Rubrika: Domov

Gauč v kuchyni

by demaster.cz on / Domov

V dnešní době se opět stalo trendem kuchyni vhodně propojovat s obývacím pokojem, vytvářet „otevřené“ byty. Gauč může v tomto případě posloužit k oddělení pracovního a odpočinkového prostoru. Ale i v bytě, kde máme kuchyň oddělenou stěnou, si můžeme poradit. Pokud nám to prostorové podmínky dovolí, tak si prostě nějaký ten pohodlný kousek nábytku do kuchyně přemístíme.
 přenášení dívky na gauči
Proč dávat gauč do kuchyně?
On to totiž není vůbec špatný nápad! Naše babičky a prababičky byly moudré ženy. Věděly, jak dají někdy ty práce v domácnosti zabrat. A jak je dobré si občas u vaření trochu odpočinout a nabrat síly. Třeba jen na chvilku, než se něco dovaří. Také se hodí, pokud přijdou do kuchyně i jiní členové rodiny. A to ti dvounozí i ti čtyřnozí! Dát si něco dobrého k svačince a potom si trochu zdřímnout, to je něco!
 pes s šátkem
Jaký typ se do kuchyně hodí?
V obchodech máme v tomto směru v současné době mnoho možností, jaký gauč vybrat. K dispozici jsou různé velikosti, styly i materiály. Můžeme ho doplnit křesílky nebo rovnou koupit i celou sedací soupravu vhodnou do kuchyní. Vytvořit takový „snídaňový“ koutek. V podstatě záleží jen na našem vkusu a finančních možnostech. Při výběru nábytku ale máme stále na mysli, že ho kupujeme do kuchyně. Tedy do místnosti, která je přeci jen rizikovější ohledně znečištění. Pokrmy a nápoje se zde vaří i konzumují. Je tady často více různých strávníků (včetně dětí a domácích mazlíčků). Je proto potřeba volit takové materiály, které se dají dobře udržovat v čistotě. Kde je možnost nábytek omýt a látkové potahy sundat a vyprat. Jen tak je možné v těchto prostorách udržet čistotu a pořádek!
 
Jaké barvy se do kuchyně hodí?
Pokud je kuchyně malá nebo tmavá, určitě je dobrou volbou nábytek světlé barvy. Pokud zvolíme bílou nebo její odstíny, bude dobře ladit s jakoukoli jinou doplňkovou barvou (moc hezká je kombinace bílé barvy s odstíny hnědé). Místnost opticky nezmenší a rozzáří ji. Nemusíme se bát ale samozřejmě ani barev pestrých. Například taková oranžová je barvou do kuchyně velice vhodnou. Povzbudí chuť k jídlu a také naši komunikaci! V modernějších variantách kuchyní se dá doporučit i v poněkud odvážnějších, „svítivých“ tónech.

Pokračovat ve čtení

Staré dřevo se vrací

by demaster.cz on / Domov

Staré dřevo se stává hitem v moderních interiérech, protože vytváří útulný, vřelého a osobitého dojem v interiéru bydlení. Jsou to všechno věci s příběhem. Může se jednat například o trámoví, anebo nábytek, které jsou ze starého dřeva. Již nepatří pouze do chalup, statků či stodol. Všechny tyto dřevěné prvky v interiéru jsou v úžasné shodě i s moderním interiérem v rušném a velkoměstském prostředí. Staré dřevo je krásný materiál, který nese stopy letitého používání. Je charakteristické svojí patinou starých dobrých časů.
okenní parapet

I v moderním interiéru

V současné době se již okoukávají moderní, neosobní a chladné interiéry a lidé stále více touží po kontaktu s něčím přírodním a tradičním. V interiéru staré dřevo vytváří hřejivou a útulnou atmosféru. Dnes více než kdy jindy lidé vyhledávají staré dřevo více, než barevné plasty, nebo chladný kov.
§  Dřevo je v interiéru bydlení jedinečným prvek, který vzbuzuje vřelý a teplý dojem.
§  Kromě toho je to přírodní a anti alergenní materiál.
§  Dřevo je nadčasové a naprosto odolné vůči vrtkavým módním trendům.
Není třeba se starého dřeva obávat i v moderních interiérech bydlení, protože si s novými věcmi staré dřevo skvěle rozumí. Ze starého dřevěného nábytku dýchá atmosféra dávných časů, která kontrastuje, ale i souzní s moderním interiérem. Výsledkem použití všech těchto prvků v interiéru jsou opravdu krásné a originální prostory bydlení. Staré kusy nábytku je možné získat například:
§  na bleších trzích
§  ve vetešnictví
§  ve starožitnictví
dřevěný sud

