Příprava bazénu

by demaster.cz on / Zboží

Kontrolovat se musí nejen bazén, ale i jeho příslušenství. To znamená vše, co nám pomáhá s provozem, nebo s údržbou. Tuhle schůdky, zda nám někde nereziví a tamhle třeba čerpadlo. Zda pracuje a zda s ním zima neprovedla něco, co by se nám nemuselo líbit.

V neposlední řadě se musí zkontrolovat i bazénový vysavač, musí se…

Děvče v bazénu

Že jej nemáte? Ale jděte, to vážně uklízíte dno bazénu ručně? Starým mopem na násadě? Páni, to si musíte tu špínu ze dna pěkně rozvířit. A že ji tam máte druhý den zase? Ale jděte, opravdu? To je s podivem. Právě hadr nebo mop tu usazeninu umí přece tak pěkně rozvířit. A ta se zase tak hezky usazuje…

Nu, alespoň máte o nečistoty postaráno, ale fuj, to koupání s nimi asi není košer co? Tak to si okamžitě vysavač kupte. Ten vám bazén vyčistí sto krát lépe a prakticky je to bez práce. A když si koupíte plně automatický…

No, v každém případě si zde zatím můžete jen něco o vysavačích přečíst, protože asi nebude vědět jaký vybrat. Především byste se měli řídit velikostí a tvarem bazénu. Vysavačů je více druhů, a i když pracují na podobném principu, přece je každý tak trošičku jiný.

čitá voda

V základu je můžeme rozdělit na ruční a automaty. Cenově začínají na třech stokorunách a dle všeho vybavení mohou stát i přes čtyřicet tisíc. Ruční vysavač je klasika, stejná jako máte doma v obýváku, jen vzhledově jiná a vodotěsná. Napojíte to na pískovou filtraci a ručně šmidláte dno.

Automat je bez hadice a držadla. Jezdí si sem a tam a sbírá nečistoty přímo do své schránky, kterou pak jen vyčistíte.

Mezi tím je ještě poloautomat, který se také napojí na filtraci a pohybuje se, jak jej napadne.

Vy sami si musíte určit jaký vám bude vyhovovat, jen pamatujte brát ohled na tvar bazénu a jeho obložení. To vše sdělte prodavači a on vám poradí a nabídne stroj, který vám bude nejlépe vyhovovat. Tak směle klikněte na modrý odkaz zde v článku.

demaster.cz