Každou půjčku si dobře spočítejte!

by demaster.cz on / Finance

Když si člověk bere půjčku, tak by si měl vždy spočítat, na kolik ho takový úvěr vyjde. Vzít si úvěr, aniž byste věděli, kolik vás to celé bude stát, je finanční sebevražda.
Na první pohled to může vypadat tak, že úvěry od tradičních – bankovních společností jsou bezpečné a výhodné, a ty od nováčků na trhu – od společností nebankovních, jsou riskantní a nebezpečné. Nicméně není to pravda, takto už to na trhu dávno nefunguje, a od doby, kdy vešel v platnost zákon o spotřebitelských úvěrech už vůbec ne. Dnes platí, že když si chcete dobře vybrat, tak musíte počítat – jedině to vám dá jistotu, že se nespálíte.účty pod lupou, kalkulačka

Vybíráte úvěr? Jedině s kalkulačkou v ruce!

Při výběru té správné půjčky je naprosto nezbytné počítat. Jestliže úvěr právě vybíráte, vezměte si do ruky kalkulačku. A pokud nepatříte k těm, jejichž silnou stránkou je matematika a nevíte, na co se zaměřit, pak využijte šikovné pomocníky, kteří jsou volně dostupní na internetu. K těm patří například kalkulačka americké hypotéky od Americká nebankovní hypotéka, s jejíž pomocí snadno a rychle porovnáte všechny důležité parametry vámi vybraných úvěrů.symbol dolaru, černá barva

Nedejte na první dojem

Říká se, že první dojem je důležitý, ovšem u půjčky nic takového neplatí. Obchodníci se samozřejmě snaží přilákat vaši pozornost tím, že vás upoutají lákavou nabídkou – pes bývá zakopán v tom, že to, co vám na jedné straně sleví, vám na jiném konci přidají.
Většina lidí se při výběru úvěru řídí výší úrokové míry. Jenže to, že budete mít nízké úroky, ještě zdaleka neznamená, že půjčka bude celkově výhodná. Dejte si pozor na různé skryté poplatky, kterým se nevyhnete, stejně tak jako sankcím při příliš přísně nastavených podmínkách smlouvy.
Jestliže hledáte půjčku, která bude opravdu výhodná, měli byste se zaměřit na celkovou částku, kterou za celou dobu splácení půjčky zaplatíte. Porovnání výdajů za celou dobu splatnosti je nejlepším srovnáním.

demaster.cz