Stará prkna a trámy

Dřevěný materiál, jako jsou kupříkladu ručně tesané trámy ze starých, bouraných budov, ze starých statků, mlýnic a stodol může být starý až tři sta let. Texturu dřeva zde ovlivňuje kupříkladu:
§  původní ruční opracování
§  dlouhodobé působení povětrnostních podmínek
§  dřevokazný hmyz
§  oxidace

Pokračovat ve čtení

Bytový textil pro váš útulný domov

by demaster.cz on / Domov

Výběr textilu je velmi rozmanitý, a tak s ním můžete svůj domov neustále obměňovat. Nábytek, okna, sedačku, křesla, postele – vše můžete „obléci“ a měnit podle ročního období nebo svátků.  Bytový textil je vděčným a různorodým materiálem. Můžete zvolit hladký nebo hrubě strukturovaný povrch, jednobarevný či s různými vzory, průsvitný nebo naopak zatemňující.
 Při zařizování interiéru se vaše fantazie bohatě rozvine a vykouzlí originální domov. Vyplatí se nebát se odvázat a nezanedbat žádný kousek prostoru.
 tkaný koberec
NEZASTUPITELNÝ KOBEREC
Nyní jsou v módě různé druhy podlah a parket, které ovšem měkkost a hřejivost koberců nenahradí. Koberec je stále dobrou volbou, hlavně do dětského pokoje, obýváku a ložnice. Každý prostor maximálně zútulní a zvláště malé děti si na něm příjemně pohrají. I když jen kusový s vysokým vlasem položíme jako dekoraci na dřevěnou podlahu, celou místnost to okamžitě změní a zútulní.
Celoplošné koberce bývají nízké, z umělých vláken. Z přírodních materiálů jsou odolnější a kvalitnější. Zátěžový koberec se hodí na frekventovaná místa v bytě, zatímco dětem určitě dopřejeme měkký s veselými motivy.
 
ELEGANTNÍ ZÁCLONY A ZÁVĚSY
Mají dvě důležité funkce: zdobí a stíní. Lehké a nadýchané půvabně splývají v oknech a vyberete-li  zatemňující, zachovají vám tmu a soukromí. Výběr záclon a závěsů je velmi pestrý a vždy je volíme tak, aby se hodily ke stěně, sedačce i podlahové krytině. V ložnici vedou romantické závěsy se střapcem, s kterými sladíme polštářky a přehozy.
 postel s polštářky
TEXTILNÍ STÍNIDLA, POLŠTÁŘE, POVLEČENÍ A LÁTKOVÉ ROLETY
To všechno vám do vašeho domova poskytuje bytový textil. Nejdůležitější je, aby všechny textilie byly dobře sladěné a vytvářely jednotný styl s atmosférou, kterou máte rádi. V jedné místnosti kombinujeme maximálně tři odstíny při zachování jedné dominantní barvy.

Pokračovat ve čtení

Cítíte, že potřebujete změnu, ale zaměstnání to nebude?

by demaster.cz on / Domov

Cítíte, že potřebujete změnu, ale zaměstnání to nebude?

Tým E V A L O F A je tu připraven pro vás pomoci vám se změnou, kterou provést můžete, a to přeměnou svého bydlení. Skutečně profesionální tým složený z žen a muže je ten pravý pro vytvoření nového domova, protože snoubí jak ženskou, tak i mužskou energii.

Interiérový architekt pro vás připraví studii celého bytu či rodinného domu, stejně tak dovedou pracovat i s pracovním prostorem či navrhnout u zaměstnavatele příjemné pracovní zóny dle požadavků klienta.

