Výběr terénního kočárku

by demaster.cz on / Zboží

Výběr vhodného kočárku je velmi náročným úkolem. Kočárků je na trhu hodně. Je spousty výrobců a různých stylů kočárků. A pokud vybíráte svůj první kočárek, tak je nejdříve potřeba se zorientovat v nabídce. Podívat se do různých obchodů a udělat si představu, jaké kočárky jsou vlastně v nabídce. Také si aspoň uděláte představu, které se vám líbí, jaký styl kočárku by vyhovoval právě vám. Je dobré, když byste měli i možnost kočárek vidět naživo. Zkusit si s ním manipulovat, skládat ho, vidět i barvu naživo, velikost korbičky i jak se vám s ním řídí a zda vidíte přes střechu kočárku, což je velmi důležité u menších žen.

žena s kočárkem

Když už budete mít nějakou představu o nabízených kočárcích, tak dále je třeba si stanovit, které požadavky od kočárku budete chtít. Třeba z jakého materiálu by měl být, jakou barvu, styl, velikost, váhu kočárku a zda má být elegantní či sportovní. Protože pokud jste sportovně založená rodina nebo pokud víte, že kočárek budete hodně využívat i do terénu, na nezpevněné cesty, tak víte, že pro vás bude určitě vhodnější terénní sportovní kočárek. Ten je vyroben tak, že zvládne i náročnější terén, bývá lépe odpružen a miminku tak v něm bude příjemně i při vrkotavější cestě. Také se s ním dobře manipuluje i v terénu. Má většinou i nafukovací kola a celkově je konstruovaný tak, aby zvládl váš životní styl. Nemusíte se tak bát ho vzít do lesa, na výlety, na polní cesty apod. Se sportovním kočárkem se vám pak i lépe bude zvládat terén v horách či při sněhu a bahně.

terénní kočárek

U kočárku myslete i na jeho velikost, zda se vám totiž vejde do kufru. Je lepší koupit kočárek podle velikosti kufru než kupovat auto podle kočárku. A opravdu je tomu tak, že někdy lidé na to nemyslí a pak zjistí, že se jim kočárek, co objednali, nakonec do auta nevešel a tak se jim ztížilo cestování a kvůli tomu museli kočárek vyměnit. Důležitá je i váha kočárku. A to hlavně pokud víte, že s kočárkem budete hodně cestovat i MHD či ho často skládat a přenášet. Lehčí kočárek samozřejmě bude pak i lépe manipulovatelný a do kopce s větším dítětem pak oceníte to, že je kočárek odlehčený. I sportovní kočárek může být velmi lehký a přesto odolný a pevný.

demaster.cz