Rallye Dakar letos po čtyřicáté

by demaster.cz on / Auto moto

.

Závod, který není vůbec jednoduchý. Motocykly a off-roady s posádkami z celého světa se každoročně vydávají na putování terénem, který je velmi obtížný. Písečné duny, bláto, skály, travnaté plochy a do toho nástrahy počasí. Profesionálové i amatéři, kteří se přihlásí, musí být kromě soutěžního ducha, řidičských dovedností a odhodlání, vyzbrojeni i dostatečnou psychickou a fyzickou odolností.
dakar pilot
Poprvé se Dakarská rallye jela v roce 1979. Závod vedl z Paříže do Dakaru, kdy se také nazýval Rallye Paříž – Dakar. Počátek cesty s v průběhu let měnil, až Francii nadobro opustil. Od roku 2009 se jezdí závod na území Jižní Ameriky, pro letošní rok jsou to v destinace Lima – La Paz – Cordóba.
Pro letošní rok jedou soutěžní posádky v automobilech, na motocyklech a čtyřkolkách a v kamionech. Start závodu byl datován 6. ledna a v cíli jsou všichni úspěšní účastníci netrpělivě očekáváni 20. ledna.
Čtrnácti etapový závod zahrnuje polovinu úseků, které se pojedou pouze v dunách. Potýkat se s nástrahami trati musí 337 posádek z 54 zemí světa.
jízda na poušti
Česká výprava
Česká republika v letošním ročníku vyslala do závodu šestnáct jezdců. Tři posádky obsadily automobilovou kategorii. V kamionech se na cestu vydalo celkem sedm posádek, z nichž největší naděje na úspěch jsou vkládány do posádky pod vedením Aleše Lopraise. Čtyřkolky mají zastoupení celkem čtyřikrát a motocyklů se do závodu pod českou vlajkou vydalo celkem osm. Raritou v českém týmu jsou také dvě ženy, jedna za řídítky motocyklu, druhá na čtyřkolce. Před jejich odvahou nelze jinak, než smeknout.
Ať už klání, které netrpělivě sledují nejen fanoušci motosportu, ale také miliony diváků z celého světa, dopadne pro české zástupce jakkoliv, jedno je jisté. O napínavé zážitky a skvělou podívanou jistě nebude nouze. Nezbývá, než popřát všem závodníkům klidný průběh cesty, pevné nervy a ať se všichni ve zdraví v cíli setkají.

Rallye Dakar letos po čtyřicáté
3.8 (76.67%)6
.

demaster.cz