Pravidelná kontrola kvality bazénové vody je důležitá

by demaster.cz on / Zboží


Pro údržbu bazénové vody ve vysoké kvalitě je zapotřebí pravidelně provádět kontrolu, kteroužto není možno provést bez velmi důležitého pomocníka. Tímto pro Vás nepostradatelným pomocníkem je PH tester, jeden z nejdůležitějších pomocníků, bez kterého se v průběhu koupací sezóny neobejdete, pokud nechcete, aby se voda ve Vašem bazénu změnila v nevzhlednou páchnoucí břečku. Jistě všichni dobře víte, jak důležitá je pravidelná chlorace bazénové vody, ale i pravidelná chlorace bazénové vody Vám bude k ničemu, pokud bazénová voda nebude mít v rovnováze hodnoty PH.

relax

Hodnoty tohoto faktoru jsou pro kvalitu vody opravdu velmi důležitým ukazatelem. Pokud totiž nebudou v rovnováze, hrozí, že chlorové přípravky nebudou správně fungovat a v bazénové vodě se začnou množit bakterie a mikroby, kteří způsobí vznik nejrůznějších řas a jiných problémů a znečištění a voda ve Vašem koupacím zařízení už tak nebude vhodná ke koupání. Právě proto je důležité udržovat hodnoty tohoto faktoru v rovnováze a ve správném rozmezí a s tímto úkolem Vám právě pomůže kvalitní a spolehlivý tester.

potápění

Tester PH a CL je tím nejlepším pro co se můžete rozhodnout, protože Vám ukazuje nejen, v jakých hodnotách se nachází PH vody, ale také jestli je ve vodě dostatek aktivního chloru. Ihned jakmile zjistíte nedostatek chloru, jej samozřejmě dodejte do bazénové vody a pro jistotu nezapomeňte přidat i přípravek proti řasám, který lze používat i preventivně, abyste předešli případným problémům. Samozřejmě, že k okamžité chloraci můžete využít také přípravek chlor šok.

Ať už Vám při kontrole vyjde, že jsou hodnoty PH vyšší nebo nižší než je stanovené rozmezí, nezapomeňte okamžitě přidat přípravek pro jejich vyrovnání a to buď pro zvýšení, nebo pro snížení. Kontrolu za pomocí testeru provádějte pravidelně alespoň každých čtrnáct dní a v teplejším období nebo v době většího využívání bazénu i častěji.

Pravidelná kontrola kvality bazénové vody je důležitá
5 (100%)5

demaster.cz