Hlavně vidět ven

by demaster.cz on / Auto moto

.

Čisté, především to čelní, sklo na autě je základ bezpečné jízdy každého řidiče. Lidé to mnohdy podceňují. Ale nejedno špinavé okno zapříčinilo vážnou nehodu. Nejde vždy jen o špínu. Skla mohou být i zamlžená nebo jsou neprůhledná za silného deště. Hlavně po ránu a v zimním období nás trápí odpařování vody a následná mlha.
zrcátko v dešti
Jak na čistá skla za sucha i za deště?
·         Auto pravidelně myjte. Nemusíte po každém dešti a delší cestě do myčky, ale vozidlo aspoň čas od času ostříkejte. Zbavíte jej štěrku, prachu, hmyzu, listí a jiných nečistot.
·         Používejte speciální kosmetiku. Jarová voda opravdu nestačí ke kvalitní péči o vašeho miláčka.
·         Opatrujte vůz z venku i uvnitř. Na to je často zapomínáno. Člověk nechá omýt auto v myčce, ale nevysaje, nevyhodí odpadky a neočistí skla a plasty v interiéru. To je na půl udělaná práce.
·         Předcházejte velkému znečištění. Dnes lze minimalizovat nános špíny.
·         V zimě si řádně oklepte boty, oprašte oblečení a celkově se snažte dovnitř auta dostat minimum vody a sněhu.
·         Výborným pomocníkem k ošetření skel je nanotechnologie.
zmrzlé auto
Konkrétně nanostěrače. Nejen že usnadní výhled z okna při silném dešti, ale znemožňuje vytvoření velké námrazy a zvyšuje životnost stěračů. No a plus je i nelepivost hmyzu na sklo.
·         Nemusíte být odborník, abyste si nanesli speciální přípravky na vaše auto. Ať už je to nanostěrač nebo kosmetika zabraňující mlžení oken.
·         Vždy mějte po ruce hadřík či kapesník k setření čehokoliv odkudkoliv. Dnes existují speciální utěrky na mlhu či mastnotu v autě.
·         V autě nikdy nekuřte. Jednak si snižujete svou pozornost řidiče a také si mastíte sedadla a celý interiér včetně skel a přístrojovky.
·         Nezapomínejte na dveře a jejich těsnění.
·         Vašimi kamarády jsou nyní klimatizace a sáčky pohlcující vlhkost. Buď si je kupte nebo skladujte ty pytlíčky co dostanete u nových bot.
·         Své auto milujte a starejte se o něj.

Hlavně vidět ven
4.5 (90%)4
.

demaster.cz