Vhodná nejen v létě

by demaster.cz on / Domov

Celá řada lidí má s vysokými teplotami vzduchu problémy. Tropické dny a noci mohou působit na mnoho jedinců velmi negativně. Nejde pouze o pocení nebo zhoršení dýchání, ale také neschopnost se normálně vyspat. Člověk se jen převaluje sem a tam a ráno mu pak chybí energie. Spánek je velice důležitý a z velké části může za to, jak fungujeme. Proto je důležité na něj dbát, a to v horku prostě nejde. Proto je vhodné koupit si domů klimatizaci, se kterou dokážete navodit v ložnici podmínky, které budou pro spánek takřka dokonalé. V chladném prostředí se usíná a spí daleko lépe než v horku.
starý ventilátor

Lepší než větrák

Pokud patříte mezi jedince, kteří musí při každé větší investici počítat každou korunu, nemusíte se obávat, že vás klimatizace zruinuje. I moderní modely se dají pořídit za skutečně sympatické ceny. Samozřejmě, že existují i levnější alternativy, například klasický větrák, ale ten není ani zdaleka tak efektivní jako právě klimatizace. Jeho jediným plusem je pouze nízká cena, jinak se nejedná o kdoví jak výhodnou koupi, a to z mnoha důvodů. Když pominete nižší účinnost, měli byste vzít ještě v potaz i víření vzduchu, díky čemuž se v místnosti zlepší klima k lepšímu. Pro zdravého jedince to není velký problém, ale například pro alergika to může být fatální. Větrák totiž nedává do pohybu pouze samotný vzduch, ale rovněž i prach a další různé alergeny. Jelikož klimatizace disponují účinným filtrem, tento efekt u nich samozřejmě nehrozí.
klimatizace s ovládáním

Ohřeje

Většina lidí má klimatizaci zařazenou v kolonce „ochlazovací mechanismus“, ale nejnovější typy se dají používat i k ohřátí vzduchu. Nemusíte mít klimatizaci puštěnou po celou zimu, bohatě postačí ji využít třeba ve chvílích, kdy nefunguje z nějakého důvodu topení nebo je venku tak velká zima, že je potřeba zapnout další zdroj tepla. Jde sice o energeticky náročnější záležitost, ale pokud je to jednou za čas, na rodinném rozpočtu se to projeví buďto minimálně nebo vůbec ne.

Vhodná nejen v létě
4 (80%)2

demaster.cz