Staré dřevo se vrací

by demaster.cz on / Domov

.

Staré dřevo se stává hitem v moderních interiérech, protože vytváří útulný, vřelého a osobitého dojem v interiéru bydlení. Jsou to všechno věci s příběhem. Může se jednat například o trámoví, anebo nábytek, které jsou ze starého dřeva. Již nepatří pouze do chalup, statků či stodol. Všechny tyto dřevěné prvky v interiéru jsou v úžasné shodě i s moderním interiérem v rušném a velkoměstském prostředí. Staré dřevo je krásný materiál, který nese stopy letitého používání. Je charakteristické svojí patinou starých dobrých časů.
okenní parapet

I v moderním interiéru

V současné době se již okoukávají moderní, neosobní a chladné interiéry a lidé stále více touží po kontaktu s něčím přírodním a tradičním. V interiéru staré dřevo vytváří hřejivou a útulnou atmosféru. Dnes více než kdy jindy lidé vyhledávají staré dřevo více, než barevné plasty, nebo chladný kov.
§  Dřevo je v interiéru bydlení jedinečným prvek, který vzbuzuje vřelý a teplý dojem.
§  Kromě toho je to přírodní a anti alergenní materiál.
§  Dřevo je nadčasové a naprosto odolné vůči vrtkavým módním trendům.
Není třeba se starého dřeva obávat i v moderních interiérech bydlení, protože si s novými věcmi staré dřevo skvěle rozumí. Ze starého dřevěného nábytku dýchá atmosféra dávných časů, která kontrastuje, ale i souzní s moderním interiérem. Výsledkem použití všech těchto prvků v interiéru jsou opravdu krásné a originální prostory bydlení. Staré kusy nábytku je možné získat například:
§  na bleších trzích
§  ve vetešnictví
§  ve starožitnictví
dřevěný sud

.

Stará prkna a trámy

Dřevěný materiál, jako jsou kupříkladu ručně tesané trámy ze starých, bouraných budov, ze starých statků, mlýnic a stodol může být starý až tři sta let. Texturu dřeva zde ovlivňuje kupříkladu:
§  původní ruční opracování
§  dlouhodobé působení povětrnostních podmínek
§  dřevokazný hmyz
§  oxidace

Staré dřevo se vrací
4.3 (85%)4
.

demaster.cz