Odvezte si to sami

by demaster.cz on / Auto moto

Jestli potřebujeme jednou za rok převézt vánoční stromek, požádáme známé nebo si jej necháme dopravit. V případě, že parkujeme i své auto před panelákem a nevlastníme garáž, nezbývá nám nic jiného, než si raději vozík půjčovat. Pokud místo, kam zaparkovat vozík, máme a máme-li v plánu převážet rozměrné věci častěji, vyplatí se pořídit sizávěsný vozík za auto.
auto a přívěs
Nutností je závěsné mít tažné zařízení na autě, které musí být zapsáno v technickém průkazu. Vybrat si můžeme pevné, které je připevněno nastálo nebo odnímatelné, které používáme jen s přívěsem a jinak jej musíme schovávat. Nenarušuje tak vzhled vozidla během provozu bez vozíku a při případném naražení jiného auta do zadní části našeho auta, nezpůsobíme tak velkou škodu.
přívěs za vozidlo
Podle toho, co plánujeme vozíkem převážet, volíme přívěs
·         brzděný– pro přepravu těžkého materiálu
·         nebrzděný – pro přepravu lehčího materiálu
Bude nás zajímat:
·         celková hmotnost přívěsu – údaj, který je uvedený v technickém průkazu
·         zpracování a materiál,ze kterého je přívěs vyroben = životnost přívěsu.
·         jednonápravové nebodvounápravové nákladní přívěsné vozíky
·         rozměry ložné plochy
·         nosnost
·         typ provedení a doplňky
·         nejvyšší povolená rychlostpři jízdě na silnici
Mezi nejnovější typy patří progresivní lehké hliníkové přívěsy Alux, na které můžeme hodně naložit. Tato řada byla testovaná při plném zatížení i v těžkých podmínkách, je variabilní, originální s čistým dizajnem a zpracováním. Přívěsy mají nízkou váhu a vysokou tuhost, v neposlední řadě i nízkou cenu.
Životnost přívěsu závisí na jeho kvalitě.
tažné zařízení
Pomocníka na stavbu asi nebudeme kupovat v hobby marketu, ale raději si připlatíme a koupíme jej ve specializovaném obchodě. Zaměříme se na jeho konstrukci, spoje bočnic, podlahový materiál, podvozkový rám a celkové konstrukční řešení. Dobře vybraný přívěsný vozík nám déle vydrží a svým praktickým využitím ušetří náklady na dopravu čehokoliv.
 

demaster.cz