Rubrika: Ženy

Dobarvovat nebo odbarvovat?

by demaster.cz on / Ženy

Někoho to „postihne“ už třeba ve třiceti. Někdo nemá šedivé vlasy v padesáti. Většina žen ovšem v dnešní době nechce být šedivá ani v šedesáti. Tedy pokud není šeď zrovna trendy. Jak „stříbro“ ve vlasech citlivě „zamaskovat“? Hlavně nepanikařit a nezkoušet sami nějaké radikální barevné experimenty. Ona taková rychlá přeměna z hnědovlásky na platinovou blond nemusí každé „sednout“. A pokud máme šedivé odrosty na vlasech černých, můžeme počítat s tím, že dobarvování bude potřeba každých 14 dní. Co tedy můžeme dělat? Řešením jsou hned dvě základní strategie. Stačí si s „chladnou hlavou“ tu pravou pro nás vybrat!
dlouhé vlasy
 
Citlivě dobarvovat
Když dobarvujeme sami barvou z drogerie, většinou to dopadá tak, že na hlavě vyrábíme stále tmavší odstín. Z vlasů barvy kaštanu to časem „dopracováváme“ až na černou! V tmavých vlasech jsou pak odrosty samozřejmě vidět hodně brzy. Dalším problémem je, že hodně žen vypadá v tmavých odstínech vlasů zbytečně starší. Zostřují se rysy a prohlubují vrásky.
 
Kadeřničtí profesionálové doporučují postupovat tak, že používáme vždy odstín světlejší, než mají naše původní vlasy. Vzít to zkrátka „za opačný konec“ a spíše je postupně zesvětlovat. Pokud nechceme být úplná blondýna, dá se zvolit také prosvětlení jen pomocí světlejších proužků. Docílí se světlejšího nádechu, ale nejde o zesvětlení tak radikální, jako odbarvení „klasické“, v celé délce. Takový postup nám pomůže i k šetrnému zjištění, jestli jsou pro nás světlé vlasy dobrou volbou.
 melíry na alobalu
Citlivě odbarvovat
Ty z nás, kterým blond sedí a sluší jistě zůstanou u odbarvování. Musí ale počítat s tím, že při pravidelném odbarvování vlasů o několik tónů jsou vlasy dost zatěžovány a vysychají. Je potřeba o ně pečovat vhodnou regenerací!
 
Ať se rozhodneme dobarvovat či odbarvovat, je dobré svěřit se do rukou odborníků! Celkový dojem totiž hodně ovlivňuje nejen barva, ale také délka a střih účesu!

Pokračovat ve čtení

Vyholené podpaží přišlo ze starověkého Egypta

by demaster.cz on / Ženy

Možná by se mohlo zdát, že odstraňování chloupků v různých částech ženského těla je záležitostí moderní doby a že ho mohla zavést například některá slavná americká hollywoodská herečka. Tak to by byl omyl. Je prokázáno, že už před čtyřmi tisíci lety se snažily ženy zbavit této nežádoucí okrasy.
o   Je jistě jasné, že tento problém řešily většinou ženy urozené.
o   Těm chudým zřejmě při celodenní lopotě na poli nějaký ten chloupek vrásky na čele nepřidělal.
–         Možná si tím dokonce ušetřily i své zdraví.
–         Na depilaci se totiž používal například arsenik nebo nehašené vápno.
Ženy starověkého Říma na to šly mnohem bezpečnějším způsobem. Odstraňovaly si ochlupení horným voskem.
jednorázová žiletka

Důležité zásady správného holení

Dnes se sice některé ženy vracejí opět k přírodnímu a přirozenému vzhledu svých partií, ale nutno říci, že s tím mnoho úspěchů většinou nezažívají. Holení podpaží je totiž nejen estetickou, ale i hygienickou záležitostí. Důležitá je ovšem dobrá technika. Jinak se může stát, že pokožka zůstane podrážděná a bolavá.
·        Nejčastěji se používá praktické holítko.
·        Je to nejrychlejší způsob, jak se zkrášlit.
opalování na jachtě
Nikdy ale nepoužívejte to, které už má za sebou oholenou tvář vašeho manžela nebo nohy vaší dcery.Je vždy zapotřebí jednorázové holítko použít opravdu jen jednou a pak ho vyměnit za nové. Jestliže potřebujete své tělo vylepšit v letním období, pak se doporučuje raději provést zákrok večer. Na upravené místo by totiž nemělo svítit pár hodin sluníčko. Podpaží je potřeba dobře umýt vlažnou vodou a poté ošetřit hydratačním krémem. Nebo si můžete pořídit speciální uklidňující gel, který se dá běžně zakoupit v drogerii. Při používání depilačního krému je zapotřebí přesně se držet návodu. Každý krém funguje trochu jiným způsobem. Výhodou této techniky je to, že si další chloupky dají na čas a jsou jemnější.

