Gauč v kuchyni

by demaster.cz on / Domov

V dnešní době se opět stalo trendem kuchyni vhodně propojovat s obývacím pokojem, vytvářet „otevřené“ byty. Gauč může v tomto případě posloužit k oddělení pracovního a odpočinkového prostoru. Ale i v bytě, kde máme kuchyň oddělenou stěnou, si můžeme poradit. Pokud nám to prostorové podmínky dovolí, tak si prostě nějaký ten pohodlný kousek nábytku do kuchyně přemístíme.
 přenášení dívky na gauči
Proč dávat gauč do kuchyně?
On to totiž není vůbec špatný nápad! Naše babičky a prababičky byly moudré ženy. Věděly, jak dají někdy ty práce v domácnosti zabrat. A jak je dobré si občas u vaření trochu odpočinout a nabrat síly. Třeba jen na chvilku, než se něco dovaří. Také se hodí, pokud přijdou do kuchyně i jiní členové rodiny. A to ti dvounozí i ti čtyřnozí! Dát si něco dobrého k svačince a potom si trochu zdřímnout, to je něco!
 pes s šátkem
Jaký typ se do kuchyně hodí?
V obchodech máme v tomto směru v současné době mnoho možností, jaký gauč vybrat. K dispozici jsou různé velikosti, styly i materiály. Můžeme ho doplnit křesílky nebo rovnou koupit i celou sedací soupravu vhodnou do kuchyní. Vytvořit takový „snídaňový“ koutek. V podstatě záleží jen na našem vkusu a finančních možnostech. Při výběru nábytku ale máme stále na mysli, že ho kupujeme do kuchyně. Tedy do místnosti, která je přeci jen rizikovější ohledně znečištění. Pokrmy a nápoje se zde vaří i konzumují. Je tady často více různých strávníků (včetně dětí a domácích mazlíčků). Je proto potřeba volit takové materiály, které se dají dobře udržovat v čistotě. Kde je možnost nábytek omýt a látkové potahy sundat a vyprat. Jen tak je možné v těchto prostorách udržet čistotu a pořádek!
 
Jaké barvy se do kuchyně hodí?
Pokud je kuchyně malá nebo tmavá, určitě je dobrou volbou nábytek světlé barvy. Pokud zvolíme bílou nebo její odstíny, bude dobře ladit s jakoukoli jinou doplňkovou barvou (moc hezká je kombinace bílé barvy s odstíny hnědé). Místnost opticky nezmenší a rozzáří ji. Nemusíme se bát ale samozřejmě ani barev pestrých. Například taková oranžová je barvou do kuchyně velice vhodnou. Povzbudí chuť k jídlu a také naši komunikaci! V modernějších variantách kuchyní se dá doporučit i v poněkud odvážnějších, „svítivých“ tónech.

demaster.cz