Jak předejít nepříjemným bolestem

by demaster.cz on / Ženy

.Křečové žíly – varixy– vznikají na povrchových žilách dolních končetin. Důvod jejich vzniku bývá dědičný. Poškozené vazivo v žilní stěně vede k jejímu rozšíření a k nedomykavosti žilních chlopní. Zpětný odtok krve zvyšuje tlak a vznikají otoky. Postižená končetina je ohrožena zánětem. V těžších případech dochází ke vzniku bércového vředu.
 
nohy

Při vzniku křečových žíl?

 
Křečové žíly – varixy– patří mezi civilizační nemoci. Jejich vznik, kromě dědičnosti, urychluje dlouhodobé stání, těžká fyzická práce. Pro ženy je rizikovým faktorem těhotenství, nadváha a vyšší věk. Ve věku 18 – 24 let je postižen varixy každý desátý člověk, ve věku 55 – 64 let už je to každý druhý člověk. Jak tedy pečovat o své nohy, když už se křečové žíly objevily? Varixy bez léčby nikdy nezmizí, jejich postupné zhoršování je nezvratné. Pomalu se zvětšují a z původně kosmetické vady se stává zatěžující onemocnění. Dobrým pomocníkem v raných stádiích onemocnění, který zmírní obtíže, je komprese postižené dolní končetiny elastickou punčochou.

hodně nohou

.

Ta sníží tlak v povrchových žilách a přinese úlevu. Důležitá je správná velikost – musí být pevné a vyvíjet tlak na celou nohu. Jinak nesplní svoji úlohu. Snažte se omezit dlouhé stání, prospěšná je chůze a to nejlepší, co můžete pro zdraví svých nohou udělat, je plavání. Při něm nedochází k zatěžování dolních končetin. Dále je vhodná gymnastika, při níž jsou nohy zvednuté do výše – svíčka, jízda na „kole“ na zádech. Z tělesných aktivit je vhodná cyklistika, běh či rychlá chůze. Cvičení lze nahradit i delší procházkou.

K stažení žíl unavených nohou napomůže jejich osprchování studenou vodou. Užíváním venofarmak – léků na přírodní bázi, podpoříte napětí cévních stěn a zvýšíte jejich pevnost. A předejte tak nepříjemným bolestem nohou a otokům. Několik typů, jak ulehčit nohám s křečovými žílaminajdete rovněž na
https://www.peliskarna.cz/nekolik-tipu-jak-ulehcit-noham-s-krecovymi-zilami/.

Jak předejít nepříjemným bolestem
3.2 (64%)5
.

demaster.cz