Rubrika: Móda

Móda všude, kam se podíváte

by demaster.cz on / Móda

Pojďme se podívat na slovo móda, na jeho význam. Co vás asi první napadne? Jde o způsob oblékání? Také, ale to zdaleka není vše. Móda je ve volném překladu něco jako způsob nebo pravidlo, jak se v aktuální době něco dělá, nosí, používá. Zásadním prvkem módy je fakt, že se nejedná o ustálené pravidlo platící na věky věků. Naopak. Když je něco módní, jde vždy o současnou dobu. To, co platí teď, neplatilo včera a nebude platit zítra.
pásek na riflích
A nenechte se mýlit. I vy se řídíte módními trendy. Nějakým způsobem se oblékáte, zařizujete své bydlení nebo zkrášlujete svojí zahradu. To vše čerpáte z aktuálních módních trendů.  Když se někdy najde člověk nebo skupina lidí, kteří absolutně ignorují současná pravidla například v oblasti účesů nebo oblékání, určitě si jich všimnete na první pohled. Jak se módě a módních trendech dozvíme, je celkem jasné. Masmédia nesou velký podíl na jejich šíření, spolu s celebritami, které vídáme v reklamách.
hudebník rockstar

Kde nás móda ovlivňuje

1.       Oblékání, doplňky patří jistě k základním odvětvím, kde móda hraje prim. Každý má svůj styl a preference, podle kterých se řídíme. I tak je ale náš vkus velmi ovlivněn právě aktuálními trendy.
2.       Umění je dalším jasným odvětvím, které je silně spjato s módou. Ať už jde o kubismus, surrealismus a další směry.
3.       Architektura, bydlení vždy pracují s módou a novými technologiemi v oblasti stavebnictví.
4.       Způsoby stravování v posledních letech nabývají na důležitosti a je známou pravdou, že se objevují nové a nové trendy. Ačkoliv někteří mohou namítnout, že způsob stravování nepodléhá módě, připomeňme například vegetariánství, veganství, stravování pouze pokrmy v bio kvalitě.
5.       I jiné oblasti podléhají módnímu diktátu. Za zmínku jistě stojí třeba sport, cestování a další způsoby volnočasových aktivit. Dále různé výrobky od automobilů až k elektronice.

Pokračovat ve čtení

Konečně svoboda pro tělo i ducha

by demaster.cz on / Móda

Už jste se někdy zamyslely, vážené dámy, nad tím, jak se některé oblečení mění? Asi ano, která žena nesleduje nejnovější trendy v oblékání. Já mám ale na mysli jeden druh oblečení. Jsou to letní šaty. Ty vlastně tak starou historii nemají.
–         Na přelomu devatenáctého a dvacátého století tento pojem asi ani neexistoval.
–         Dámy chodily stále stejně oblékané, jen v zimě něco přidaly a v létě ubraly.
–         Jinak byly sešněrované do korzetů a na něm měly navrstvené množství sukní a spodniček.
vzorky na tkaninách
Když si představím letní třicetistupňové horko, tak se divím, že na ulici rovnou nepopadaly.A to i přesto, že se chránily slunečníkem.

Válka dala ženám kalhoty

Jak radostně asi uvítaly dívky dvacátá léta, která jim přinesla letní šaty. Ale muselo se na to jít pomalu. Aby ty starší dámy, věku korzetového, nebyly uraženy. Korzety tedy zmizely a kilometry látky nahradily jednoduché šaty na ramínka. To, v čem se ještě nechvátalo, bylo zkracování délky. Když koukala půlka lýtka, bylo to až až. Zkracování přišlo postupně z Paříže a naše dívky se rády podřídily. Vždyť jsou emancipované. Mají právo volit, mohou si samy vydělávat. Už nemusejí muže poslouchat. Bohužel, přinesl trend strohých šatů i jeden vedlejší produkt.
o   Jelikož takové šaty více odhalují, chtějí být ženy co nejštíhlejší.
o   Přicházejí ke slovu drastické diety.
květiny na rukou
Válka poznamená asi každé lidské konání.A většinou ne právě tím nejlepším způsobem. Těžko říci, jestli v oblasti módy letních šatů uškodila. Jen je na nich vidět, že se muselo šetřit naprosto se vším. Tím nechci samozřejmě říci, že se vyráběly miniaturní šaty. Jen si asi šaty nemohla dovolit každá žena. Vše bylo na příděl a ženy se začínají oblékat do praktičtějších kalhot. Několik let po válce oděvní průmysl opět nabízí dívkám návrat k jejich půvabům. Letní šaty mají květinové vzory a mají tvar písmene A. Dívka v nich měla vosí pas a široké boky.

Pokračovat ve čtení

Plánujete letos svatbu? A víte, jaké šaty budou v kurzu?

by demaster.cz on / Móda

Plánujete letošní rok konečně svatbu a nevíte, jaké šaty na takovou slavnostní příležitost zvolit? Co se inspirovat třeba aktuálními trendy, které vám přesně poradí, jaké šaty na váš velký den obléknout. 
                        
·         Romantika stále převládá
Dobrá zpráva pro všechny romantičky. Letos, jako každý rok, budou v kurzu dlouhé nabírané sukně, výšivky, krajky nebo i dlouhé zdobné závoje. Co se týče barvy, tak pokud vsadíte na klasiku, rozhodně nic nezkazíte. Do vlasů si nechte zaplést věneček z opravdových květin a rázem z vás bude ta nejkrásnější nevěsta pod sluncem.
 nevěsta u topení
·         Sukně nebo šaty?
Místo klasické vlečky se letos na scénu dostane sukně, která napůl překrývá spodní vrstvu, kdy se může jednat o dlouhé, ale i krátké šaty. Pokud sleduje nejnovější módní trendy, tak vám tento rozhodně nesmí ujít.
 
·         Stupňovitá sukně
Která nevěsta by nesnila o pohádkových šatech s obří nabíranou sukní? Pokud patříte i vy mezi její příznivkyně, tak vás jistě potěší, že je opět v módě. Tento rok totiž ovládnou módní salony hlavně nabírané kaskádové sukně společně a nabíranými volány.
 
·         Korzety
Sníte o dokonalém dekoltu, který vám spolehlivě vykouzlí právě korzet? Pak se mějte na pozoru, protože korzety jsou opět v módě. Slušet bude útlejším nevěstám s kombinacím se střídmým líčením a jemnými doplňky. Nikde totiž nesmí nic přebývat nebo přetékat.
 
·         Květové ornamenty
Květové ornamenty jsou v kurzu i letos. Většinou jsou v kombinaci s něžnou krajkou a vyšité květy jsou pouze na partiích, které mají zůstat ostatním skryty.
 broskvové šaty
·         Mašle
I ozdobné mašle si našly cestu do svatební módy. Jejím cílem je podtrhnout ženské křivky a zároveň nevinnost nevěsty. Na šaty se většinou umísťuje do pasu, kde ho opticky zúží.
 
·         Barva
Pokud přemýšlíte, jakou barvu zvolit, určitě nešlápnete vedle, pokud vsadíte na klasiku v podobě bílé nebo krémové barvy. Pokud chcete být o něco odvážnější, nebojte se zvolit šaty v růžových nebo červených odstínech, které jsou letos obzvlášť v kurzu.
 

Pokračovat ve čtení