Rubrika: Zboží

Bio zboží krok ku přírodě, či bohapustý podvod?

by demaster.cz on / Zboží

Není to tak dlouho, kdy se i do České republiky dostaly první informace o pěstování palmy olejné. Následoval šok, který stále doznívá. Rozjela se masivní kampaň za záchranu pralesů, zvířat, objevily se první výzvy k vegetariánství a veganství. A do toho všeho se připletlo a často se poukazovalo na prospěšnost bio potravin, dnes bychom řekli spíše bio zboží obecně. Dávno se totiž nejedná pouze o zdravou stravu, kosmetiku a podobně, ale o to, aby každý z nás mohl žít v netoxickém prostředí a to jde ruku v ruce s přibývajícími bio produkty. Jaké jsou tedy hlavního výhody bio?
životní prostředí.jpg
 
Konvenční zemědělství nadužívá chemické postřiky, postupně otravuje naše těla a narušuje kvalitu půd celé planety. Vše se vším souvisí a tento zhoubný mechanismus už se začíná ozývat v podobě suchých, neúrodných půd, které nezadržují vodu tak jako dříve. Čím otrávenější hlína je, tím více postřiků se musí použít, aby se daly pěstovat běžné plodiny.
 
Mezi hlavní bio artikly se řadí ovoce a zelenina, dostupné ve většině obchodních řetězců. Méně se mluví o mléčných produktech a produktech z masa. Přitom maso z divoce žijících zvířat je to nejzdravější, co do svého těla člověk může dostat (především zvěřina a ryby – například losos) – kvalita a výživová hodnota masa ze zvířat z velkochovů se s tím naprosto nedá srovnávat.
hrozny v dlaních.jpg
 
Bio potraviny
Bio ovoce a zelenina jsou většinou menší, nevypadají tak dokonale, možná ani lákavě. Podle studií však obsahují více rostlinných ochraných látek, polyfenolů. Ty mohou chránit před vznikem rakoviny. Zatímco v běžném zemědělském průmyslu se nešetří s pesticidy, které nás bezprostředně ovlivňují, při pěstování bio se objevují jen zřídka a v malém množství. Především dětem se tedy bio strava doporučuje.
 
Nezákeřná kosmetika
Vegan. Cruelty-free. Bio. Zkrátka a dobře sympatická kosmetika! To jsou veskrze propojené nádoby. Naštěstí už se i český trh začíná plnit přírodními produkty s podobnými přízvisky. Už dávno není obtížné koupit šampon nebo tělový krém, který pochází ze surovin biologického zemědělství. Tyto produkty jsou šetrnější k citlivosti vašeho těla, nevysušují, krásně voní a neslibují zázraky. Ale hlavně máte jistotu, že jejich používáním nikomu neubližujete.
přírodní šampony.jpg

Dále lze kupovat bio čistící prostředky, o tom, že jsou účinné ale neinvazivní, vůbec není pochyb. Známá je například česká firma Yellow&Blue.
 
Příklonem ke koupi bio zboží nebo nákupem produktů z vašeho okolí neprospějete pouze svému zdraví, ale také přispějete zdraví planety, udržitelnosti a rozvoji zemedělství, které neničí omezené přírodní zdroje.

