Učit se a hrát si zároveň, to je cíl

by demaster.cz on / Zboží

Chcete vašemu dítěti koupit nějakou hračku, která by mu ale byla také i jako vzdělávací pomůcka? Dnes je určitě trendem vzdělávat děti při hraní a právě didaktické hračky čísla https://www.chytraliska.cz/kategorie/interaktivni-didakticke-a-motoricke-hracky/ mohou být skvělým nástrojem, jak naučit dítě alespoň základy jednoduchých počtů a matematiky, minimálně se naučí počítat nebo poznávat číslice, což je také velice důležité pro jeho duševní a inteligenční rozvoj. Samozřejmě, i dnes panuje spousta předsudků o takových hračkách – že nejsou zábavné, že to je jen další výmysl moderní doby http://www.dictionary.com/browse/doby a zhýralosti rodičů – takové dřevěné auto je přeci taky fajn, ne?
nápis „děti“ postavený z barevných lego kostek na barevném podkladu
To samozřejmě je, ovšem nikdo neříká, že si jako rodič musíte zvolit mezi autem nebo nějakou tou didaktickou hračkou. Dítě může mít oboje. Ale je velice důležité, aby se neučilo jenom s autem bourat a narážet do zdí, ale také aby se učilo i něco, co mu bude později ku prospěchu, třeba právě tu matematiku nebo český jazyk! Nikdo neříká, že by se i malé dítě nemohlo učit psát – mnohdy můžete vidět velice malé děti, pět až šest let, které čtou daleko lépe než jejich vrstevníci, kteří si opravdu hráli jenom s těmi autíčky.

Didaktické hračky čísla jsou skvělým způsobem, jak skloubit zábavu a učení dohromady, aniž by z toho byl nějaký oxfordský experiment, který bude ještě k tomu nezábavný a nudný. Dnes jsou tyto hračky vyvinuty tak, aby zaujaly toto mladé obecenstvo, které by se k nim mělo upnout. A ještě je tu jedna důležitá věc, kterou jsme zapomněli zmínit.
barevné kostky u dětských nožiček

– Dítě se dozvídá, že učení není mučení.

Na státních základních školách se často setkáte s žáky plnými deziluzí ohledně učení, kteří to nesnášejí a nejraději by jen hráli střílečky na počítači. Byť i takovou malou věcí jako je hračka můžete dítě naučit, že vzdělávání může být i zábava a že to není něco „negativního“, ale právě naopak pozitivního, co mu přinese spoustu dobrého (byť reforma školství by taky bodla).

demaster.cz