh, který se taky bude muset splatit.

Pokračovat ve čtení

Je skutečně výhodné pořízení vlastní nemovitosti?

by demaster.cz on / Finance

Zadluženost našeho státu neúprosně roste, a i když na tuto situaci národní banka reagovala navýšením úrokových sazeb hypotečních úvěrů, zdá se, že marně. Inflace růst nepřestává a je nejvyšší v historii od vzniku samostatného českého státu. Je proto pochopitelné, že řada lidí zvažuje, zda je v této době vůbec výhodné o hypotéce uvažovat. Na druhou stranu je skoro jisté, že inflace bude i nadále narůstat. Sjednání hypotéky už bezesporu není tak výhodné, jako tomu bylo v minulosti. Zájem o ně však u Čechů neklesá, ba naopak.

Podmínky pro schválení úvěru

Podmínky se s každým rokem mírně zpřísňují, stále tak bohužel přibývá zamítnutých žádostí. Pro každou banku je rozhodující minimální výše příjmů, záznamy v registrech dlužníků, počet nezaopatřených dětí nebo další závazky vůči jiným věřitelům. Komplexně se jedná o tzv. bilanci žadatele, která je ovlivněna řadou faktorů. Banky ke každému žadateli přistupují individuálně a všechny požadavky úvěru důkladně prověřují. Je proto pochopitelné, že se může jednat o delší schvalovací proces v průměru trvající 2-3 týdny.

Rodinný dům

Ne vždy ale nakonec odchází žadatel se schválným úvěrem. Bohužel i malichernost v podobě špatně vyplněných údajů, či špatná platební morálka v minulosti může banku nakonec vést k rozhodnutí žádost o úvěr zamítnout. Je však zapotřebí podotknout, že pokud taková situace nastane, není zapotřebí hned propadat panice. O hypoteční úvěr je možné zkusit zažádat u jiné banky, případně se poohlédnout v nebankovním sektoru.

Sny o bydlení

Jednou z možností představuje americká nebankovní hypotéka, která je určena primárně pro rizikové žadatele, kterým banka odmítla půjčit. Jedná se o neúčelový úvěr, tudíž není přesně ujednáno, na co mohou být peníze z úvěru využity. Jedná se však o nebankovní sektor, proto je zapotřebí počítat s mírně vyšší úrokovou sazbou.

Pokračovat ve čtení

Chata na prodej

by demaster.cz on / Finance

Ano, například to může být chata, chajda, chatička. To by bylo něco. Hlavně v mladším věku výlety s rodinou, hlavně dětmi, kterým svědčí čerstvý vzduch. A dále je zde změna jednotvárného života.

Ve starším věku již nevyhledává člověk povrchní zábavy s tancem a jointem. Raději by někam do klidu, kde srnec tklivě vyje z houštiny, pták štěká u nory a zajíc tiše pípá na větvi. Ehm, Tak nějak no.

A vidíte, vy si řeknete, že to nikdy nezažijete, neb na takovou chatičku sice máte slinu, ale nemáte na to peněženku. Takže si tiše vzdychnete, jako ten pták u své podzemní nory a jdete zase do svého, kdysi tak draze nabytého 4+1. A zde se jmete tiše nýt a vzdychat, co že vám to život připravil za lumpárnu. Dosud nic moc, splácení hypotéky na byt a další věci. S nějakou splátečkou tam byly potíže, skončilo to však vyrovnáním později. Jinak se platilo a platilo a nyní, když už to máte za sebou a nemáte ani floka. A nyní je tu taková příležitost.

peníze

A druhý den se vypravíte do banky zažádat o půjčku. Zde ovšem zvíte, že právě ona splátka kdysi zapříčinila drobnost, totiž že vaše nacionále jaksi fungují v registru neplatičů. A je to. Následuje vyhazov z banky či jiné instituce a vám asi nezbude než nadávat jako špaček, nebo co je to za lesní nestvůru.

Jenže vy jste ještě asi neslyšel o věci, která si potichu říká americká hypotéka bez registru. Pokud byste totiž slyšel, dávno jste už mohl na chatku jezdit, a tam vyzvídat, jak je s těmi lesními zvuky doopravdy, a ne jak výše napsáno.

bankovky

Ano vážený, taková věc skutečně existuje a na registry zvysoka kašle. Mají jiné podmínky a pokud je splníte, dostanete peníze dříve, než se nadějete.

Nuže ihned klikněte na modrý odkaz výše uvedený, abyste zjistili, co a jak a o víkendu mohli na chatku vyrazit. Ano, tak rychle to funguje, splníš podmínky a souhlasíš s našimi, tady máš peníze a je to.

