Zařaďte makadamové ořechy mezi své oblíbené potraviny

by demaster.cz on / Zboží

Obecné výhody ořechů

Všechny ořechy, ať už si vyberete vlašské, lískové, makadamové, pekanové, kešu, nebo piniové, vyrostly na stromech, či keřích, a jsou sklízeny a nabízeny v obchodní síti v přirozeném stavu. Maximálně jsou vyloupané ze skořápek. Pokud je konzumujete v této podobě, obohacujete svůj organismus nejen o zdravé tuky, vitamíny, a minerální prvky, ale i o antioxidanty, resp. látky zvané flavonoidy.

makadamové oříšky

Antioxidační aktivita všech ořechů je velmi vysoká, je to jeden z důvodů, proč jsou zařazovány do kategorie tzv. superpotravin.

Paradoxem dnešní uspěchané doby je, že mnoho lidí svůj organismus přetěžuje chronickým stresem, a přitom svému tělu nedopřeje jak odpočinek, tak hlavně potřebné živiny. Jak chcete fungovat, když vaše buňky hladoví, a vy jim namísto výživových prvků nabídnete zátěž v podobě záplavy nezdravých tuků, (většinou ztužených nebo živočišných), alkoholu, kávy a cigaret, které fungují jako falešné stimulanty a „uklidňovadla“, pečiva z bílé mouky, sladkostí a dalších potravin s rafinovaným řepným cukrem, různých polotovarů a hotových jídel s mnoha konzervanty, salámů a uzenin z červeného masa atd.

vyloupané ořechy makadam

Ořechy jsou sice na první pohled drobné a nenápadné, ale velmi cenné, a měli bychom jich sníst https://www.frekvence1.cz/clanky/jidlo-piti/tipy-je-susene-ovoce-zdrave-kolik-byste-ho-meli-denne-snist.shtml mnohem více, než dosud. Moudří lidé si to uvědomují, střídají je mezi sebou a kombinují je např. se semínky slunečnice, s arašídy, mandlemi, strouhaným kokosem a sušeným ovocem.

Vyzkoušejte makadamové ořechy

Tento exotický druh pochází z velmi teplých oblastí Asie, Afriky, Jižní Ameriky, a Austrálie. Je sice dražší, vzhledem k tomu, že jde o dováženou surovinu, ale byla by škoda nevyužít bohatství látek, v nich skryté. Kromě vyššího obsahu antioxidačních flavonoidů se makadamové ořechy Naklíčeno mohou pochlubit vitamíny skupiny B, železem, selenem, hořčíkem, vápníkem, fosforem, zinkem, mědí, provitamínem A, vitamínem E, nenasycenými mastnými kyselinami, a pochopitelně i vlákninou, proteiny, a složitými sacharidy. Vzhledem k obsahu vlákniny a zdravých tuků a absenci lepku jsou vhodné i pro osoby s bezlepkovou a diabetickou dietou.

demaster.cz