Pokračovat ve čtení

Jaký gril vybrat

by demaster.cz on / Zboží

Nevíte jaký gril vybrat?
V nabídce nepřeberného množství grilů je těžké se zorientovat. Ujasnit bychom si měli, jaký typ grilu vlastně chceme – plynový, elektrický nebo na dřevěné uhlí. Přihlédněte také k tomu, kde se chystáte grilovat, zda na zahradě, terase nebo na balkoně. Podle toho volte velikost a možnost přenášení. Majitelé menších zahrádek budou nejspíš volit grily přenosné.
elektrický gril
Gril na dřevěné uhlí – grilování na dřevěném uhlí je nejen romantickou záležitostí, ale pokrmy připravené na žhavém uhlí mají svou nezaměnitelnou chuť. Nevýhodou je, že není možné nastavit optimální teplotu.
Elektrické grily – použít je můžeme pouze na místech s přístupem k elektrickému proudu. Při grilování jsme ušetřeni kouře ze žhavého uhlí a připravované pokrmy jsou zdravější. Chuť se, ale zdaleka nevyrovná pokrmům připravených na uhlí dřevěném.
venkovní gril
Plynové grily – výhodou je velmi snadná obsluha. Mají regulovatelnou teplotu a nekouří. Některé typy plynových grilů mají grilovací desku z lávového kamene. Od toho se zároveň odvíjí vyšší pořizovací cena.
Vodní grily – patří mezi méně známé a také mezi méně často používané. Příprava pokrmů je podobná vaření v parním hrnci. Příznivce pořádného grilovaného steaku taková úprava masa asi příliš nepotěší.
pec na pizzu
Oblíbené je také používání grilovacích kamenů – výhoda je, že je můžete použít u všech typů grilů. Grilovací kámen pouze položíte na jakýkoli rošt a necháte ho důkladně rozpálit. Pak už vám nic v grilování nebrání. Zvlášť oblíbená je příprava steaků a ryb. Maso totiž zůstává šťavnaté. Nejčastěji používaným druhem kamene je žula, mramor nebo keramika.
Asi největším hitem je grilování na solném kameni. Pokrmům dodá zajímavou chuť.
Kdo touží grilovat i v zimě, může si pořídit stolní gril. Požitek z grilování, ale asi nebude takový jako v letním období při posezení na zahradě.

Pokračovat ve čtení

Bez puchýřů nejen na puťáky!

by demaster.cz on / Zboží

Máte v rodině, či ve svém blízkém okolí muže? Ale prosím vás, máme na mysli opravdového MUŽE, muže drsňáka a pořádného machra s plnovousem, kterého nerozbrečí jen tak nějaký Titanic, drsňáka, který vám zaručí, že padnete do mdlob nad jeho mužností a odvahou (pokud nepadnete už dříve jeho smradem, protože ten pot je cítit na míle daleko!) Existuje-li ve vašem okolí někdo takový, volba narozeninových (a vlastně jakýchkoliv) dárků může být vstupenkou do pekla.
placatka s kůží
Čím jej tedy podarovat, když už musíte?
1.       PLA-CA-TKY! PLACATICE! JEDNOZNAČNĚ TA NEJLEPŠÍ VOLBA! PROTOŽE ALKOHOL JE KRÁL!
Jednak bude váš chlap rázem drsnější, až po výstupu na Mount Everest nabídne partě, která ten namáhavý a těžko zvládnutelný výstup absolvovala společně s ním, kům frťana ze stylové kožené placatice a jednak jej to vzpruží natolik, že námahou sám nepadne k zemi – protože co si budem, i ti nejnamachrovanější muži mají své limity (pokud teda nejsou Chuck Norris!).
Otázkou však zůstává, jakou placatku vlastně vybrat?

Tak svatým pravidlem zůstává jednoznačně materiál – v každém případě to musí být nerez! A zbytek je už na vás. Každopádně se vyplatí investovat do kvality – jednak nepůsobí jako pěst na oko, že jste koupili levný šunt u Vietnamců – nebo chraň vás ruka Páně harampádí s rádoby vtipnými nápisy ve stylu:"Hardy part!", "I love party!", či "Daddy´s best friend", které můžete sehnat za sto pade na každém internetovém obchodě s žertovnými předměty, a jednak bude mít jistotu, že mu vychlazený alkohol zůstane déle vychlazený a vůbec celá jeho kvalita bude nezměněná.
placatka s rytinou
Zbytek jsou už jen doplňky – ale ne nepotřebné doplňky! Taková placatice, potažená jemnou kůží s vyrytým věnováním a nalévacím pohárkem navrch má opravdový šmrnc a zcela určitě ji ocení nejeden dřevorubec, myslivec, lyžař, rybář, horník a i kterýkoliv milovník dobrého moku!

