Cesta k hezkému chrupu

by demaster.cz on / Internet

Pokud si člověk čistí zuby pravidelně a pořádně, má naději si uchovat chrup ve velmi dobrém stavu. K tomu ovšem patří pravidelné prohlídky u zubního lékaře, potažmo dentisty. Tyto návštěvy zabraňují rozšíření zubního kazu. A jsou skvělou prevencí.

Zubař Roudnice nad Labem by nám jistě mohl povyprávět a hodně barvitě vylíčit, jak to dopadne, zanedbal-li člověk pravidelnou údržbu svých zubů. Jeho líčení by jistě bylo velmi poučné. A dokonce by možná přinutilo další lidi k tomu, aby svému chrupu věnovali náležitou pozornost. Protože bez ní to prostě nejde. Ústní dutina bez ní chátrá a dostává se do stavu podobného notovému zápisu pro buben. A to není moc hezký pohled, což zajisté uznáte.

detail kartáčku

Přináší to i jiné potíže. Zuby odcházejí postupně, tedy ne najednou, ale po částečkách se odštipují, čímž vznikají skutečně ostré hrany. Takže věčně rozseklý jazyk je naprosto běžný jev. Při kousání potravy pak dochází k dalším řezným ranám, které se velmi špatně hojí, což je dáno neustále vlhkou ústní dutinou.

Pokud si tedy tyto potíže nemíníte sami přivodit, doporučuje se právě proto časté použití kartáčku na zuby, včetně dentální nitě a popřípadě dalších pomůcek. Nu a samozřejmě ona návštěva dentisty. Ten z Roudnice nad Labem se vám bude snažit pomoci, jak jen to půjde. Nepomůže přímo vašemu strachu, ale to nedokáže žádný zubař na světě. Tento se však bude alespoň všelijak snažit, aby byla vaše návštěva u něj co nejméně traumatizující a abyste příště přišli již naprosto bez obav. A abyste také chodili naprosto pravidelně, protože tím snižujete riziko nějakého složitějšího zákroku. Například extrakce, nebo jiného.

hezký chru

Počítejte také s tím, že budete odeslán k zubnímu hygienikovi, kde se dozvíte spoustu podrobností, které jste zajisté dosud nevěděli. Budou to pro vás novinky a nebude jich málo.

Pro vás z toho plyne to, že budete spokojeni sami se sebou nad tím, že jste pro své zuby udělali, co jste mohli.

demaster.cz