Móda všude, kam se podíváte

by demaster.cz on / Móda

.

Pojďme se podívat na slovo móda, na jeho význam. Co vás asi první napadne? Jde o způsob oblékání? Také, ale to zdaleka není vše. Móda je ve volném překladu něco jako způsob nebo pravidlo, jak se v aktuální době něco dělá, nosí, používá. Zásadním prvkem módy je fakt, že se nejedná o ustálené pravidlo platící na věky věků. Naopak. Když je něco módní, jde vždy o současnou dobu. To, co platí teď, neplatilo včera a nebude platit zítra.
pásek na riflích
A nenechte se mýlit. I vy se řídíte módními trendy. Nějakým způsobem se oblékáte, zařizujete své bydlení nebo zkrášlujete svojí zahradu. To vše čerpáte z aktuálních módních trendů.  Když se někdy najde člověk nebo skupina lidí, kteří absolutně ignorují současná pravidla například v oblasti účesů nebo oblékání, určitě si jich všimnete na první pohled. Jak se módě a módních trendech dozvíme, je celkem jasné. Masmédia nesou velký podíl na jejich šíření, spolu s celebritami, které vídáme v reklamách.
hudebník rockstar

.

Kde nás móda ovlivňuje

1.       Oblékání, doplňky patří jistě k základním odvětvím, kde móda hraje prim. Každý má svůj styl a preference, podle kterých se řídíme. I tak je ale náš vkus velmi ovlivněn právě aktuálními trendy.
2.       Umění je dalším jasným odvětvím, které je silně spjato s módou. Ať už jde o kubismus, surrealismus a další směry.
3.       Architektura, bydlení vždy pracují s módou a novými technologiemi v oblasti stavebnictví.
4.       Způsoby stravování v posledních letech nabývají na důležitosti a je známou pravdou, že se objevují nové a nové trendy. Ačkoliv někteří mohou namítnout, že způsob stravování nepodléhá módě, připomeňme například vegetariánství, veganství, stravování pouze pokrmy v bio kvalitě.
5.       I jiné oblasti podléhají módnímu diktátu. Za zmínku jistě stojí třeba sport, cestování a další způsoby volnočasových aktivit. Dále různé výrobky od automobilů až k elektronice.

Móda všude, kam se podíváte
4.5 (90%)4
.

demaster.cz