Profesionální chůva

by demaster.cz on / Podnikání

.

V současné době klesá nezaměstnanost. Což je určitě dobrá zpráva. Přesto jsou určité skupiny lidí, které mají velké problémy najít si zaměstnání. Samozřejmě již tradičně ohroženou skupinou představují lidé nad 50 let. Existuje celá řada projektů, které mají podpořit zaměstnávání lidí po padesátce, ale situace se mění jen velmi pomalu. Co se týče žen, existuje jedno velmi užitečné řešení. Totiž profesionální chůva.
čtyři děti
Stát se profesionální chůvou může být cesta. Především profesionální chůva musí absolvovat povinné vzdělávání, které může ovšem uhradit Úřad práce. Kurzy profesionální chůvy se uskutečňují již řady let. Vyškolená profesionální chůva pak může:
·         Působit v mateřské školce nebo dětské skupině,kde může pomáhat odbornému pedagogickému personálu. Může pracovat třeba na Dohodu o provedené činnosti
·         Může si zřídit svou vlastní dětskou skupinu.Zde nejsou tak přísná pravidla jako při zřizování školky. Je ovšem nutné sehnat si vhodné prostory. Ideální je, když má například taková paní rodinný dům, kde část domu může upravit pro potřeby dětí. Rovněž i vlastní zahrada může nabízet dětem ideální možnosti. Zde je nutné vyřídit si živnostenské oprávnění.
·         Pracovat jako profesionální chůva v domácnostech klientů.I v tomto případě je nutné vyřídit si živnostenské oprávnění.
 rozcuchané děti

.

Starší mají přednost

Co se týče profesionálních chův, rodiny mají primárně zájem především o ty, které mají nad 50 let. Jednak mají zkušenosti s výchovou svých vlastních dětí a jednak tak trochu fungují jako babičky. Současné babičky jsou totiž jiné než ty v minulosti. Obvykle jsou ještě zaměstnané a celá řada babiček se hlavně necítí jako babičky a proto velmi často nenabízí dětem to pravé babičkovské. Velmi často se nejedná jen o profesionální chůvu, zaměstnavatelé mají zájem třeba i o práci v domácnostech, nad rámec péče o děti. Samozřejmě je zde rozhodně nutné to vymezit ve smluvních podmínkách, abyste se nenechali ošidit na penězích.

Profesionální chůva
4.7 (93.33%)3
.

demaster.cz