Pokračovat ve čtení

Roztomilé štěně

by demaster.cz on / Zboží

Také patříte k těm lidem, kteří mají rádi štěňátka? Pokud ano, tak se podívejte na webové stránky kenichiai.com, kde najdete opravdu krásná štěňátka, která by se vám líbila. Myslím si, že právě plemeno Akita Inu bude ideální pro všechny lidi, kteří mají rádi přátelská štěňátka, která si stále hrají. Když já jsem hledala nějaké štěňátko pro svého syna, tak jsem stále netušila, jaké štěně by bylo pro syna opravdu nejlepší. Nechtěla jsem žádné úplně malé plemeno, ale také jsem nechtěla nějaké veliké plemeno, které by potom synovi v dospělosti mohlo ublížit. Já vím, že záleží samozřejmě hlavně na tom, jak člověk štěně vychová a kolik mu věnuje pozornosti, aby byl pes v dospělosti hodný a mírný.

Syn má už Akita Inu.

A taky samozřejmě poslouchal. Takže také záleží na majiteli toho psa. Proto jsem si řekla, že se domluvím s kamarádem, který chová právě štěňata Akita Inu, aby mi řekl, jaká jsou taková plemena, jestli je štěně Akita Inu k prodeji vhodné. Kamarád mi řekl, že se nemusím bát, protože pes Akita inu je velice přátelský a je mírný, takže je velice vhodný jak pro děti, tak taky pro dospělé k výcviku.

Akita Inu jsou krásná.

Myslím si, že opravdu hodně lidí si vybírá také pejska podle toho, jak vypadá. A jak jste na tom vy? A pokud byste hledali opravdu nějakého roztomilého pejska, tak vězte, že Akita Inu bude opravdu perfektní. Akita Inu je opravdu krásný pejsek, jeho obličej vypadá opravdu mile a myslím si, že s tímto štěňátkem budete všichni spokojeni. A má opravdu krásnou stavbu těla a je taky velice hravý a chytrý. A štěňata Akita Inu na prodej seženete na zmíněné webové stránce kenichiai.com, takže se nemusíte bát, že byste do opravdu dlouho hledali právě štěňátka Akita Inu, která vám za vaši lásku budou vděčná. Akita Inu na prodej jsou perfektní, proto taky vybírejte opravdu pečlivě chovatele, odkud budete štěně kupovat.

Pokračovat ve čtení

Jídlo jako prevence proti onemocnění prostaty

by demaster.cz on / Zboží

Zdravé stravování, a zdravý životní styl mohou být pro nás prevencí pro mnoho různých onemocnění. To platí i pro onemocnění prostaty. Onemocněním prostaty trpí na celém světě několik milionů mužů. Jedná se bohužel o častý problém těch, kteří pokročili do středního věku. Zejména tedy v tomto období byste se měli zaměřit na prevenci, která mimo jiné zahrnuje i zdravý jídelníček.

Často se stává, že můžu v podstatě jen svou prostatu ignorují, a vezmou ji na vědomí pouze tehdy, když s ní začnou mít nějaké problémy. V tom případě už ale je na nějakou prevenci už pozdě, a je nutné se zaměřit na léčbu. Ta může být často dlouhá a nepříjemná. Proto je daleko lepší problémům s prostatou předcházet.

ovoce zelenina

Čím větší náš věk je, tím více se odlišují potřeby našeho těla od toho, jaké mělo třeba v době, když jsme dospívali. Je to naprosto přirozené. Proto se ve věku po čtyřicítce, zaměřte na to, aby mělo vaše tělo dostatek antioxidantů. Ty najdete především v čerstvém ovoci a zelenině. Rovněž se taky zaměřte na dostatečný příjem vlákniny, která je důležitá i třeba proti prevenci onemocnění střev. Vlákninu najdete v celozrnném pečivu, o ovesných vločkách a opět v čerstvém ovoci a zelenině.

uzeniny

Jaké jsou tedy potraviny nevhodné prostatě? Pokud si chcete udržet vaši prostatu dlouho zdravou a bez problémů, určitě se vyhýbejte červenému masu. Červené maso je například hovězí nebo zvěřina. Dejte přednost libovému masu, drůbežímu, nebo ryba. Ještě horší variantou je zpracované maso, což jsou například párky, klobásy nebo nekvalitní salámy. Rovněž se vyhýbejte tučným mléčným výrobkům a dejte přednost těm polotučným či nízkotučným. Vyhýbejte se také alkoholu, zejména tomu tvrdému. Místo těchto potravin zařaďte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu, luštěniny, sóju, ryby a nezapomínejte na kvalitní pitný režim.