My se ale budeme věnovat „ d o m á c í m u b y d l e n í „ kdy už začínáte mít pocit, že by to chtělo provětrat skříně, nábytek, vyměnit osvětlení, nakoupit nové drobné detaily k dotvoření útulného prostoru, možná i změnit vůbec styl například do PROVENCE – vinice, vůně fialkové levandule, a francouzské růžové víno?

romantický styl

Prostě bydlení s teplou paletou barev, obklopeni vyplétanými košíky, polštářky jemných barev, kde osciluje bílá s potištěnými dekory motivů slunečnic, zmiňované levandule, hroznů … Provence se vyznačuje jednoduchostí, světlem a elegancí.

Anebo jste se zakoukali do skandinávského stylu na návštěvě u známých, kteří se vrátili z ciziny zpět do Čecha přivezli sebou hygge styl, což je sice tajemné slovo, ale v současnosti velmi skloňované ve všech pádech. Značí přirozenou útulnost natolik, aby ve vás pobyt doma vyvolával pocit důvěrnosti, bezpečí zároveň s „nutnými“ přírodními doplňky.

Provance levandule

Anebo právě naopak vyznáváte současný moderní minimalistický styl, kdy se řídíte heslem: „Méně je více“ a upřednostňujete proto převážně neutrální barvy, vzdušnost a dostatek prostoru bez zbytečně zastavěného nábytku. Už se vám omrzely suvenýry, které sice ve vás vyvolávají vzpomínky na báječnou dovolenou, ale stále se na ně práší a stále se vidíte s prachovkou v ruce …

Tolik stylů, tolik nápadů a jak je všechny skloubit? Oslovte tým EVALOFA a předestřete jim svůj návrh, své pocity, své sny a budete příjemně překvapeni výsledkem …

Pokračovat ve čtení

Ale pozor, tato lokalita nabízí byty a domy jen za velké peníze

by demaster.cz on / Domov

A vy se moc pochopitelně nechcete zadlužit. Takže co nyní budete dělat? Chcete být přece pohromadě se svou rodinou, a určitě se vám nechce na volné víkendy dojíždět na druhý konec republiky. To by moc rodinnému a manželskému životu neprospělo. A děti jsou malé jen jednou a potřebují vás. Jedno možné řešení by zde bylo. Pokud by se vám podařilo sehnat v místě nového zaměstnání pozemek s inženýrskými sítěmi, mohli byste si pořídit mobilní dům.

dovolená u mobilního domu

Dokonce si můžete vybrat, může být celoročně obyvatelný s důkladnou izolací, nebo použitý, ten je za levnější peníze, nebo úplně nový. Také můžete mít tento dům kompletně vybavený, s úplně vybavenou koupelnou, kde je nejen sprchovací kout, umývadlo, ale dokonce i pračka. Také pokoje jsou kompletně vybavené, jsou zde pohovky, skříně, stoly, lavice, postele, a kuchyně je také komplet zařízená, i s kuchyňskou linkou, lednicí a sporákem. Samozřejmě, že si můžete vybrat i typ topení a dokonce i je zde možnost mít zabudovaný krb. To využijete při sychravém počasí. Také se zde nachází WC. Uvedené mobilní domy jsou ihned bez nějakého čekání připravené k nastěhování a následnému kvalitnímu bydlení pro celou rodinu. Takže máte možnost využít nabídky na prodej mobilních domů top-mobilnidomy

historický mobilní dům

Pokud by se vám tedy skutečně podařilo sehnat v místě nového zaměstnání pozemek s inženýrskými sítěmi, tak se nemusíte zaměřit na jeho koupi, stačí, pokud ho budete mít v pronájmu. A pokud se stane, že se vám nabídne jiné výhodnější zaměstnání, v jiné vzdálené lokalitě, není problém. Dům odpojíte od inženýrských sítí a pojedete i s ním do nové lokality. Samozřejmě, že vyřešíte otázku pozemku. Koupený prodáte a u toho druhého vypovíte nájemní smlouvu. A jste velká rodina? Budou vám i dětem prarodiče chybět? Opět není problém, pořídíte si tyto mobilní domy dva a zároveň s vámi se přestěhují i prarodiče. A celá rodina bude žít pohromadě.