Pokračovat ve čtení

Hypotéka rychleji

by demaster.cz on / Finance

Jak však známo, málokterá společnost či banka půjčí bez zástavy. To znamená, že peníze mladí nedostanou. I když si už vyhlédli domek. Nebo byt. Nebo chtějí začít budovat, a ještě nemají záznam v registru nemovitostí.
Co počít? Inu, dá se udělat hypotéka na majetek, který vám nepatří, ale už to není hypotéka obyčejná. Vy se totiž zaručit nemůžete, protože domek patří například obci nebo družstvu. Prostě, objekt není v majetku jednotlivce a může s ním disponovat pouze město čí ono družstvo. Pak tedy společnost, která vás hodlá finančně podpořit hypotékou vše zkontroluje a prověří a pokud získá potřebné věci, poskytne tak zvaný předhypoteční úvěr. Ten je v podstatě hodně podobný hypotéce, ale liší se v údajích jak o majiteli, tak v dalších.Složená bankovka.jpg
Nemá smysl to rozpitvávat, tam kam si půjdou mladí předhypoteční úvěr vyřídit jim rádi vyjdou vstříc a sdělí všechny fakta ohledně této věci. Tedy i to, co si mají sehnat, jaké papíry obstarat a co za ně již vyřídí poskytovatel úvěru sám.
To se společnost od společnosti liší, takže někde se to může protáhnout, někde je to vyřízeno opravdu rychle.
Jako například předhypoteční úvěr Férová půjčka.
V každém případě je pak nutno sepsat smlouvy a zde tímto martyrium běhání po úřadech definitivně končí. Úvěr je schválen a lidé toužíc po bydlení si mohou jít vyzvednout klíče, pokud je nedostanou hned po podpisu u oné úvěrové společnosti. Většinou to tak bývá.Několik mincí.jpg
Nyní je již jen potřeba si ohlídat včasné a řádné splácení svého závazku. Předhypoteční úvěr se sice může v drobnostech o splácení lišit, ale podmínka řádně a včasně, popřípadě v plné výši měsíční splátky asi bude stále stejná. I taková společnost se musí krýt přesnými definicemi, aby pak nevznikaly zbytečné pochybnosti či nejasnosti.
Úvěr pak není nic tak strašného, jak to vypadá, zvládly to tisíce lidí a v budoucnu jich ještě tisíce budou.

Pokračovat ve čtení

Každou půjčku si dobře spočítejte!

by demaster.cz on / Finance

Když si člověk bere půjčku, tak by si měl vždy spočítat, na kolik ho takový úvěr vyjde. Vzít si úvěr, aniž byste věděli, kolik vás to celé bude stát, je finanční sebevražda.
Na první pohled to může vypadat tak, že úvěry od tradičních – bankovních společností jsou bezpečné a výhodné, a ty od nováčků na trhu – od společností nebankovních, jsou riskantní a nebezpečné. Nicméně není to pravda, takto už to na trhu dávno nefunguje, a od doby, kdy vešel v platnost zákon o spotřebitelských úvěrech už vůbec ne. Dnes platí, že když si chcete dobře vybrat, tak musíte počítat – jedině to vám dá jistotu, že se nespálíte.účty pod lupou, kalkulačka

Vybíráte úvěr? Jedině s kalkulačkou v ruce!

Při výběru té správné půjčky je naprosto nezbytné počítat. Jestliže úvěr právě vybíráte, vezměte si do ruky kalkulačku. A pokud nepatříte k těm, jejichž silnou stránkou je matematika a nevíte, na co se zaměřit, pak využijte šikovné pomocníky, kteří jsou volně dostupní na internetu. K těm patří například kalkulačka americké hypotéky od Americká nebankovní hypotéka, s jejíž pomocí snadno a rychle porovnáte všechny důležité parametry vámi vybraných úvěrů.symbol dolaru, černá barva

Nedejte na první dojem

Říká se, že první dojem je důležitý, ovšem u půjčky nic takového neplatí. Obchodníci se samozřejmě snaží přilákat vaši pozornost tím, že vás upoutají lákavou nabídkou – pes bývá zakopán v tom, že to, co vám na jedné straně sleví, vám na jiném konci přidají.
Většina lidí se při výběru úvěru řídí výší úrokové míry. Jenže to, že budete mít nízké úroky, ještě zdaleka neznamená, že půjčka bude celkově výhodná. Dejte si pozor na různé skryté poplatky, kterým se nevyhnete, stejně tak jako sankcím při příliš přísně nastavených podmínkách smlouvy.
Jestliže hledáte půjčku, která bude opravdu výhodná, měli byste se zaměřit na celkovou částku, kterou za celou dobu splácení půjčky zaplatíte. Porovnání výdajů za celou dobu splatnosti je nejlepším srovnáním.

