Jídlo jako prevence proti onemocnění prostaty

by demaster.cz on / Zboží

Zdravé stravování, a zdravý životní styl mohou být pro nás prevencí pro mnoho různých onemocnění. To platí i pro onemocnění prostaty. Onemocněním prostaty trpí na celém světě několik milionů mužů. Jedná se bohužel o častý problém těch, kteří pokročili do středního věku. Zejména tedy v tomto období byste se měli zaměřit na prevenci, která mimo jiné zahrnuje i zdravý jídelníček.

Často se stává, že můžu v podstatě jen svou prostatu ignorují, a vezmou ji na vědomí pouze tehdy, když s ní začnou mít nějaké problémy. V tom případě už ale je na nějakou prevenci už pozdě, a je nutné se zaměřit na léčbu. Ta může být často dlouhá a nepříjemná. Proto je daleko lepší problémům s prostatou předcházet.

ovoce zelenina

Čím větší náš věk je, tím více se odlišují potřeby našeho těla od toho, jaké mělo třeba v době, když jsme dospívali. Je to naprosto přirozené. Proto se ve věku po čtyřicítce, zaměřte na to, aby mělo vaše tělo dostatek antioxidantů. Ty najdete především v čerstvém ovoci a zelenině. Rovněž se taky zaměřte na dostatečný příjem vlákniny, která je důležitá i třeba proti prevenci onemocnění střev. Vlákninu najdete v celozrnném pečivu, o ovesných vločkách a opět v čerstvém ovoci a zelenině.

uzeniny

Jaké jsou tedy potraviny nevhodné prostatě? Pokud si chcete udržet vaši prostatu dlouho zdravou a bez problémů, určitě se vyhýbejte červenému masu. Červené maso je například hovězí nebo zvěřina. Dejte přednost libovému masu, drůbežímu, nebo ryba. Ještě horší variantou je zpracované maso, což jsou například párky, klobásy nebo nekvalitní salámy. Rovněž se vyhýbejte tučným mléčným výrobkům a dejte přednost těm polotučným či nízkotučným. Vyhýbejte se také alkoholu, zejména tomu tvrdému. Místo těchto potravin zařaďte do svého jídelníčku ovoce, zeleninu, luštěniny, sóju, ryby a nezapomínejte na kvalitní pitný režim.

demaster.cz