Pokračovat ve čtení

Nedělejte při zařizování bytu zbytečné chyby!

by demaster.cz on / Domov

Jak zařídit své první bydlení prakticky, útulně a přitom levně? Jistě chcete žít v domově, ve kterém se budete cítit jednoduše dobře. Hodně lidí má pocit, že k tomu potřebují nábytek a doplňky za velké peníze. To ale není vše. Ve skutečnosti si můžete zařídit nádherný domov za velmi střízlivou cenu. Znát svůj vkus a vyhnout se základním chybám vám pomůže, abyste nepřišli o všechny úspory. Bytový architekt z Prahy https://bydesign.cz/ vám pomůže k naprosté dokonalosti, ale klíčové prvky musíte znát.

Moderní interiér obývák

S nábytkem opatrně, s barvami experimentujte

Funkčnost a vzhled jsou dva velmi důležité prvky. Místnost přitom nejvíce ovlivní nábytek. Neměli byste proto na jeho koupi spěchat. Projděte si více obchodů a dívejte se na vše, co nabízí. Nesoustřeďte se pouze na svou první představu a mějte otevřenou mysl. Jedině tak najdete to nejlepší, co si můžete přát.

Barev si každý všimne na první pohled. Někdo má raději neutrální odstíny, jiní výrazné barvy. Ideálně je experimentovat s barvami na stěnách i textiliích, ale neměli byste to přehnat. Máte-li kreativního ducha, místnost ve stylu papouška vám možná bude vyhovovat, ale pro většinu lidí to vhodné nebude. Ideální je zvolit jednu nebo dvě výraznější barvy pro jednu místnost. Pokud jich zvolíte více, budete riskovat, že se vaše návštěva bude cítit jako v cirkuse.

Obývací pokoj knihovna

Co dělá domov domovem?

Nejdůležitější je, aby se vám podařilo sladit styl s barevností a materiály. Kromě toho byste ale neměli zapomínat ani na doplňky. Každá místnost má svůj účel, na což byste také neměli zapomínat. Důležité také je, aby váš domov na první pohled prozrazoval, kdo jste. Dejte najevo své zájmy, koníčky a vášně. Budete se díky tomu cítit příjemněji a váš byt díky tomu naprosto jedinečný. Na druhou stranu nakupujte vše s rozumem a nezaplňte interiér zbytečnostmi, které vám nepřinesou radost a budou vás jen stát hodně peněz.

Pokračovat ve čtení

Prosím, vyberte si!

by demaster.cz on / Domov


Nevíte jakou, jste překvapeni nabídkou, dostali vás ceny? Ani se nedivíme, jsme prostě a jednoduše nejlepší. A to není pouze náš názor, to je názor většiny zákazníků. Pravidelně objednávají kvalitní přírodní nábytek, přesně na míru vlastnímu interiéru. A nejenom vlastnímu, ale například i firemnímu. Můžete pořídit i nadčasové vybavení pro každou kancelář. Obchodní partneři budou okamžitě při návštěvě vědět, s kým, že mají tu čest. Psací stoly, police, regály, skříně. A hlavně ve špičkovém provedení, které vydrží mnohdy i nešetrné, či dlouhodobé využívání. Český výrobce vám představuje ucelenou nábytkovou řadu, ze které si vyberete vždy y a za všech okolností! Ale zpět do domácností, hotelů, nebo penziónů. Jak vypadají vaše místa na spaní? Je to lesk, nebo bída? Ať tak, nebo tak, můžete mít dřevěné postele 120×200, které poslouží jako pohodlné dvojlůžko, nebo manželská postel. Masívní provedení zajistí potřebnou stabilitu a komfort při nocování, jak pro vás samotné, tak například pro vaše hosty v hotelu. Zkuste si vybrat adekvátní verzi, která bude vyhovovat potřebám a nárokům na kvalitní spánek.

