Nejlepší diety, které vás dostanou do formy

by demaster.cz on / Zboží

Diety spoustu z nás provází opravdu po celý život. S dietou se setkala většina populace, ať už s tou redukční, nebo opačnou. Málokdo je totiž spokojený se svým tělem a tak se snažíme opakovaně zhubnout, nebo naopak přibrat. Jaké redukční diety jsou opravdu dobré a fungují?

zeleninová polévka

Tak v první řadě si uvědomte, že dieta může fungovat pouze v případě, že obsahuje méně kalorií, než váš běžný denní příjem. Nevěřte tedy dietám, které vám slibují, že můžete jíst kdykoli a cokoli a stejně zhubnete. Takto to opravdu nefunguje. Takže základem je, ubrat příjem kalorií a ideálně přidat výdej. Takže nějaký sport. Navíc když budete cvičit, můžete si přece jen dopřát kalorií víc, než když cvičit nebudete. Jsou moderní diety, které se velice dobře kombinují se cvičením. Skvělá je třeba ketonová dieta, která spočívá především v omezení cukrů ve stravě. Vyřadíte tak nejen přidaný cukr ale i třeba sacharidové přílohy. Váš jídelníček se bude skládat především z masa a zeleniny. Tato dieta je velice účinná.

Pokud si zvolíte dietu, která je založená na omezení tuků, pak si určitě dejte pozor na to, abyste nějaký přísun zdravých tuků v jídelníčku přece jenom měli. Tato dieta je totiž jinak velice nebezpečná. Ideální je nechat si ji sestavit přímo odborníkem na výživu, který vám zaručeně poradí, jak si jídelníček vyvážit.

ovocný salát

Pokud chcete zkusit něco, co se stane vaším životním stylem, pak můžete vyzkoušet třeba paleo stravu. Ta spočívá v obdivování stravování našich prapředků. Najdete v ní spoustu masa, zeleniny, oříšky a podobně. Nejedná se o dietu jako takovou ale spíše o životní styl, který by vám měl zůstat.

Ať se rozhodnete pro jakoukoli dietu, vždy je nejlepší konzultovat ji s odborníkem, který vám poradí co je pro vaše tělo nejlepší a popřípadě vám sestaví jídelníček i sportovní aktivitu na míru.

demaster.cz