Utrácíme za elektroniku

by demaster.cz on / Finance

.

Pokaždé, když se chystáme zainvestovat nemalou porci běžného rozpočtu naprosto normální české rodiny, měli bychom si velmi promyslet, do čeho vlastně peníze dáváme, co za ně chceme a co očekáváme. Pokud nesplní daná věc naše požadavky, měli bychom se možná „přeorientovat“ na nějaký jiný produkt či se vrátit k nekonečnému hledání. Nejhorší je skutečně najít alespoň nějakou malou rovnováhu mezi cenou a našimi očekáváními, které se mohou diametrálně odlišovat od reality.
anglicky peníze.jpg 

Počítač do domácnosti

Počítače a elektronika vůbec jsou něco, u čeho bychom měli zvláště dávat pozor, neboť cena je až příliš pohyblivá a nejen to, musíme si také dávat pozor na jednotlivé komponenty, zvláště pak u počítačů – a hlavně, nevěřit reklamě. Není totiž nic lehčího než nabulíkovat něco do popisu a potom sledovat, jak ubíhají produkty ve skladu do jednotlivých domácností. Nejdříve je třeba rozhodnout, co vlastně od investice jako je ta do elektroniky očekáváte. Například jiné peníze a jiné očekávání vrazíte do hracího počítače, pokud jste hráč a rádi si to doma roztočíte. Něco jiného je zase počítač pro běžné užívání nebo také pracovní počítač. Každý má něco do sebe a je přizpůsoben svému využití co možná nejlépe. Pokud tedy hledáte počítač, který utáhne nějaké ty hry, ale hodil by se i ke studiu a do práce, je možná lepší vybrat kompromis mezi pracovním a herním počítačem, které jsou sice levnější, mají horší „hrací“ aparatus, jsou však odolnější a vydrží déle. Zatímco pokud chci opravdu hrací počítač, raději se připravím na pořádnou investici.
přesýpací hodiny a peníze.jpg

.

Všechno je to o prioritách¨

Investování peněz by se dalo takto smrštit v jakémkoliv případu, nemusí se ani jednat o elektroniku. Pointa je taková, že když se chystáme za něco utratit jistou částku peněz, kterou dozajista pocítíme na našem rozpočtu, měli bychom se nejdříve trochu protáhnout, zamyslet se. Není vůbec od věci zjistit si něco více o daném produktu nebo ještě lépe podívat se, co jaký přístroj má a čím oplývá a jaké je třebas cenové rozpětí u jiných prodejců.

Utrácíme za elektroniku
4.3 (86.67%)6
.

demaster.cz