pohodové spaní

Líbí se vám dřevo z olše, které má nádech dočervena, nebo jste zastánci světlých bukových, či smrkových odstínů? Je to úplně jedno, naše výrobní portfolio je tak široké, že nabízí každému možnosti k vlastní interiérové realizaci. Připravte se na opravdu bohatý výběr a nesnadnou volbu. Ono z jednoho, či ze dvou nábytkových řešení se vybere snadno, ale z takové nadčasové nabídky? Není náhodou, že výrobky od nás často využívají i bytoví architekti, kteří chtějí svým klientům splnit nejen požadavek na design a jakost, ale potřebují i dodržet dohodnutou cenu. A to se jim díky nám bez problémů podaří. Vybaví ložnice, dětské pokoje, studentské prostory, kanceláře, haly, chodby a vždy to stojí za to. I vy se připojte k dlouhé řadě odběratelů a nakupujte tam, kde to má opravdu cenu!

dřevěná postel

Pokračovat ve čtení

Rychle a efektivně

by demaster.cz on / Domov

Ano, představa bydlení ve vlastním domě může být velice lákavá. Samozřejmě dokud jedinec sdílí byt sám, nemá žádnou myšlenku na založení rodiny, tak možná ne. Ale když plánujete budoucnost spojit s partnerem, plánujete děti, pak na mysl vytane myšlenka, zda žít v rušném městě, platit nesmyslný nájem, vyjít z bytu na frekventovanou ulici, mít to do parku kus cesty, stojí vůbec za to. Ano, je to tak. Vždy s příchodem dětí se nám přehodnotí životní priority. Anebo naopak, například s odchodem do penze, kdy konečně po životním maratónu, toužíme po klidu někde na samotě u lesa. Ovšem začít stavět na zelené louce, není žádná legrace. vybavení kuchyněMnohdy nás odradí již na začátku všechna možná razítka a potvrzení. Když nám potom v bance sdělí, na kolik let se musíme uvázat, raději vezmeme zpátečku a jednou provždy se snu o vlastní střeše nad hlavou vzdáme. A není to škoda? Neexistovalo by přeci jenom nějaké řešení, jak žít podle představ a mít malý domek se zahradou? Určitě ano, jenom je potřeba vědět, co udělat! Na začátku stačí navštívit některé z našich prodejních míst a seznámit se s novými mobilními domy! A pak již vše půjde velmi rychle, s důrazem na vaše přání.dům ze dřeva
Velkou výhodou a předností je fakt, že o budoucím uspořádání vnitřního vybavení domu rozhodne sám zákazník. Sami vyberete potřebný rozměr, vnitřní uspořádání, materiály, podlahy, stěny, to všechno je na vašem požadavku. A to je velká výhoda nových zařízení. Samozřejmě, že máme k dispozici také přivezené mobilheimy ze zahraničí. Jsou na dokonalé technické úrovni, ale tady už jsou dispozice nastavené od minulého majitele. Přijďte se k nám podívat, porozhlédnout se, poradit. Sami se seznámíte s bohatou nabídkou, podíváte například na luxusní dřevěné domy, které vyloženě zapadnou do přírody. Jsou nadlimitně vybavené a přitom na dnešní dobu dostupné pro všechny. Kdo touží po bydlení ve vlastním, má možnost. Nezapomínáme ani na transport hotových mobilheimů na místo. Postaráme se prostě o objednávku od začátku až dokonce.

Pokračovat ve čtení

Vhodná nejen v létě

by demaster.cz on / Domov

Celá řada lidí má s vysokými teplotami vzduchu problémy. Tropické dny a noci mohou působit na mnoho jedinců velmi negativně. Nejde pouze o pocení nebo zhoršení dýchání, ale také neschopnost se normálně vyspat. Člověk se jen převaluje sem a tam a ráno mu pak chybí energie. Spánek je velice důležitý a z velké části může za to, jak fungujeme. Proto je důležité na něj dbát, a to v horku prostě nejde. Proto je vhodné koupit si domů klimatizaci, se kterou dokážete navodit v ložnici podmínky, které budou pro spánek takřka dokonalé. V chladném prostředí se usíná a spí daleko lépe než v horku.
starý ventilátor