Pokračovat ve čtení

Zkuste to raději s odborníkem

by demaster.cz on / Ženy

Je to jako lavina, odevšad se na nás valí dokonalé postavy modelek, v televizních seriálech pobíhají po pláži vypracovaní herci, z obálek časopisů se usmívají spokojení štíhlí lidé. Jen nás trápí neustále překypující břicho, oplácaný zadek a tlustá stehna. Při pomyšlení na váhu se nám udělá sucho v krku. Vždy, když se blíží jaro, začínáme nabírat novou várku motivace a řekneme si, že letos už se na pláži nebo u bazénu nebudeme stydět a přikrývat ručníkem. No a jak to dopadne?

váha

Vyzkoušíme několik zaručeně účinných diet, koupíme si hromadu zázračných přípravků a krémů, budeme možná i cvičit, ale nakonec to končí opět neúspěchem a zahojíme si bolístky velkou tabulkou čokolády či lahví vína. A tak to může jít do nekonečna. Třeba ten správný návod opravdu je , ale může se stát, že jej sami nejsme schopni najít.
Ne nadarmo jdeme ke kadeřníkovi, když se chceme ostříhat, zuby si také netrháme doma sami a většinou si ani nešijeme boty či oblečení. Prostě je pro nás přirozené řešit to tak, že se svěříme odborníkovi a ten za nás nebo pro nás udělá, co potřebujeme a žádáme. Proč to tak není i v případě hubnutí? Jelikož se na nás odevšad valí zaručené rady a návody a v tomhle ohledu je nám trochu trapně přiznat si, že jsme v koncích, nebo dokonce, že jsme tlustí!!!

hlad

Člověk je tvor ješitný a nerad žádá o pomoc nebo je v pozici, kdy musí přiznat svou neschopnost, jenže pak toto hrdinství může dojít do fáze, kdy nám lékař v ordinaci řekne, že naše hladina cholesterolu, nebo cukru je přes normu, že náš tlak stoupá do závratných výšek a index BMI přehoupl nebezpečnou hranici. V této fázi už přestává legrace a je potřeba důsledně začít stav řešit. Aby to však nedošlo takto daleko, vezměme rozum a svou hrdost do hrsti a navštivme výživového poradce. Je to člověk vzdělaný, který nám sestaví jídelníček a odpovídající pohybovou aktivitu takzvaně na míru.

dieta

Změří naše hodnoty a zaměří se na to potřebné. Obecné diety mohou někomu vyhovovat, někomu však naopak uškodit. Pod dozorem odborníka, který nás jednou za čas zkontroluje a případně plán upraví, jak je třeba, se bude hubnout mnohem snáz a jistě i efektivněji.
Před samotným výběrem poradce je vhodné si zjistit reference, přeci jen, měl by to být člověk, který na nás pozitivně zapůsobí a bude nás hubnutí pod jeho vedením bavit.

Pokračovat ve čtení

Jak předejít nepříjemným bolestem

by demaster.cz on / Ženy

Křečové žíly – varixy– vznikají na povrchových žilách dolních končetin. Důvod jejich vzniku bývá dědičný. Poškozené vazivo v žilní stěně vede k jejímu rozšíření a k nedomykavosti žilních chlopní. Zpětný odtok krve zvyšuje tlak a vznikají otoky. Postižená končetina je ohrožena zánětem. V těžších případech dochází ke vzniku bércového vředu.

nohy

Při vzniku křečových žíl?


Křečové žíly – varixy– patří mezi civilizační nemoci. Jejich vznik, kromě dědičnosti, urychluje dlouhodobé stání, těžká fyzická práce. Pro ženy je rizikovým faktorem těhotenství, nadváha a vyšší věk. Ve věku 18 – 24 let je postižen varixy každý desátý člověk, ve věku 55 – 64 let už je to každý druhý člověk. Jak tedy pečovat o své nohy, když už se křečové žíly objevily? Varixy bez léčby nikdy nezmizí, jejich postupné zhoršování je nezvratné. Pomalu se zvětšují a z původně kosmetické vady se stává zatěžující onemocnění. Dobrým pomocníkem v raných stádiích onemocnění, který zmírní obtíže, je komprese postižené dolní končetiny elastickou punčochou.

hodně nohou

Ta sníží tlak v povrchových žilách a přinese úlevu. Důležitá je správná velikost – musí být pevné a vyvíjet tlak na celou nohu. Jinak nesplní svoji úlohu. Snažte se omezit dlouhé stání, prospěšná je chůze a to nejlepší, co můžete pro zdraví svých nohou udělat, je plavání. Při něm nedochází k zatěžování dolních končetin. Dále je vhodná gymnastika, při níž jsou nohy zvednuté do výše – svíčka, jízda na „kole“ na zádech. Z tělesných aktivit je vhodná cyklistika, běh či rychlá chůze. Cvičení lze nahradit i delší procházkou.

K stažení žíl unavených nohou napomůže jejich osprchování studenou vodou. Užíváním venofarmak – léků na přírodní bázi, podpoříte napětí cévních stěn a zvýšíte jejich pevnost. A předejte tak nepříjemným bolestem nohou a otokům. Několik typů, jak ulehčit nohám s křečovými žílaminajdete rovněž na
.

