Staré pozlátkové časy

by demaster.cz on / Finance

style=“text-align:justify; ; margin:0cm 0cm 8pt“>Ukázkovým příkladem toho, jak se dá vládnout lidem metodou cukru a biče, byla minulá vláda. Tedy samozřejmě nejen minulá vláda, protože obdobné máslo na hlavě měly i mnohé vlády jiné, ale tato to zatím to táhla k největší dokonalosti. K dokonalosti naprosté nedokonalosti.

Lidem se tu zavládlo hlavně metodou biče. Byla tu koronavirová pandemie, která určitě nějaké ty změny a tedy i zásahy shůry vyžadovala, ale zmíněná vláda postupovala snad už od první chvíle tak, jako by byl český národ nesvéprávný. A v zásadě jenom přikazovala a zakazovala. Čímž mimo jiné připravila mnohé z lidí i o jejich příjmy a existenci.

jeden dolar

Jenže to by se nelíbilo. Stačilo přece, jak byl náš lid rozezlen, když vládní politici vodu kázali a víno pili, když se svými zákazy sami neřídili. A kdyby ještě lidu chyběly chléb a hry… Her se moc nenabídlo, nepočítáme-li škatule, hýbejte se na ministerstvu zdravotnictví, ale peníze dostal každý. Sice jen almužnu, ale na existenci těch, kdo byli zbaveni možnosti se uživit, to mělo stačit. Aby se dotyčným ucpala ústa.

Pak se přidávalo penzistům, a to nad rámec povinností a k tomu i jednorázově, na své si přišli se zvýšenými platy státní zaměstnanci… To se to rozdávalo, když to bylo na dluh! A to se to bralo, když za to po lidech nikdo nic nechtěl! Kromě toho, aby drželi ústa a krok.

A dnes? Máme tu jinou vládu. Tu, která zdědila po vládě ANO jen státní kasu plnou oněch dluhů. Pak se k tomu přidala situace na Ukrajině, přetrvávající problémy v dopravě, nedostatek způsobený dřívějšími výpadky ve výrobě, vyšší poptávka po skončení neoblíbených protipandemických opatření a blokáda Ruska.

pár centů

A naši lidi? Ochotně zapomněli na to, co stálo ve většině případů za našimi problémy. A nadávají na současnou úspornější vládu, protože tolik nerozdává. Mají ji za hamižnou, nelidskou. Protože za jistého pana premiéra prý bylo líp. A bylo. Protože on a jeho vláda dělali dluhy a kašlali na budoucnost, která teď nadešla. Kdežto dnešní vláda nechce tolik rozdávat, když ani nezůstalo nic, co by se rozdávat dalo.

Ale co je lidem po státu? Americká hypotéka tu přece nabízí peníze všem, tak proč ne stát?

Jak málo lidí si je jenom dnes ochotno připustit upřímnou odpověď! Že u té nebankovní hypotéky je kde brát a poskytuje se jenom těm, kdo se za ni zaručí a splatí ji. Kdežto to, co chtějí naši lidé tak často od státu, je nesmysl. Protože stát nemá kde brát a není tu mnoho těch z nás, kdo by byli připraveni dobrovolně splácet to, čím si je minulá vláda hýčkala. Na dluh, který se taky bude muset splatit.

demaster.cz