Lepší než větrák

Pokud patříte mezi jedince, kteří musí při každé větší investici počítat každou korunu, nemusíte se obávat, že vás klimatizace zruinuje. I moderní modely se dají pořídit za skutečně sympatické ceny. Samozřejmě, že existují i levnější alternativy, například klasický větrák, ale ten není ani zdaleka tak efektivní jako právě klimatizace. Jeho jediným plusem je pouze nízká cena, jinak se nejedná o kdoví jak výhodnou koupi, a to z mnoha důvodů. Když pominete nižší účinnost, měli byste vzít ještě v potaz i víření vzduchu, díky čemuž se v místnosti zlepší klima k lepšímu. Pro zdravého jedince to není velký problém, ale například pro alergika to může být fatální. Větrák totiž nedává do pohybu pouze samotný vzduch, ale rovněž i prach a další různé alergeny. Jelikož klimatizace disponují účinným filtrem, tento efekt u nich samozřejmě nehrozí.
klimatizace s ovládáním

Ohřeje

Většina lidí má klimatizaci zařazenou v kolonce „ochlazovací mechanismus“, ale nejnovější typy se dají používat i k ohřátí vzduchu. Nemusíte mít klimatizaci puštěnou po celou zimu, bohatě postačí ji využít třeba ve chvílích, kdy nefunguje z nějakého důvodu topení nebo je venku tak velká zima, že je potřeba zapnout další zdroj tepla. Jde sice o energeticky náročnější záležitost, ale pokud je to jednou za čas, na rodinném rozpočtu se to projeví buďto minimálně nebo vůbec ne.

Pokračovat ve čtení

Jedlý bodlák? Ano, artyčok!

by demaster.cz on / Domov


Artyčok je léčivou bylinou, připomínající na první pohled bodlák. V našich podmínkách se pěstuje pouze obtížně, je to totiž teplomilná rostlina. Když rozkvete, její květy mají fialovou barvu vábící opylující hmyz.


Při prvním ochutnání, Vám dost možná nebude chutnat, protože jeho chuť je přirozeně hořká. I přes to na něho nezanevřete, skrývá se v něm zdravá bomba plná užitečných látek pro náš organismus. Především obsahuje cynarin přispívající zdravému vylučování žluči a další látky prospěšné pro lidský metabolismus. Používají se i jeho listy k výluhům, které se popíjejí jako léčebné.
zelené artyčoky


A jak tuto zeleninu chutně připravovat? Jako každou jinou, ji můžete péct, dusit, smažit, zapékat, flambovat i nakládat. Na talíři, pokud je servírován vcelku, vypadá velmi originálně, jako květ.


Podívejme se tedy na možnosti jeho úpravy a podávání. Zde máte jednoduchý recept na jeho přípravu.


Před tím, než budeme artyčoky připravovat, je nutné z nich vždy ořezat tvrdé zelené listy a ponechat jen listy žluté, odřezat tvrdé špičky a stonek, ještě odstraníme mladé pichlavé lístky pro získání měkké jedlé části artyčoku. Ihned vložíme do misky s vodou a citronem, aby nezčernal. A následně můžete artyčok používat a upravovat.


Základní a jednoduchou úpravou artyčoků je na pánvi rozehřátý olivový olej smíchat s nakrájeným česnekem, artyčoky pokrájenými na osminky, osolit, opepřit, přidat pokrájenou petrželku, podlít skleničkou vody a 20 minut dusit. Získáme tak lehkou přílohu k masu nebo po doplnění pečivem zdravou večeři.


květina artyčok


Z artyčoku také můžete udělat krém tak, že 20 minut artyčok povaříte ve vodě, scedíte a vývar necháte chvíli vychladnout. Poté do vývaru přidáte máslovou jíšku, bujon, sůl, pepř, půl hrnku mléka, artyčoky a povaříte do zhoustnutí. Následně rozmixujete do hladka ponorným mixerem. Na talíři krém posypte nastrouhaným parmezánem.


Pokračovat ve čtení