Pokračovat ve čtení

Jak se dostat z nouze?

by demaster.cz on / Finance

Když se někdo ocitne v nepříznivé finanční situaci, těžko najde někoho, kdo by mu to záviděl. To by muselo jít snad jedině o někoho, kdo je na tom v této otázce ještě hůř. Protože peníze jsou jednoduše k životu zapotřebí a kdo je nemá, úměrně jejich nedostatku strádá. Někdy se musí omezit trochu, někdy více a někdy si dokonce musí vzít půjčku, aby nějak přečkal těžkou dobu a dočkal se lepších zítřků.
A pokud si dotyčný potřebuje a chce vzít půjčku, je na tom vlastně stále ještě vcelku nedobře. Protože půjčku chtít a získat, to jsou nejednou dva zcela odlišné pojmy.
zlaté mince
Když se žadatel v nesnázích obrátí dejme tomu na banku, je na něj rázem navalena hora povinností a úkolů, jež musí splnit, aby se mu vytoužených peněz dostalo. A nejednou se mu jich nakonec stejně nedostane, ani kdyby se uběhal při vyřizování všech těch lejster, dokladů, potvrzení a podobně. Protože se bankovním úředníkům nelíbí dejme tomu příliš nízké příjmy, záznamy v registrech dlužníků, exekuce a podobné neblahé skutečnosti, jež může takový žadatel mít.
A proto takový nebožák nakonec nejednou zajásá, když zví o pojmu americká hypotéka bez dokládání příjmů. Protože to je něco přímo pro něj.
Tady po něm nechtějí nezbytně většinu z toho, na čem by mohl v bance ztroskotat. A mají tu v podstatě jen dvě povinnosti, jež je třeba splnit. Dotyčný musí:
– mít vlastní nemovitost a být schopen a ochoten ji dát za půjčené peníze do zástavy,
– mít takové příjmy, z nichž lze hradit dohodnuté splátky.
nápis ze zlatých mincí
Pokud to dotyčný může splnit, není ani trochu obtížné zažádat si o tuto hypotéku prostřednictvím internetu. A během čtyřiadvaceti hodin ví, zda požadované peníze získá. A po podpisu smlouvy se to stane realitou.
Dotyčný tak může dostat až sedmdesát procent odhadní ceny své nemovitosti a splácení se může protáhnout třeba i na celých třicet let. Což tu ale nejsou ani zdaleka ty jediné přednosti. Jak můžete hravě zjistit i vy sami.

Pokračovat ve čtení

Nebojte se investic do krypto měn

by demaster.cz on / Finance

Máte nějaké finanční prostředky navíc, a rádi byste je nějakým výhodným způsobem investovali? Investice do nemovitostí, do zlata a tak podobně se dnes už tolik nevyplatí, jako tomu bylo dřív. Dneska frčí investování do krypto měn, které doslova hýbou světem. Možná si říkáte, že to není nic pro vás, protože této oblasti příliš nerozumíte a nemáte žádné základy. Nezoufejte, je to vhodné naprosto pro všechny, a to právě proto, že o tom není potřeba tolik vědět, samotné obchodování na burze nebo těžba, to jsou jednoduché procesy, které zvládnete i vy. Stačí chtít a mít motivaci zhodnotit své volné prostředky. Jdete do toho?

finance

Ethereum je budoucnost

Krypto měn existují stovky, každý den vznikají nové, a každý den také některé z nich zanikají. Jak tedy vlastně vybrat tu nejlepší, kterou se vyplatí zahrnout do svého portfolia? Odpověď na tuto otázku je poněkud náročná, vždy záleží na tom, co očekáváte. Jestliže chcete investovat do něčeho, co stále není tolik populární, jako bitcoin, ale i tak to má slušně našlápnuto, popřemýšlejte například právě nad měnou zvanou ethereum.

Pusťte se do efektivní těžby

Ethereum je založené stejně jako bitcoin na decentralizované síti, anonymita je zde taktéž primární. Je to tedy bezpečná měna, kterou nikdo neřídí. Princip těžby je dost podobný, pokud tedy máte zkušenosti s těžbou bitcoinu či jiné měny, tak nyní nebudete mít žádný problém. Jestliže však zkušenosti s těžbou nemáte, tak bude potřeba si pořídit miner, tedy zařízení, které je pro ethereum mining zcela klíčové a bez kterého se nebudete moct obejít.

ethereum

Kromě mineru budete potřebovat samozřejmě počítače, čím víc jich budete mít, tím vyšší vaše zisky budou. Určitě vás potěší, že těžba je automatizovaný proces. Stačí, abyste to jednou všechno správně nastavili a poté už pouze kontrolovali, že se všechno děje tak, jak má.

Pokračovat ve čtení