Pokračovat ve čtení

Výběr terénního kočárku

by demaster.cz on / Zboží

Výběr vhodného kočárku je velmi náročným úkolem. Kočárků je na trhu hodně. Je spousty výrobců a různých stylů kočárků. A pokud vybíráte svůj první kočárek, tak je nejdříve potřeba se zorientovat v nabídce. Podívat se do různých obchodů a udělat si představu, jaké kočárky jsou vlastně v nabídce. Také si aspoň uděláte představu, které se vám líbí, jaký styl kočárku by vyhovoval právě vám. Je dobré, když byste měli i možnost kočárek vidět naživo. Zkusit si s ním manipulovat, skládat ho, vidět i barvu naživo, velikost korbičky i jak se vám s ním řídí a zda vidíte přes střechu kočárku, což je velmi důležité u menších žen.

žena s kočárkem

Když už budete mít nějakou představu o nabízených kočárcích, tak dále je třeba si stanovit, které požadavky od kočárku budete chtít. Třeba z jakého materiálu by měl být, jakou barvu, styl, velikost, váhu kočárku a zda má být elegantní či sportovní. Protože pokud jste sportovně založená rodina nebo pokud víte, že kočárek budete hodně využívat i do terénu, na nezpevněné cesty, tak víte, že pro vás bude určitě vhodnější terénní sportovní kočárek. Ten je vyroben tak, že zvládne i náročnější terén, bývá lépe odpružen a miminku tak v něm bude příjemně i při vrkotavější cestě. Také se s ním dobře manipuluje i v terénu. Má většinou i nafukovací kola a celkově je konstruovaný tak, aby zvládl váš životní styl. Nemusíte se tak bát ho vzít do lesa, na výlety, na polní cesty apod. Se sportovním kočárkem se vám pak i lépe bude zvládat terén v horách či při sněhu a bahně.

terénní kočárek

U kočárku myslete i na jeho velikost, zda se vám totiž vejde do kufru. Je lepší koupit kočárek podle velikosti kufru než kupovat auto podle kočárku. A opravdu je tomu tak, že někdy lidé na to nemyslí a pak zjistí, že se jim kočárek, co objednali, nakonec do auta nevešel a tak se jim ztížilo cestování a kvůli tomu museli kočárek vyměnit. Důležitá je i váha kočárku. A to hlavně pokud víte, že s kočárkem budete hodně cestovat i MHD či ho často skládat a přenášet. Lehčí kočárek samozřejmě bude pak i lépe manipulovatelný a do kopce s větším dítětem pak oceníte to, že je kočárek odlehčený. I sportovní kočárek může být velmi lehký a přesto odolný a pevný.

Pokračovat ve čtení

Pěkný kočárek

by demaster.cz on / Zboží

Když jsem konečně po dlouhých měsících otěhotněla, tak jsem nevěděla, co mám dělat. Byla jsem v tak příjemném šoku a euforii, že jsem vůbec nevěděla, jak se mám zachovat a komu to říct dřív. Samozřejmě, že asi po dvaceti minutách, co jsem přijmula realitu, že jsem těhotná, tak se to jako první dozvěděl můj přítel. Když jsem volala do práce, tak byl úplně nadšený a nevěděl, co má říkat, takže chvilku v telefonu byl potichu. Já vím, že by bylo opravdu nejlepší, kdybych to příteli řekla, až někde z očí do očí, někde v soukromí. Jenomže já jsem byla tak nadšená, že jsem to nevydržela, tak jsem popadla telefon a ihned jsem příteli musela do práce zavolat.

Ráda jezdím na vycházky.