Pokračovat ve čtení

Blahoslavená Mlada

by demaster.cz on / Ženy

Boleslav I. byl bratrovrah. Zabil knížete Václava. Jinak byl ovšem poměrně schopný panovník. Měl dvě dcery, které se staly nástrojem jeho pokání. Starší Doubravka a mladší Mlada. Doubravku možná znáte prostřednictvím knihy O Doubravce české a Měškovi polském. Doubravce Poláci vděčí za to, že do Polska přivedla spolu s českými knížaty křesťanství. Mladší Mlada je laikům téměř neznámá a přitom její přínos je velmi zásadní.
 architektura kostela

Biskupství a první klášter

Mlada spolu se svým bratrem Kristiánem působila v bavorském klášteře.Poslal je tam její otec, aby mu vymodlila odpuštění. Bratr Mlady a dědic knížecího trůnu Boleslav II. Mladu ovšem povolal do Prahy. Boleslav II nechtěl, že jeho země byla církevně závislá na Řezenské diecézi. Protože mít vlastní diecézi znamená získat větší díl autonomie. Boleslav II. měl dobrý nápad, když do Říma k papeži Janovi XIII. poslal s žádostí o zřízení biskupství svou sestru Mladu. Vždyť se jednalo o ženu zbožnou, znalou latiny. Na svou dobu Mlada představovala nepochybně nápadný nadstandard. A což teprve v rodině, kdy otec zavraždil vlastního bratra a babička vlastní tchýni. Ovšem i v rodinách, které se k moci brodí krví, se objevují lidé jemného ducha.
 pražský hrad

První česká diplomatka

Jan XIII. vyslyšel prosbu a nejenže svolil se zřízením biskupství, kdy prvním biskupem se stal saský kněz Dětmar, který uměl česky a který byl mužem jemným, kultivovaným a vzdělaným a který velmi těžce nesl hrubou povahu tehdejšího českého lidu. Jan XII udělil také výsadu zřídit u Pražského hradu benediktýnský klášter pro ženy. Abatyší kláštera se měla stát, jak jinak, Mlada, která jako matka představená přijímá řeholní jméno Marie. Mlada se tedy stala v podstatě první českou diplomatkou. Je škoda, že se o ní ve školách děti ani mnoho nedoví. Tyto lidi bychom si rozhodně měli i po těch temných stoletích připomínat.
 

Pokračovat ve čtení

Správný salon krásy

by demaster.cz on / Ženy

Po dlouhých týdnech strávených v práci a doma, na druhé směně v domácnosti, okolo dětí, zvířat a v neposlední řadě manžela, si připadáte velmi unaveně a neatraktivně. Nevíte kudy kam. To se dá snadno změnit. Vyhraďte si pro sebe jeden víkend, který budete mít jen pro sebe, maximálně si můžete přizvat jako společnici nějakou vaši dobrou kamarádku. V klidu si sbalte, manžel i děti pár dní přežijí i bez Vás. A hurá na cestu.
blond kadeřník

Rezervace na wellnes hotýlku už na Vás čeká. Na nádherném a útulném pokoji si dopřejte odpočinek. Ale tím Váš ideální a dokonalý výlet nekončí. Čeká Vás i Vaši kamarádku mnoho příjemných věcí. K Vašemu víkendu patří pro začátek příjemná sauna pro ohřátí, vonná masáž celého těla, příjemná lehko stravitelná večeře, kterou pro Vás někdo jiný připraví, přinese až na stůl a zase po Vás uklidí. Následně si můžete příjemně posedět a popovídat s kamarádkou nad sklenkou sektu s jahodou. V noci se v klidu, pohodlně a nerušeně vyspíte, ráno se nasnídáte a dopřejete si Váš oblíbený bylinkový čaj.

Následně Vás čeká manikůra i pedikůra, další masáž, tentokrát bahenní, následovaná růžovou koupelí a pokračujete chutným obědem. Po obědě a odpolední kávičce se můžete příjemně projít venku na sluníčku a následně se svěřte do rukou odborníků a odbornic z řad stylistů, kosmetiček a kadeřnic.
wellness dekorace

Po takto krásně stráveném víkendu budete krásná, nejen pro svého manžela, ale hlavně pro sebe, budete odpočinutá a plná nové energie. Krásná ještě víc, než před odjezdem a jako bonus bude mít jistě Vaše rodina radost, že jste zpět. Už víte, kudy kam vede Vaše cesta.

Každá žena je dokonalá a zaslouží si tu nejlepší a nejkvalitnější péči pod sluncem. Zaslouží si nabít své baterky, aby mohla i nadále být tou dokonalou ženou, manažerkou, hospodyní i zaměstnankyní a matkou na plný úvazek. Opět záříte jako sluníčko plné energie. A právě to jste potřebovala.

Pokračovat ve čtení