Konečně svoboda pro tělo i ducha

by demaster.cz on / Móda

.

Už jste se někdy zamyslely, vážené dámy, nad tím, jak se některé oblečení mění? Asi ano, která žena nesleduje nejnovější trendy v oblékání. Já mám ale na mysli jeden druh oblečení. Jsou to letní šaty. Ty vlastně tak starou historii nemají.
–         Na přelomu devatenáctého a dvacátého století tento pojem asi ani neexistoval.
–         Dámy chodily stále stejně oblékané, jen v zimě něco přidaly a v létě ubraly.
–         Jinak byly sešněrované do korzetů a na něm měly navrstvené množství sukní a spodniček.
vzorky na tkaninách
Když si představím letní třicetistupňové horko, tak se divím, že na ulici rovnou nepopadaly.A to i přesto, že se chránily slunečníkem.

.

Válka dala ženám kalhoty

Jak radostně asi uvítaly dívky dvacátá léta, která jim přinesla letní šaty. Ale muselo se na to jít pomalu. Aby ty starší dámy, věku korzetového, nebyly uraženy. Korzety tedy zmizely a kilometry látky nahradily jednoduché šaty na ramínka. To, v čem se ještě nechvátalo, bylo zkracování délky. Když koukala půlka lýtka, bylo to až až. Zkracování přišlo postupně z Paříže a naše dívky se rády podřídily. Vždyť jsou emancipované. Mají právo volit, mohou si samy vydělávat. Už nemusejí muže poslouchat. Bohužel, přinesl trend strohých šatů i jeden vedlejší produkt.
o   Jelikož takové šaty více odhalují, chtějí být ženy co nejštíhlejší.
o   Přicházejí ke slovu drastické diety.
květiny na rukou
Válka poznamená asi každé lidské konání.A většinou ne právě tím nejlepším způsobem. Těžko říci, jestli v oblasti módy letních šatů uškodila. Jen je na nich vidět, že se muselo šetřit naprosto se vším. Tím nechci samozřejmě říci, že se vyráběly miniaturní šaty. Jen si asi šaty nemohla dovolit každá žena. Vše bylo na příděl a ženy se začínají oblékat do praktičtějších kalhot. Několik let po válce oděvní průmysl opět nabízí dívkám návrat k jejich půvabům. Letní šaty mají květinové vzory a mají tvar písmene A. Dívka v nich měla vosí pas a široké boky.

Konečně svoboda pro tělo i ducha
3 (60%)5
.

demaster.cz