Příteli to ani nevadilo, spíše byl rád, že to ví a že jsem konečně těhotná. Já jsem byla taky úplně nadšená, že se to konečně podařilo. Taky jsem hned chtěla vybírat nějaké hračky anebo věci pro miminko. A protože znám skvělé už webové stránky zelenazirafa.cz, tak jsme se tam podívali na dětský kočárek trojkombinace. Je logické, že je ze začátku na novorozence a batole budeme potřebovat dětský kočárek trojkombinaci. A tady na této webové stránce najdete opravdu mnoho kvalitních a krásných designových kočárku, které jsou nejenom sportovního typu, ale taky dětských kočárků trojkombinací.

Z kočárku mám radost.

A já jsem se tam rozhodovala mezi čtyřmi dětskými kočárky trojkombinací Zelenazirafa. A byly opravdu krásné a měly kvalitní materiál, takže rozhodování bylo opravdu těžké. Nakonec jsem to musela rozpočítat, protože jsem opravdu byla bezradná. Kočárky tam jsou tak krásné, že nebudete vědět, jaký si vybrat. A nejraději byste si koupili třeba tři kočárky naráz. Taky se nemusíte bát, že jsou u moc předražené. Dětské kočárky trojkombinace z webové stránky zelenazirafa.cz jsou taky docela finančně dostupné, takže nemusíte mít obavy, že by jste utratili hodně peněz.

Pokračovat ve čtení

Zima se blíží

by demaster.cz on / Zboží

Ano je to tak. Pomaličku se budou schovávat bazény a bude se kontrolovat zimní vybavení. Po technické stránce lyže, brusle a podobné věci, ale také oděvy. Neb, až se matička zima zeptá, co dělal tatíček přes léto… Proto chce být každý připraven. Již na podzim se kutí v garáži nebo na půdě s lyžemi, to jako muži, a jejich drahé polovičky smejčí ve skříních. Věci, které prožrali moli jsou vyhozeny a ty zachovalé, leč malé jsou zařazeny do nějakého komisního prodeje. A pak nastává chvíle pro ženy jedna z nejhezčích, začnou vybírat nové odění a různé zimní doplňky. Klidně se jich sejde třeba tucet a začnou. Muž moudrý raději někam zaleze, nebo ještě lépe vůbec opustí ohrožený prostor.

rukavice

Nu a něžné polovičky sedí, radí se, přou a někdy se i chytnou pod krkem. Každá tvrdí to své, každá hájí jinou firmu a každá je nejchytřejší. Milé dámy, nezoufejte. Nyní se dočtete o firmě, kterou uznává celý svět a není taková, že by vás nákupem navždy přivedla na mizinu. K zimním doplňkům patří například šála, čepice a rukavice. Těch je spousta druhů, ale vždy mají účel, ochránit ruce od zimy a mrazu. Proto mohou být vyloženy kožíškem, nebo jinak zatepleny. Mohou být takzvané prstové nebo bez prstové, u nás zvané palčáky. Mohou být drahé, ale také laciné, kvalitní či nekvalitní. S těmi posledně jmenovanými se u firmy, jejíž název za chvíli zjistíte, zcela jistě nesetkáte, ta prodává jen zaručenou a osvědčenou kvalitu.

zima

Ano, dá se jednoznačně říci, že rukavice Didriksons jsou skutečně těmi nejlepšími na světě a když ne tak v Evropě zcela jistě. O jejich super kvalitě se můžete přesvědčit sami, když si je hned zde objednáte. Postup je jednoduchý. Klikněte na jinak barevný text zde v článku čili na tak zvaný link a tím jste na prodejním webu, kde rukavice Didriksons jsou. V poklidu a v pohodě si vyberte a pak objednejte. A máte to doma.

Pokračovat ve čtení

Točené pivo u Vás doma

by demaster.cz on / Zboží

Každý chlap, co se narodil v České republice určitě někdy ochutnal pivo. Tento zlatavý mok je tu s námi už od nepaměti a přináší radost a rozveselení už stovky let. Každý z nás si sem tam zajde do hospody, a to nejen na toto dobré pití, ale také za kamarády. Ovšem v dnešní době se zdražuje elektřina, plyn, ale také cena piva a většina hospodských tak zvýšila ceny a to razantně. Pokud jste se už stihli pohádali se svým hospodským, že má nelidské ceny, tak neváhejte a objednejte si výčepní zařízení k Vám domů. Zaručeně se Vám tato investice vrátí a nebudete muset pít pivo za dvojnásobek ceny.

