Dobarvovat nebo odbarvovat?

by demaster.cz on / Ženy

Někoho to „postihne“ už třeba ve třiceti. Někdo nemá šedivé vlasy v padesáti. Většina žen ovšem v dnešní době nechce být šedivá ani v šedesáti. Tedy pokud není šeď zrovna trendy. Jak „stříbro“ ve vlasech citlivě „zamaskovat“? Hlavně nepanikařit a nezkoušet sami nějaké radikální barevné experimenty. Ona taková rychlá přeměna z hnědovlásky na platinovou blond nemusí každé „sednout“. A pokud máme šedivé odrosty na vlasech černých, můžeme počítat s tím, že dobarvování bude potřeba každých 14 dní. Co tedy můžeme dělat? Řešením jsou hned dvě základní strategie. Stačí si s „chladnou hlavou“ tu pravou pro nás vybrat!
dlouhé vlasy
 
Citlivě dobarvovat
Když dobarvujeme sami barvou z drogerie, většinou to dopadá tak, že na hlavě vyrábíme stále tmavší odstín. Z vlasů barvy kaštanu to časem „dopracováváme“ až na černou! V tmavých vlasech jsou pak odrosty samozřejmě vidět hodně brzy. Dalším problémem je, že hodně žen vypadá v tmavých odstínech vlasů zbytečně starší. Zostřují se rysy a prohlubují vrásky.
 
Kadeřničtí profesionálové doporučují postupovat tak, že používáme vždy odstín světlejší, než mají naše původní vlasy. Vzít to zkrátka „za opačný konec“ a spíše je postupně zesvětlovat. Pokud nechceme být úplná blondýna, dá se zvolit také prosvětlení jen pomocí světlejších proužků. Docílí se světlejšího nádechu, ale nejde o zesvětlení tak radikální, jako odbarvení „klasické“, v celé délce. Takový postup nám pomůže i k šetrnému zjištění, jestli jsou pro nás světlé vlasy dobrou volbou.
 melíry na alobalu
Citlivě odbarvovat
Ty z nás, kterým blond sedí a sluší jistě zůstanou u odbarvování. Musí ale počítat s tím, že při pravidelném odbarvování vlasů o několik tónů jsou vlasy dost zatěžovány a vysychají. Je potřeba o ně pečovat vhodnou regenerací!
 
Ať se rozhodneme dobarvovat či odbarvovat, je dobré svěřit se do rukou odborníků! Celkový dojem totiž hodně ovlivňuje nejen barva, ale také délka a střih účesu!

demaster.cz