výčepní zařízení

Výčepních zařízení je celá hromada a je tak dobré zvolit to, co využijete. Většinou se do rodinných domů hodí výčepní zařízení s jednou pípou, která bohatě stačí. Také je dobré se podívat, jaký průtok piva dokáže výčepní zařízení chladit za hodinu. Ovšem nemusíte se bát, pokud Vás nebude 20 a nebudete hrnout jedno pivo za druhým, tak to zařízení v pohodě zvládne. Samozřejmostí je, si zkontrolovat, zda jsou součástí prodeje také rychlospojky, hadice a také narážecí hlavy. Ty je dobrou koupit rovnou všechny, protože nikdy nevíte, co za pivo si budete chtít objednat. Pokud budete mít doma všechny narážecí hlavy, tak nikdy nebudete mít problém.

výčepní zařízení

Po pořízení výčepního zařízení se určitě uzpůsobí i Vaši kamarádi. Ty se totiž budou moct na předražené pivo v hospodě také vykašlat a rovnou zajdou k Vám. Vždy se pouze složíte na bečce a můžete směle pít. O hadice se budete starat jen vy sami a nebude tak žádný problém se zápachem, či jiným problémem. Jediné, co bude potřeba, je nachystat sklo a můžete směle začít.

Máte-li problém s cenou pivo v hospodě, tak neváhejte a kupte si vlastní výčep. Zaručeně neprohloupíte a konečně si budete moct dát pivo kdykoliv budete chtít. Teda až na to, co na to řekne Vaše manželka.

Pokračovat ve čtení

Vaříte rádi?

by demaster.cz on / Zboží

Máte rádi dobré jídlo? Asi každý si někdy rád dá vynikající jídlo, které je připravené z kvalitních a chutných surovin. Skvělé suroviny nenajdete na každým rohu, a občas je potřeba se pro ně vypravit do speciálních obchodů, ať už kamenných, nebo do e-shopů. Dnes dává mnoho lidí přednost e-shopu, protože nikam nemusíte, najdete tu všechno a i ceny jsou příznivé. Skvělé jídlo dělají skvělé suroviny, a na chci jde poznat i to, z jakého tuku bylo jídlo vyrobeno. V kuchyni žádného gurmeta by neměl chybět olivový olej extra panenský.

olej v lahvi

Olivový olej má výraznou chuť
Olej z oliv se používá k výrobě pokrmů v přímořských státech již tisíce let. Dodnes existuje velké množství rodinných podniků, které vyrábí prvotřídní prémiové oleje. Ty se mohou dostat až do vaší kuchyně, a to z našeho e-shopu. Na výběr u nás máte z několika desítek olivových olejů. Máme levnější druhy, ale i ty opravdu luxusní, které se hodí i jako perfektní dárek pro někoho, kdo si potrpí na dobré jídlo.

Olivový olej se hodí zejména do studené kuchyně, ale chybu neuděláte ani v případě, že si na něm připravíte třeba nakládanou chobotnici na grilu. Máme v nabídce klasické oleje, ale najdete u nás i ty s příměsí koření, jako je třeba chilli nebo s houbami – ten máme s lanýži, který dodá každému jídlu ještě lepší chuť. Stačí jen pár kapek, a rozeznáte rozdíl.

olivový olej

Oleje jsou drahé
Klasický obyčejný řepkový olej stojí dnes již skoro sto korun, to už se opravdu vyplatí koupit dražší, ale o to kvalitnější olivový olej. Kromě vynikajících olejů u nás najdete i doplňkový sortiment, například v podobě oliv či koření. Vybavte si svou kuchyni našimi výrobky, které jinde nekoupíte. Ochutnejte prvotřídní oleje, s kterými vykouzlíte i ty nejlepší pokrmy. Skvělé jídlo vytvoříte podle receptu, i když nejste nejlepší kuchař, stačí mít k dispozici perfektní suroviny, to je základ skvělého jídla.

Pokračovat ve čtení